Filmo „Miesto raštininkė. Susitikimai Klaipėdos krašte“ peržiūra

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje gruodžio 14 d. 17 val. vyks filmo „Miesto raštininkė. Susitikimai Klaipėdos krašte“ peržiūra, kuriame pasakojama apie SonyosWinterberg rezidenciją Klaipėdoje.

Rašytoja, žurnalistė ir dokumentinių filmų kūrėja SonyaWinterberg yra Klaipėdos miesto raštininkė, laimėjusi Rytų Europos kultūros forumo Vokietijoje stipendiją. 2022 m. nuo gegužės iki spalio mėnesio ji gyveno ir kūrė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje.

SonyaWinterberg, kurios protėviai kilę iš Vokietijos, gimė Suomijoje, mokyklą baigė švedų gimnazijoje Suomijos mieste Porvoo. Po skandinavistikos, germanistikos ir filosofijos studijų Alberto Liudviko universitete Fribūre dirbo tarptautinės aplinkos apsaugos bendrovės Briuselyje spaudos atstove. Daug metų gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2005–2012 metais gyveno ir dirbo Soldine, ypač socialiai aštriame Berlyno rajone.

Pagrindinės jos darbų temos – karas, traumos, socialinis teisingumas, integracija. SonyaWinterberg save laiko lėtosios žurnalistikos atstove, kuri tik po kruopščių ir nuoseklių tyrimų pateikia temas ir problemas. Daliai žmonių ji yra žinoma kaip knygos „Mes – vilko vaikai. Palikti Rytų Prūsijoje“ autorė. Ši knyga buvo išleista 2012 m. Vokietijoje, o visai neseniai išversta į anglų kalbą, lietuviškas knygos vertimas pasirodė 2019 m.

Nuo 2009 m. SonyaWinterberg atlieka išsamius tyrimus visoje Lietuvoje, kurie atsispindi tiek knygoje, tiek kituose jos projektuose.Gyvendama KlaipėdojeSonyaWinterbergsavo tinklaraštyjerašė apie sutiktus žmones ir patirtus įvykius, vedė edukacijas bibliotekos lankytojams, dalyvavo įvairiuose susitikimuose su Klaipėdos miesto bendruomene, diskutavo tarptautinio festivalio „Inkultūracija“ renginiuose. Bibliotekoje buvo eksponuojama jos ir ClaudiaHenermann paroda „Vilko Vaikai: pasiklydę tarp Rytų Prūsijos ir Lietuvos“.

SonyosWinterberg ir dokumentinių filmų kūrėjos SusanneDzeik sukurtoje ekranizacijoje  „Miesto raštininkė. Susitikimai Klaipėdos krašte“ nagrinėjama vilko vaikų tema, o garso takelyje skamba ukrainiečių smuikininkės Olgos Kondratjevos muzika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių