Gargžduose – festivalis-seminaras „Smuikas – mano draugas“

Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų stygininkų festivalis gyvuoja jau daugiau nei dvidešimt metų. 
Festivalio-seminaro sumanytojos smuiko mokytojos Liucijos Gadeikytės tikslas buvo suburti nedideles, rajoninio tipo muzikos ir meno mokyk­las, kad ten dirbantys styginių instrumentų mokytojai turėtų galimybę vykdyti su savo mokiniais koncertinę veiklą, galėtų dalintis pasiekimais tiek akademinėje, tiek metodinėje srityse. Kaip žinia, didesnių miestų privalumas – didesnis mokinių kontingentas, taip pat koncertinė veikla yra žymiai platesnė ir intensyvesnė.
Rajoninės mokyklėlės gyvena žymiai ramesnį gyvenimą. Tad prasidėjęs festivalis, o vėliau ir metodinė veikla jame sulaukė didelio palaikymo iš Žemaitijos krašto mažesnių mokyklų stygininkų. Festivalis-seminaras „Smuikas – mano draugas“ tapo kasmetinis, tradicinis, keliaujantis ratu per Palangos, Kretingos, Skuodo, Šilutės, Priekulės, Plungės, Gargždų, Mažeikių, Rietavo muzikos ir meno mokyklas, suteikdamas galimybę mokiniams išreikšti save koncerto metu, pagroti bendrame orkestre, mokytojams pasidalinti savo patirtimi, problemomis, lūkesčiais, planais, sekti ugdymo kokybės lygį.
Šis XXIII festivalis šiemet atkeliavo į Gargždus.
Festivalį pradėsime Gargždų muzikos mokyklos džiazo pianisto, muzikos kūrėjo Mariaus Sūdžiaus sukurtu kūriniu „Barbekiu keturiems smuikams“, kurį atliks mūsų mokyklos pedagogai Austėja Botyriūtė, Gabrielė Brazdeikytė, Vladislava Stalmokienė ir Aleksandras Titovas.
Festivaliniame koncerte išgirsite solistų, duetų, trio, kvartetų ir ansamblių atliekamų kūrinių. O finale išgirsite visų festivalio dalyvių atliekamą kūrinį ,,Do-re-mi“ iš kino filmo „Muzikos garsai“.
Festivalis vyks balandžio 19 d. 17 val. Gargždų muzikos mokyklos salėje. Visi kartu pasidžiaukime šia švente. Maloniai kviečiame. Lauksime jūsų.
Gargždų muzikos mokyklos inf.
„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių