Futbolininkų stovyklavietė: įmuštas pirmojo etapo įvartis

Įgyvendintu pirmuoju stovyklavietės etapu džiaugėsi (iš dešinės) VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas, buvęs Administracijos direktorius J. Ruškys, UAB „Jakaita“ vadovas D. Jakaitis.

300 vietų stovykla su didžiuliais sporto aikštynais, apgyvendinimui reikalinga infrastruktūra prie Gargždų–Dovilų karjerų – ši dar prieš keletą metų pasiūlyta VšĮ „Gargždų futbolas“ idėja jau virsta realybe. Pirmasis etapas iš penkių jau įgyvendintas. Tačiau futbolininkai čia sportuoti galės tik kitą šiltąjį sezoną, mat kol kas auginama, formuojama reikalinga aikštynams veja.


Vejai suformuoti reikia laiko
Dar praėjusią savaitę vietoje pirmojo etapo darbus įvertino jau buvęs Administracijos direktorius Justas Ruškys, VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas, Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė, rangovas – UAB „Jakaita“ direktorius Darius Jakaitis.
„Džiaugiuosi pirmojo etapo rezultatais. Dabar prasideda šiltasis sezonas, būtina prijungti laistymo sistemas, pjauti aikštynų žolę, žiūrėti, kur išdygusi, kur ne ir t. t.“, – kalbėjo VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas. Jis akcentavo, kad futbolininkus čia bus galima priimti kitą vasarą, nes šią dar turi būti iki galo suformuota aikštynų žolė, susiformuoti tinkama tvirta velėna. Šią vasarą veja yra per jauna, kad ant jos būtų galima žaisti. Susirinkusieji atkreipė dėmesį, jog svarbus yra automatinis laistymas, kuris neleistų išplauti sėklos. Veją taip pat būtina tręšti, nes kol kas ji dar neturi vadinamosios prekinės išvaizdos.
„Jakaitos“ direktorius D. Jakaitis taip pat pasidžiaugė, jog viskas, kas buvo suplanuota, atlikta. „Pasiekėme tą rezultatą, kurį buvome užsibrėžę. Tiesą sakant padarėme dar daugiau. Savo lėšomis išvalėme kanalą, kas nebuvo numatyta. Jį išgilinome, kad aikštynuose galėtų netrukdomai veikti laistymo sistemos. O buvo nendrynai, kanalas apaugęs, apžėlęs. Džiaugiamės, kad su pirmuoju etapu susitvarkėme“, – kalbėjo „Bangai“ D. Jakaitis.


Kol kas prižiūrės seniūnija
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus patarėja (Savivaldybės vyr. inžinierė) Aistė Daukantienė priminė, kad pirmasis etapas prasidėjo 2020-ųjų rudenį, o baigtas – pernai rudenį. „Pirmajame etape numatyta statyba baigta, vyksta turto registravimo procedūros. Dabar turime 3 futbolo aikštes, tinklinio aikštyną, 8 mobilius namelius (du kompleksai po keturis namelius persirengimui) su sanitariniais mazgais. Taip pat yra pontoninis tiltas, sutvarkyti vandentiekio, nuotekų, drenažo tinklai“, – vardijo A. Daukantienė.
Dar praėjusią savaitę Administracijos direktoriaus pareigas ėjęs J. Ruškys akcentavo, kad svarbiausia dabar apsispręsti, kas aikštynus prižiūrės iki to laiko, kol Taryba paskirs administratorių. Juk visos registravimo Registrų centre procedūros užtrunka, o sukurtą bazę svarbu tinkamai prižiūrėti jau dabar.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova vėliau informavo, kad šiuo metu, kol nėra paskirtas konkretus sukurtos sporto bazės administratorius, futbolo aikščių priežiūra (pjovimu, laistymu) pavesta rūpintis Dovilų seniūnijai. Kas visą kompleksą administruos, turės apsispręsti, kaip jau minėta, Klaipėdos rajono savivaldybės taryba. Tikėtina, kad tai bus VšĮ „Gargždų futbolas“, mat jie ir buvo idėjos autoriai.


600 tūkst. Eur
Pirmojo etapo darbų vertė siekia 600 tūkst. Eur. Iš jų 400 tūkst. Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos, 170 tūkst. Eur – Europos Sąjungos, 30 tūkst. Eur – Valstybės biudžeto. E. Badalova informavo, jog antrojo etapo darbai planuojami, kai aikštė bus įregistruota Nekilnojamojo turto registre ir priskirta konkrečiam administratoriui. Šiuo metu Strateginiame veiklos plane tam numatyta 300 tūkst. Eur Savivaldybės biudžeto lėšų.
Dovilų seniūnijos seniūnė N. Ilginienė teigiamai vertina šį projektą: „Džiaugiuosi kiekvienu sutvarkyti kampeliu. Ši sukurta sporto bazė gerina ne tik Dovilų įvaizdį, bet ir rajono, Gargždų, juk tai visai šalia įvažiavimo į Gargždus. Be to, tie projektai, kuriais skatinamas jaunimo aktyvumas, puoselėjamas sportas, teigiamai veikia mūsų jaunimą, tai investicija į talentų ugdymą, mūsų ateitį.“


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių