Futbolo klubas „Banga“ nepasiduos iki paskutinio lašo

FK „Banga“ archyvo nuotr.: vyr. treneris D. Afonso įsitikinęs, kad „Bangos“ klubui nestinga nei ambicingumo, nei kovingumo, nei atsidavimo, tačiau koją kiša žaidėjų patirties stoka.

Sezonui įpusėjus, futbolo klubas „Banga“ aukščiausios lygos turnyrinėje lentelėje užima 8 vietą. Su vyriausiuoju treneriu portugalu Davidu Afonso kalbamės apie klubo stipriąsias ir silpnąsias vietas. Įpusėjus čempionatui, „Bangos“ gretose spėjo pasirodyti 27 skirtingi futbolininkai. 13 iš jų yra klubo auklėtiniai!


Pagal amžių – rekordas
– Davidai, kaip pats vertinate „Bangos“ rezultatus?
– Vertinant rezultatus bendrai, pirmiausia, reikia atsigręžti į išsikeltus tikslus sezono pradžioje. Klubo siekis buvo įtraukti kuo daugiau jaunų žaidėjų į A lygą ir sportiniu principu išsaugoti vietą tarp stipriausių šalies ekipų. Tą padarėme ir pakankamai sėkmingai. Žaidėjai per tą laiką labai patobulėjo, padarė didžiulę pažangą. Vieningumas, atsidavimas, kovingumas, ambicingumas mus kaskart traukia į priekį. Esu dėkingas visiems, kurie prie to prisideda.
Vienu metu nemažai žaidėjų turėjo traumų, tad pasitaikė unikali proga į aikštę išleisti ir pirmosios komandos žaidėjų. Futbolo aikštėje pasirodė Povilas Kasperavičius ir Erikas Smulkys. Po to tik sužinojome, jog buvo pasiektas ir rekordas. 2007 m. gimimo P. Kasperavičius tapo jauniausiu žaidėju, žaidusiu aukščiausioje lygoje. Debiutinėse rungtynėse prieš „Panevėžį“ jam buvo 14 metų 4 mėnesiai ir 29 dienos. „Bangos“ žaidėjai nuolat kviečiami į jaunimo rinktines: Darius Zubauskas ir Karolis Žebrauskas (U-21 rinktinė), Karolis Toleikis (U-19), Erikas Smulkys ir Benas Juška (U-17).
Mums ir buvo iškeltas tikslas – auginti jaunąją rajono jaunuolių, gargždiškių kartą, kad kuo daugiau jų papildytų profesionalaus „Bangos“ futbolo klubo gretas. Kad šį tikslą mums pavyksta įgyvendinti, įrodo ir faktai, ir skaičiai. „Bangos“ komandos amžiaus vidurkis yra pats mažiausias visoje lygoje – 24,11. Vyriausi pagal amžiaus vidurkį žaidžia „Žalgiryje“ – 28,86. Aš, kaip treneris, taip pat esu pats jauniausias A lygoje, o kartu ir vienas iš jauniausių visoje Europoje (šypsosi – aut. past.).
– Ar jaunai komandai išties užtenka ambicijų, kovingumo?
– Su esamais ištekliais – rezultatai yra geri. Per paskutines 5 rungtynes su čempionato lyderiais iškovojame 4 taškus. Einame gera linkme.
Ambicijų ir noro turime daug, dedamos visos pastangos. Puikiausiai tai įrodo faktas, kad net 11 skirtingų žaidėjų spėjo pasižymėti bent 1 įvarčiu ir 10 komandos atstovų bent kartą pateko į simbolinę turo rinktinę: Kornelijus Smilingis (2 kartus), Ernestas Stočkūnas (2), Mauricio Pinto (2), Renan Paulino (2), Goncalo Vieira (2), Darius Zubauskas (1), Valdas Antužis (1), Pijus Srėbalius (1), Karolis Žebrauskas (1), Modestas Vainikaitis (1).


Stinga patirties
– Kokias įvardintumėte silpnybes, kodėl jaunai ir ambicingai komandai nepavyksta pasiekti gerų rezultatų turnyrinėje lentelėje?
– Priežastis labai paprasta. Silpnoji grandis yra patirties stoka. Komandos kapitonui Robertui Vėževičiui yra 36 metai, jis supranta, kas vyksta aikštėje ir greičiau reaguoja į įvykius. Jaunesnieji neturi tiek patirties. Standartiškai futbolininkui iki 24 metų reikia bręsti. Aišku, vieni viską perpranta greičiau, kiti – vėliau. Mūsų komandoje dauguma yra iki 24 metų amžiaus, dėl to ir padaroma klaidų: nepavyksta iki rungtynių galo išlaikyti norimo rezultato, padaroma taktinių klaidų. Koją kiša tiesiog patirties stoka.
Iš vienos pusės skaudu, kai taip atsi­tinka, iš kitos pusės – žinojome, kad su jauna komanda taip gali būti. Mums trūksta dar vieno ar dviejų žmonių, kurie padėtų tokiais kritiniais momentais aikštėje. Taip pat trūksta finansavimo geriems žaidėjams įpirkti. Aišku, labai stengiamės ir dėl jaunų žaidėjų, kad jie turėtų kuo geresnes sąlygas, kad galėtų gyventi tik iš futbolo. Tačiau, kaip minėjau, dar reikia šalia žaidėjų su patirtimi, kad jaunimas turėtų iš ko mokytis žaidžiant komandoje. „Bangos“ biudžetas yra vienas iš mažiausių A lygoje.
– Kokia situacija dėl legionierių?
– Pavyko sustiprinti šią sritį. Turime keturis: Goncalo Vieira, Renan Paulino, Mauricio Pinto, Shogo Yoshikawa.
Kviečia sirgalius
– „Banga“ nuo seno garsėjo kaip komanda, suburianti didelį būrį sirgalių. Ar jaučiate stiprų palaikymą iš žiūrovų pusės?
– Būna varžybų, kur daugiau, būna, kur mažiau susirenka sirgalių. Aišku, jie reaguoja į oro sąlygas, į rezultatus. Jei kovotumėme dėl čempionų titulo, natūralu, kad ūžtų visas stadionas. Labai kviečiame gargždiškius, rajono gyventojus palaikyti tuos jaunus žaidėjus, klubo auklėtinius.
Pats „Bangos“ klube dirbu jau 10 metų, tad jaučiuosi tvirta „Bangos“ dalimi ir manau, jog sirgaliai turi savo komandą palaikyti ir kai jai sekasi, ir kai nesiseka.
Antroji pusė sezono bus labai įtempta, jauni žaidėjai jaučia didžiulį spaudimą, o kad jį atlaikytų, labai svarbus palaikymas iš išorės rungtynių metu. Svarbu, kad tą spaudimą jaustų ir varžovai, ir teisėjai. Be palaikymo, tai tik mes, o su stipria atrama sirgalių turėtume tą labai reikalingą dvyliktą žaidėją.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių