G. Landsbergis: narystės ES perspektyva yra moralinis mūsų įsipareigojimas Ukrainai

Kovo 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo konferencijoje apie Ukrainos narystės Europos Sąjungoje (ES) perspektyvas. Savo pasisakyme ministras G. Landsbergis išreiškė stiprią paramą Ukrainos žmonėms ir akcentavo būtinybę nedelsiant suteikti Ukrainai ES kandidatės statusą.

„Ukrainos kova yra kova už laisvę ir demokratiją Europoje. Už europines vertybes ukrainiečiai šiandien lieja savo kraują, todėl jų narystės prašymas nusipelno rimtų ir neatidėliotinų žingsnių iš ES pusės. Tai yra mūsų moralinis įsipareigojimas Ukrainai ir jos žmonėms“, – teigė G. Landsbergis.

Diskusijos metu ministras akcentavo, kad karas Ukrainoje prasidėjo dar 2014 metais, kuomet Ukrainos žmonės drąsiai išreiškė valią europinei integracijai, o šiandien yra lemiamas momentas, kuomet Europa turi imtis konkrečių žingsnių šią valią įgyvendinti.

„Gerbiame visas pagal ES teisę numatytas procedūros, kurios reikalingos deryboms dėl narystės pradėti, bet ypatingos aplinkybės reikalauja ryžtingų istorinių sprendimų. Kada, jei ne šiandien, yra tinkamiausias laikas sustiprinti ukrainiečių tikėjimą savo ateitimi vieningoje Europoje“, − sakė ministras G. Landsbergis.

Kartu su Rytų Europos Studijų centru surengtoje virtualioje konferencijoje buvo tariamasi, kaip paspartinti ES procedūras dėl Ukrainos narystės prašymo. ES Taryba jau kreipėsi į Europos Komisiją dėl nuomonės pateikimo.

Renginyje dalyvavo Ukrainos Vyriausybės Europinės ir euroatlantinės integracijos direktorato vadovė Natalia Forsiuk, Europos Komisijos Rytų kaimynystės direktorius Lawrence Meredith, eskpertai iš Europos politinių studijų centro (CEPS), Vokietijos Tarptautinių santykių ir saugumo  instituto (SWP), GLOBSEC tyrimų centro, Lenkijos tarptautinių santykių instituto. Pasisakė Čekijos Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Pavel Fischer.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių