G. Landsbergis: reikia pradėti rimtai žiūrėti į Ukrainos narystę ES

Asociatyvi nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Europos Sąjungos (ES) kandidatės statuso suteikimą Ukrainai vadina viena svarbiausių užduočių, kaip europiečiai partneriai gali veiksmingai paremti Ukrainą, šiuo metu patiriančią brutalią Rusijos agresiją.

„Nebėra laiko trypčioti – reikia pradėti rimtai ruoštis Ukrainos narystei ES. Dėl Rusijos karinės invazijos prieš Ukrainą, ši šalis ir Europa atsidūrė ypatingame, nesulyginamame istorinio lūžio momente. Ukraina kovoja už savo ir Europos saugumą bei europines vertybes, ir to turime nepamiršti, vertindami Ukrainos narystės ES perspektyvas. Neeilinė situacija reikalauja neeilinių priemonių ir sprendimų“, – sakė ministras G. Landsbergis.

„Ukraina yra Europos šeimos narė ir jos vieta Europos Sąjungoje. Politinius pareiškimus turi lydėti konkretūs žingsniai“, − kalbėjo ministras.

Ministras G. Landsbergis kovo 13 dienos vakare kalbėjosi su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, pokalbio metu taip pat aptartas tolesnių papildomų sankcijų  Rusijai koordinavimas ES bei su bendramintėmis Vakarų šalimis.

URM informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių