Gabiausiems Gargždų abiturientams korepetitorių neprireikė Keturi liks studijuoti Lietuvoje, vienas pasirinko Angliją

Iš kairės gargždiškiai abiturientai Lukas, Agnė, Eidenis, Rūta, Gytis jau žengs į naują gyvenimo etapą: sieks aukštojo išsilavinimo.

Per Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos išleistuves 12 kartą išdalintos 400 Eur premijos geriausiai egzaminus išlaikiusiems abiturientams. Idėją ir toliau plėtoja Klaipėdos rajono laik­raštis „Banga“, trečius metus remti gabius jaunuolius sutiko UAB „Neo Group“. Šimtukininkai sako, kad mokosi ne dėl būsimo piniginio atlygio, tačiau premija yra labai geras pasiekimų įvertinimas, kuris gali įkvėpti mokytis.

Žinojo savo galimybes

Keturis šimtukus gavęs Eidenis Kasperavičius „Bangai“ kalbėjo, jog svarbiausia mokantis – nuoseklumas ir loginis mąstymas. „Siekiant geresnio įvertinimo egzamine reikia visus 12 metų mokykloje jei ne susikaupus mokytis, tai bent per pamokas kreipti dėmesį į mokytojų aiškinamą temą. Esu įsitikinęs, jog reikia ne stengtis teoriją išmokti mintinai, o ją tiesiog suprasti, išsiaiškinti“, – pabrėžė abiturientas. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui vaikinas gana ilgą laiką prieš egzaminą nuosekliai kartojo autorius ir jų kūrinius. „Kitiems, pavyzdžiui, informacinių technologijų, užteko atlikti kelias praėjusių metų egzaminų užduotis“, – minėjo jis.

Eidenis ne sykį dalyvavo olimpiadose, todėl ryte prieš egzaminą buvo gana ramus. „Žinojau savo galimybes ir tai, kokių užduočių galiu tikėtis, – tai geriausias galimas nusiteikimas“, – pabrėžė dvyliktokas, kuriam korepetitorių pagalbos nereikėjo.

Šimtukininkas mano, kad premija yra labai geras pasiekimų įvertinimas, kuris gali įkvėpti mokytis. „Tai skatina būsimą ar esantį abiturientą ir suteikia aiškų tikslą, dėl kurio verta siekti gerų įvertinimų mokykloje“, – kalbėjo Eidenis.

Sužinojęs rezultatus dvyliktokas ypač džiaugėsi. „Tikėjausi gauti bent du šimto balų įvertinimus, tačiau tai, ką pamačiau, nudžiugino kur kas labiau. Savaime aišku, vien pats pasibaigęs rezultatų laukimo laikotarpis pažymėjo naujo gyvenimo etapo pradžią, kuri taip pat sukelia įvairių minčių“, – komentavo E. Kasperavičius atskleisdamas, jog studijuos elektronikos inžineriją Kauno technologijos universitete.

Užteko mokytojų pagalbos

Lukas Rimkus akcentavo, jog puikiems rezultatams reikalingas nuoseklus bei sistemingas darbas mokykloje. „Itin aktyviai dalyvaudavau daugybėje olimpiadų, ypač tiksliųjų mokslų, todėl esu sukaupęs gana nemažą žinių bagažą, kuris tikrai pravertė per kai kuriuos egzaminus“, – teigė abiturientas.

Lukas kalbėjo, kad nėra tas, kuris mokosi paskutinį vakarą. „Tik mokydamasis nuosekliai galėjau pasiekti tokių rezultatų, nes gebėjau įsigilinti į mokomųjų dalykų turinį, padiskutuoti su kitais ar paprašyti mokytojo pagalbos“, – minėjo vaikinas. Mokslo metų pabaigoje jam tereikėjo tik gerai pakartoti tam tikras temas, peržvelgti užrašus ir vadovėlius: „Egzamino dieną atsikeldavau su mintimi, kad šiandien padarysiu viską, ką galiu geriausiai.“

Abiturientui neteko ieškoti papildomos pagalbos už mokyklos sienų. „Man užtekdavo vadovėlio, nuosavų užrašų bei, žinoma, pagalbos iš mokytojų, kurie mielai visada padėdavo, jei turėdavau kokių nors klausimų“, – sakė Lukas.

Anot jo, premija gali motyvuoti žmogų, tačiau jam tai nėra lemiamas ir svarbiausias faktorius. „Piniginis apdovanojimas yra tik kaip vyšnia ant torto – skanu, gera gauti, tačiau tai nėra esmė. Žinoma, smagu, jog rūpinamasi jaunimu, jam skiriamas dėmesys, jaučiuosi pastebėtas ir įvertintas kitų už 12 metų sudėtingą darbą“, – kalbėjo vaikinas.

Lukas Anglijoje planuoja studijuoti informatiką, nes šie metai paskutiniai norint gauti studijų paskolą.

Premija padeda jaustis saugiau

Agnė Gečaitė irgi teigė, kad neturėjo jokios sėkmės paslapties – labiausiai padėjo sistemingas mokymasis. „Neslėpsiu, egzaminams tikrai daug nesiruošiau, pasibaigus mokslo metams pradėjau dirbti, todėl kartais net konsultacijoms neturėjau laiko, o grįžusi namo po darbo kartais ir jėgų neturėjau mokytis“, – atskleidė mergina. Per pirmąjį egzaminą ji labai nerimavo, todėl tai labai trukdė susikaupti. „Vėliau stengdavausi prieš egzaminus per daug nemąstyti ir neapkrauti savęs nereikalingomis mintimis, tuomet ir į egzaminą ateidavau jau nebedrebančiomis rankomis“, – sakė Agnė, kuri irgi nedirbo su korepetitoriais.

Žinia apie galimą premiją iki abiturientės atėjo tik po egzaminų, todėl gauti premiją nebuvo jos tikslas. „Manau, kad visgi piniginis paskatinimas padeda saugiau ir užtikrinčiau jaustis pradedant naują gyvenimo etapą“, – akcentavo A. Gečaitė. Baigusi mokslus „Vaivorykštėje“ ji ketina studijuoti duomenų mokslą ir inžineriją Kauno technologijos universitete.

Rasti laiko poilsiui

Dar viena premijantė – Rūta Balčiūnaitė. Mergina teigė, kad pagrindinė jos sėkmė – laiko planavimas ir nuoseklus mokymasis. „Labai svarbus ir poilsis, todėl būsimiems dvyliktokams linkiu per daug neįklimpti į mokslus, kartais leisti pailsėti savo perfekcionizmui, rasti laiko draugams“, – siūlė abiturientė. Rūta vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėse stengėsi įsiminti kuo daugiau informacijos, kaupti tvarkingus užrašus, o likus mėnesiui iki pirmo egzamino – kartoti medžiagą pagal programą. „Prieš egzaminą ryte yra būtina pačiam save raminti, mintyse kartoti palaikymo žodžius, kurie nutildytų vidinį sabotažą“, – pabrėžė ji pridėdama, kad su korepetitoriais dirbti neteko.

Dvyliktokės teigimu, premija yra svarbi, nes padės studijų pradžioje, parodys, kad sunkus darbas gali būti įvertintas. „Aš labai už tai dėkinga, tačiau svarbiausia man buvo pamatyti besidžiaugiančių tėvų ir senelių veidus. To neiškeisčiau į jokius pinigus“, – teigė Rūta. Sužinojusi rezultatus ji suprato, kad padidėjo šansai įstoti į norimą studijų programą – kineziterapiją Vilniaus universitete.

Aukštų rezultatų nesitikėjo

Abiturientas Gytis Kalvis trumpai komentavo, jog suveikė sėkmė. „Daugumai egzaminų ruošiausi nuosekliai 11–12 klasėse, kitiems, kurių rezultatas nelabai rūpėjo, – paskutines kelias dienas prieš egzaminą“, – kalbėjo Gytis. Jis su korepetitoriais irgi nedirbo, kadangi nesitikėjo labai aukštų rezultatų. „Sužinojęs balus labai nustebau, nes iš tam tikrų egzaminų tikėjausi prastesnių įvertinimų. Džiaugiuosi, kad išlaikiau lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą“, – teigė abiturientas, ketinantis studijuoti informatikos sistemas Vytauto Didžiojo universitete.

Robertas MACIUS

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių