Gaisras įsiplieskė dėl įjungto krautis telefono

Asociatyvi nuotr.

Praėjusios savaitės naktį į penktadienį stresą patyrė gargždiškiai, Melioratorių g. 8 gyventojai. Viename bute sprogo be priežiūros palikto įjungto krautis mobiliojo telefono baterija ir įsiplieskė gaisras. Sudegė sofa-lova, apdegė buto sienos ir lubos, aprūko laiptinė.


Liepos 22 d. apie 3.00 val. ugniagesiai, gavę pranešimą, jog Gargžduose, daugiabutyje Melioratorių g. 8, kilo gaisras, atskubėjo per kelias minutes. Į uždūmintą butą ketvirtame aukšte per tokią pat laiptinę ugniagesiai gelbėtojai pateko su kvėpavimo apsaugos aparatais. Jiems teko evakuoti keletą gyventojų iš penkto ir ketvirto aukšto.
Vieno kambario bute liepsnojo sofa-lova. Ugniagesiai rado prie jos kištukiniame lizde įjungto sudegusio mobiliojo telefono korpuso liekanas. Butą nuomojęsis jaunas vyras pareigūnams teigė, jog gilų vidurnaktį įjungęs ir ant sofos-lovos palikęs krautis telefoną nuėjo į vonią maudytis. Išgirdęs pokštelėjimą, jis nustebo, tačiau nenuėjo išsiaiškinti, kas nutiko. Tik vėliau pastebėjęs dūmus, iššoko iš vonios – kambarys buvo jų pilnas. Vyras nubėgo pas kaimynus šauktis pagalbos.
Gaisro metu sudegė sofa-lova, aprūko kambario sienos ir lubos, išdužo stiklo paketas, apsilydė lango rėmas, aprūko laiptinės sienos. „Bute nebuvo dūmų detektoriaus – jam esant pasekmės būtų buvusios kitokios, – pastebėjo Gargždų PGT vyriausiasis specialistas Arūnas Armalis. – Pasirodžius dūmams, įsijungęs detektorius būtų pranešęs apie gaisrą ir šis nebūtų išsiplėtęs.“ Tą nerimo naktį išgyvenę laiptinės gyventojai pareigūnui pasižadėjo savo būstuose įsirengti dūmų detektorius.
„Rekomenduoju nepalikti be priežiūros įjungtų krautis mobiliųjų telefonų, paspirtukų, kitų įrenginių, turinčių akumuliatorius: ličio baterijos dėl gedimo reaguoja su oru ir užsiliepsnoja. Ir, žinoma, įsirengti dūmų detektorius“, – kalbėjo A. Armalis.
Šiemet dėl panašios priežasties gaisras įsiplieskė Klemiškėje – užsidegė garaže be priežiūros krautis paliktas žaislinis automobilis, tačiau suveikė įrengta priešgaisrinė signalizacija ir didesnės bėdos išvengta.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių