Galimybių pasas stabdomas nuo šeštadienio

Vyriausybė trečiadienį posėdyje apsisprendė nuo vasario 5 dienos, ateinančio šeštadienio, stabdyti Galimybių pasą (GP). Kartu įvedami vieningi ploto ribojimai pirkėjams. Nuo šeštadienio kai kuriems darbuotojams taip pat nebereikės profilaktiškai testuotis dėl COVID-19.

Atsisakius Galimybių paso parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, esančioms uždaroje erdvėje, nustatomas reikalavimas užtikrinti 15 kv. m. bendrą plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį. Minėtas ploto reikalavimas nustatytas, atsižvelgiant į anksčiau taikytą praktiką iki GP įvedimo bei atsižvelgiant į 2 m. saugaus atstumo laikymąsi nuo kitų asmenų tose vietose, kuriose susidaro dideli lankytojų srautai. Visi saugos ir kiti reikalavimai paslaugoms, ūkinei veiklai, prekybai ir renginiams būtų nustatyti atitinkamuose valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimuose, numatant jau anksčiau įvestus papildomus reikalavimus dėl respiratorių dėvėjimo renginiuose, taip pat patikslinant kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimuose numatytas nefarmacines priemones.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) registruotame Ekstremalios situacijos keitimo dokumente pabrėžiama, kad Galimybių paso taikymo siūloma atsisakyti, bet jis gali būti grąžintas.

„Labai gerai bus, jeigu nereikės grąžinti šito įrankio“, – per posėdį kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė. Ji teigė, kad galimybių pasas buvo veiksmingas: „Jis pirmiausia leido atsidaryti, paskui jis leido neužsidaryti. Galbūt ir vieną kitą žmogų įtikino laiku pasiskiepyti ir apsaugoti savo sveikatą.“

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatydamas šį klausimą Vyriausybei, pabrėžė, jog pandemija dar tikrai nesibaigė. „Pandemija tikrai nesibaigė, tiesiog pastarąsias savaites darome tolimesnius veiksmų korekcijas, pagal tai, kaip elgiasi omikron atmaina“, – sakė ministras.

SAM teigia, kad skiepijimo svarba išlieka, kadangi vakcinuoti asmenys, ypač pasiskiepiję sustiprinančiąja doze, rečiau serga sunkiai, jiems žymiai rečiau reikalingas gydymas ligoninėje.

Trečiadienį posėdžiavęs ministrų kabinetas taip pat nutarė nebetaikyti selektyvaus profilaktinio neimunizuotų žmonių testavimo, tačiau toks testavimas sektoriuose, kuriuose dirbama su pažeidžiamiausiais asmenimis – sveikatos apsaugos, socialinės globos bei švietime, bus taikomas ir toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių