Gardžiuokimės su karaliene Luize

Klaipėdoje antradienį paminėta ypatingos, su uostamiesčiu susijusios asmenybės – karalienės Luizės gimtadienis.

Kai Napoleono kariuomenė buvo užėmusi didžiąją Prūsijos dalį, Klaipėda liko vienintelis laisvas miestas šiaurės rytuose. Tad 1807 m. sausį atvyko karališkoji šeima ir kurį laiką Klaipėda (Memelis) buvo tapusi laikinąja Prūsijos karalių rezidencija, čia priimti sprendimai turėjo įtakos visos Europos istorijai. Karalienė Luizė klaipėdiečių buvo itin gerbiama už gerumą, rūpinimąsi švietimu ir nuoširdžią pagalbą vargstantiesiems.

Galvojate, kaip galėtumėte paminėti šią gražią progą? Mes turime jums idėją – iškepkite „Luizės tortą“, receptas iš H. J. Engelio knygos „Karalienės Luizės kelionės ir puotos“. O jei vis dėlto galvojate, kad tortų kepimas – ne jums, galimybę paragauti jo ir dar daugiau sužinoti apie karališkosios šeimos gyvenimą Klaipėdoje jums suteiks Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, netrukus pradėsiantis įgyvendinti projektą „Klaipėda – karališkas miestas“.

Vykdant šį projektą bus sukurtas naujas turistinis maršrutas – dalyvauti nemokamose ekskursijose miestiečius kvies jau nuo liepos.


KARALIENĖS LUIZĖS GIMTADIENIO TORTAS

  • Jums reikės 180 g sviesto, 150 g cukraus, 6 šaukštų kefyro, 1 svaro (410 g) miltų, citrinos griežinėlio, 1 pakelio kepimo miltelių.

    Užpildas – vanilinis kremas, šokoladinis kremas, aviečių uogienė.

    Suplakti sviestą su cukrumi, miltais, kefyru, citrinos griežinėliais ir kepimo milteliais iki vientisos masės ir iškepti 4 paplotėlius. Juos ataušinti. Pirmąjį paplotėlį sutepti su vaniliniu kremu, antrąjį – aviečių uogiene arba želė, trečiąjį šokoladiniu kremu. Ketvirtąjį paplotėlį papuošti vaniliniu ir šokoladiniu kremu bei šviežiomis avietėmis.

Parengė Vita VITAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių