Gargždai atšventė jubiliejinį 770-ąjį gimtadienį

Šį savaitgalį Gargždai – vienas seniausių miestų Lietuvoje – atšventė gražų 770-ąjį jubiliejų. Gargždiškius ir miesto svečius net 4 dienas džiugino įvairūs pasirodymai, sporto varžybos, koncertai, kraštiečių susitikimas, istorijos parkas ir daugybė kitų veiklų, sudominusių tiek mažuosius, tiek vyresnius šventės dalyvius.

„Gimtadienis ateina ir praeina, tačiau įdėtas darbas, o, svarbiausia, įspūdžiai išlieka. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie įspūdingos Gargždų 770 metų šventės – Savivaldybės komandai, Gargždų seniūnijai ir Kultūros centrui, Gargždų krašto muziejui, J. Lankučio viešajai bibliotekai, kitoms įstaigoms, bendruomenėms, meno kolektyvams,  mūsų rajono vaikams ir daugybei kitų žmonių savo darbu ir idėjomis, sukūrusiems tokią puikią atmosferą. Tai buvo įsimintinas gimtadienis, daugybei žmonių padovanojęs neišdildomų emocijų. Visa tai – tik Jūsų dėka. Ačiū“, – dėkoja Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Šventiniai renginiai prasidėjo ketvirtadienį parodos „Gargždai mano kūryboje“ atidarymu Gargždų krašto muziejuje.

Penktadienį Minijos slėnyje visus subūrė tradicinis Klaipėdos rajono vaikų ir jaunimo festivalis „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“. Čia laukė įvairios pramogos ir atrakcijos bei grupių  „2Kvėpavimas“, „Velvet“, „Sisters On Wire“ pasirodymai.

Dar daugiau pramogų ir veiklų, įtikusių kiekvieno skoniui, laukė šeštadienį. Savivaldybės aikštėje veikė automobilių paroda. O Gargždų parkas tapo istorijos parku, kuriame buvo pristatoma Renių dvaro istorija bei Žemaitija ir Mažoji Lietuva, veikė Kuršių gyvenvietė, LDK laikotarpio stovyklavietė. Tradiciškai į šokių sūkurį įtraukė ir šokantis Minijos slėnis, o J. Lankučio viešojoje bibliotekoje surengtas kraštiečių susitikimas.

Šeštadienio vakarą Gargždams nuskambėjo mero Broniaus Markausko ir svečių sveikinimai. Miesto jubiliejaus proga visus sveikino Lenkijos Ylavos miesto vicemeras Krzysztof Portjanko, Estijos Mardu savivaldybės tarybos pirmininkas Ailar Lyra, Seimo nariai Rasa Petrauskienė ir Petras Gražulis, Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus bei Valstybinio jūrų uosto direkcijos direktorius Algis Latakas.

Taip pat vyko iškilminga Gargždų miesto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Jis suteiktas etninės kultūros puoselėtojai, buvusiai Dovilų etninės kultūros centro vadovei Lilijai Kerpienei. Kadangi ji renginyje dalyvauti negalėjo, apdovanojimais garbės pilietei bus perduotas.  

Vakarą vainikavo ansamblio „Lietuva“, atlikėjos Monikos Liu koncertai bei ugnies misterija „Gargždai 770 – įkvėpti istorijos“. Gražiu akcentu tapo ir naujai nuskambėjęs neoficialus Gargždų miesto himnas.

Penktadienį ir šeštadienį tradiciškai veikė šventinė mugė. Visame mieste vyko ir įvairios sporto varžybos – teniso, krepšinio 3×3, diskgolfo, stalo teniso, dviračių lenktynės, ekstremalus bėgimas su kliūtimis, „Gargždų miesto plento taurė 2023“.

Sekmadienį buvo aukojamos Gargždų miestui skirtos Šv. Mišios. O dviratininkai susirungė dėl „Gargždų miesto plento taurės 2023“.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių