Gargždai vaikų akimis: gatvėse – gyvūnai ir angelai, drakonas piliakalnyje

Pagrindinį piešinį parodai „Miestas“ kūrė 19 vaikų

Gargždai – nedidelis miestas, tačiau vaikų vaizduotėje jame telpa daugybė gyvūnų ir net keli angelai. Piešinys, prie kurio beveik mėnesį plušėjo dvi dešimtys gargždiškių moksleivių, tapo pagrindiniu Gargždų kultūros centro vaikų dailės studijos ir „Nomedos“ dailės klubo vaikų darbų parodos „Miestas“ atidarymo akcentu. Studijos vadovė Nomeda Jokubaitienė netgi pasiūlė idėją jubiliejiniam miesto gimtadieniui kitąmet: kviesti visus menininkus ir meno mėgėjus, tautodailininkus, mokyklas, darželius piešti Gargždus ir daryti parodą.


Teko skaičiuoti pastatus
Beveik pusšimtį vaikų jungianti vaikų dailės studija ir „Nomedos“ dailės klubo paroda „Miestas“ gyventojams duris atvėrė dar gegužės pradžioje. Pasak studijos vadovės N. Jokubaitienės, dažniausiai parodai duodama platesnė tema, kad tiktų visiems: ir 7-erių, ir 18 metų vaikams. „Kai sugalvojau temą, idėja buvo urbanistika, dangoraižiai, keliai, bet kaip ir visada rezultatas kitoks, nei aš sumaniau, ir tai yra gražu, – pasakojo studijos vadovė. – Miestas vaikams – tai batai po lova, kavinės, balandžiai ant stogo. Labai įdomu, kad jie nenorėjo piešti miesto, norėjo piešti kaimą, gyvūnus. O aš ir rinkausi tokią temą, nes Gargždai – miestas, retai atvaizduojamas mene, daugiau piešiama gamta.“
N. Jokubaitienė teigė, kad iš pradžių vylėsi pailsėti nuo tapybos, siekė, kad jaunieji menininkai išmoktų kažko naujo. Parodai iš gipso buvo statomi namai, tačiau gausu ir piešinių. „Pagrindinis piešinys gimė paskutinį mėnesį prieš parodos atidarymą. Kai pamačiau bendrą vaizdą, galvojau, reikia gelbėti reikalą, nes trūko pačių Gargždų, todėl šį piešinį paėmiau kaip akcentą“, – juokėsi N. Jokubaitienė. Ji pridūrė, kad pradėjus piešti nežinojo, koks gausis rezultatas. 19 mokinių kaskart atėję į dailės studiją prisėsdavo prie piešinio, ir dabar net sunku pasakyti, kas ką piešė.
Studijos vadovė dalijosi Gargždų miesto piešinio procesu: „Tas miestas vis augo. Pradžioje buvo labai tuščias, bet kaskart pildėsi. Mes net ėjome skaičiuoti, kiek Klaipėdos gatvėje yra pastatų. Kačių piešinyje labai daug, ko gero, mėgstamiausias vaikų gyvūnas – katinas. Tą paveikslą labai smagu tyrinėti, nes kiekvienąkart pažvelgęs pamatai vis naują detalę“, – džiaugėsi N. Jokubaitienė.

Džiaugiasi vaikų unikalumu
Gargždų kultūros centre pa-rodoje „Miestas“ gausu jaunimui svarbių akcentų: Ukraina, simboliu tapusios saulėgrąžos ar kasdien matomi miesto daugiabučiai. Vaikų dailės studijos vadovė N. Jokubaitienė teigė, kad tai – jos svajonių darbas, nes turi šaunius vaikus, kurie ateina užsidegę, motyvuoti, kūrybingi. 25 metų kūrybinę patirtį turinti N. Jokubaitienė pakiliai pasakojo apie skirtingus vaikus ir kaip svarbu padėti jiems atsiskleisti. „Mokyklose vaikai labiau įsprausti į rėmus, nes reikia sekti mokymosi programą, o dailės studijoje kiekvienas renkasi, ką jam patinka piešti. Gal dauguma ir nesieks menininko kelio, bet tas kūrybiškumas padeda išsisukti iš daugelio situacijų“, – akcentavo Nomeda. Prie pagrindinio parodos piešinio prisidėję moksleiviai sutarė, kad rezultatas džiugina. Vienas iš piešinio kūrėjų Pijus pasakojo, jog piešė namus ir automobilius. „Man patinka piešinyje paslėptos detalės, pavyzdžiui, Gintarės nupieštas žaidimo „Minecraft“ veikėjas. Džiaugiuosi bendru rezultatu, bet jei būtų buvę daugiau laiko, būtų galėję dar daugiau detalių visokių atsirasti“, – teigė moksleivis. Dailės studiją lankanti Gintarė dalijosi, kad labiausiai patiko pats procesas ir galimybė būti didesnio darbo dalimi: „Buvo smagu prie tokio piešinio dirbti su daugybe kitų mokinių, nes kiekvienas piešė vis kitu stiliumi. Gavosi linksmas piešinys.“ Jai pritarė ir moksleivė Elzė, piešinį pagražinusi medžiu-katinu. „Nereikėjo daug galvoti, ką piešti, tiesiog gimė idėja. Parodą atėjo pasižiūrėti močiutė, tik pamiršom pakviesti dėdę dailininką“, – juokėsi Elzė.


Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių