Gargždiškė sužibėjo „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ konkurse

Trečias kartas nemeluoja. Šis posakis puikiai tinka gargždiškei Gitanai Grudytei, kuri trečius metus iš eilės dalyvavusi per Lietuvos televiziją rodomoje viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ pagaliau tapo dvyliktokų finalo nugalėtoja. Dvejus metus prieš tai mergina taip pat pasiekė finalus, bet juose pralaimėjo savo varžovams. Abiturientė Gitana laimėjimo nesureikšmina, bet pripažįsta, jog sėkmingas trečiasis bandymas ją maloniai pradžiugino.

Atokvėpio – į Didžiąją Britaniją

Aštuonias klases Gargždų „Minijos“ mokykloje baigusi Gitana toliau mokslus tęsti nusprendė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje. Jos pasirinkimą lėmė šioje gimnazijoje skiriamas didelis dėmesys tiksliesiems mokslams, kuriems mergina itin gabi. Pradėjusiai mokytis „Ąžuolyne“ gargždiškei ir kilo sumanymas išbandyti savo jėgas kasmet gabiausius šalies moksleivius sutraukiančioje viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. „Daug mano draugų jau buvo dalyvavę šiame konkurse ir jiems neblogai sekėsi. Keli net tapo nugalėtojais. Pamaniau, jog ir aš ne prastesnė, todėl užsiregistravau“, – prisiminė pašnekovė. Deja, nei dešimtoje, nei vienuoliktoje klasėje tapti finalo nugalėtoja Gitanai nepavyko. Praėjusiais metais pralaimėjimas finale buvo itin skaudus: nuo nugalėtojo mergina atsiliko tik vienu tašku. O štai šiemet tuo pačiu vienu tašku Gitana aplenkė savo varžovą ir tapo 12-okų finalo laimėtoja. Gitana džiaugėsi pagrindiniu finalo nugalėtojui skirtu prizu – vasaros kelione į Didžiąją Britaniją, kur ji turės išskirtinę progą savaitę praleisti vasaros stovykloje, kurioje ne tik lavins anglų kalbą, bet ir mokysis akademinių disciplinų. „Bus atokvėpis po brandos egzaminų“, – šypsojosi abiturientė.

Laikys net šešis egzaminus

Kalbant su Gitana kilo įspūdis, jog artėjančių brandos egzaminų ji labai nesibaimina, o pasiryžusi jų laikyti net šešis. „Matematikos, fizikos ir lietuvių kalbos egzaminų man reikia stojant, o dėl ketvirto neapsisprendžiau, todėl nutariau dar laikyti anglų kalbos, istorijos ir geografijos valstybinius egzaminus. Žiūrėsiu, kuris iš jų labiausiai pasiseks. Manau, jog brandos egzaminai yra puikus būdas pasitikrinti, ko išmokau per 12 metų mokykloje“, – dėstė mergina. Tiesa, egzaminams gargždiškė ruošiasi atsakingai. Grįžusi iš gimnazijos uostamiestyje į namus Gargžduose ji pavalgo ir iškart sėda prie pamokų ruošos. Taip su pertraukomis Gitana mokosi iki vidurnakčio. Abiturientė svarstė, jog mokslams skirtas laikas ir įdėtas darbas labai daug reiškia, bet sėkmingam rezultatui, anot jos, labai svarbus ir dalyką dėstantis mokytojas: „Puikus pavyzdys yra fizika. Kol mokiausi „Minijos“ mokykloje, man ji visai nesisekė, nieko nesupratau. O pradėjusi mokytis „Ąžuolyne“ iš fizikos ėmiau gauti dešimtukus, nes jos moko labai charizmatiškas mokytojas, gebantis sudominti, motyvuoti.“ Net dvejus metus iš eilės pasaulinėse geografijos olimpiadose, kurios vyko Japonijoje ir Vokietijoje, dalyvavusi mergina sakė, kad šiemet į pasaulinę olimpiadą nevažiuos būtent dėl mokytojų, kurie jai ruošia. „Abu kartus pasirodžiau neblogai, tačiau medalių laimėti nepavyko. Labai išgyveno mūsų komandai vadovavę pedagogai. Būtent dėl to šiemet į pasaulinę geografijos olimpiadą nevažiuosiu, nesinori vėl jausti tos įtampos ir mokytojų nusivylimo, jei vėl nepavyktų laimėti medalio. Jei atvirai, tai, manau, kad tas spaudimas tuos du kartus labiausiai ir pakišo koją“, – kalbėjo Gitana.

Skatina sveika konkurencija

Paklausta, ar jau nusprendė, kur nori studijuoti, mergina sakė, kad yra nutarusi rinktis inžinerinę kryptį, tačiau dar svarsto, ar rinktis transporto, ar statybos inžineriją. „Tikrai žinau, jog stosiu į Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Na, dar svarstau galimybę studijuoti užsienyje. Bet greičiausiai rinksiuosi Vilnių, nes čia gyvena daug mano draugų, man patinka pats miestas“, – sakė Gitana.

Pašnekovė teigė, jog labiausiai gerai mokytis ją motyvuoja noras neatsilikti nuo draugų. „Mokykloje neturiu daug draugų, beveik visi geriausi mano draugai yra sutikti per įvairias olimpiadas, konkursus. „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ konkursas taip pat buvo puikus pažinčių klubas, kuriame susipažinau su daug įdomių žmonių iš Vilniaus, Kauno, kitų miestų. Man smagu, nes turiu į ką lygiuotis. Štai viena draugė iš valstybinių egzaminų gavo keturis šimtukus, kaip galiu nenorėti jos pralenkti“, – šypsojosi sveika konkurencija deganti Gitana. Ji pridūrė, jog brandos egzaminus jai svarbu gerai išlaikyti ir todėl, kad aukštojoje mokykloje galėtų mokytis nemokamai ir mamai nereikėtų sukti galvos, iš kur gauti pinigų jos studijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių