Gargždiškiai rytoj džiazuos „Lijo“

Gargždų muzikos mokyklos Džiazo ir moderniosios muzikos skyrius jau kone dešimtmetį drauge su Gargždų kultūros centru (GKC) organizuoja įvairius koncertus, suburiančius visuomenę. Balandžio 27 d., šį ketvirtadienį, 17.30 val., „Lijo“ konferencijų salėje (antrame aukšte) vyks koncertas „Cik cik“ Tarptautinei džiazo dienai paminėti.


Gargždų muzikos mokyklos Džiazo ir moderniosios muzikos skyriaus vedėjas Justas Katauskis įvardijo ryškiausius jau praėjusius surengtus koncertus, tokius kaip 2013 metų pasirodymas vienoje scenoje drauge su džiazo pianistu Egidijumi Buožiu Gargždų muzikos festivalyje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) profesoriaus, pianisto Artūro Anusausko pasirodymas 2015 metais ir džiazo saksofonininko Vytauto Labučio – 2018 metais. Minėtieji koncertai vyko po GKC organizuojamo Tarptautinio menų festivalio „Ruduo Gargžduose“ vėliava. „Groti su meistrais visada yra iššūkis, o ypač tuo metu, kai Džiazo ir moderniosios muzikos skyrius dar buvo „jaunas“. Tačiau su užduotimis buvo susidorota sklandžiai“, ‒ pasakojo J. Katauskis.
Apie vietą, kurioje vyks koncertas, pašnekovas buvo tik geriausios nuomonės: „Manau, galima drąsiai teigti, jog pats restoranas jau senokai įsiliejo į gargždiškių gyvenimus kaip svarbi kultūrinė erdvė, be to, „Lijo“ konferencijų salė turi savitą skambesį, kitonišką akustiką.“ Be vietinių muzikantų (saksofonininko Sigito Stalmoko, dainininkės Editos Bodrovaitės-Rukienės, pianisto Marijaus Sūdžiaus, gitaristo Vaidoto Ruko, būgnininko Mykolo Eivos, bosisto Antano Balsio), šiame koncerte gros ir „pavasariniai vaisiai“ ‒ šių mokslo metų derlius ‒ Džiazo ir moderniosios muzikos skyriaus moksleiviai, ansamblis „Soloja“ (vad. M. Eiva ir S. Stalmokas), jau ne vieną pasirodymą įvairiuose koncertuose šiemet spėję surengti gabūs jauni muzikantai. Prie gausaus muzikantų būrio prisijungs ir Gargždų muzikos mokyklos 2020 metų absolventė (dab. LMTA Džiazo katedros trečio kurso bosistė) Julija Bendikaitė. Tačiau svarbiausiu koncerto akcentu, anot J. Katauskio, taps koncerto vakaro svečias, iš Gargždų išvykęs, bet nuolat sugrįžtantis, talentingas saksofonininkas Dovydas Stalmokas. „Tai vienas iš drąsiausių, savitą muzikinę kalbą turintis nūdienos džiazo ir improvizacinės muzikos atstovas. Jo grojimas niekada nepalieka abejingų. Puiki instrumento valdymo technika, lengvai „pankuojanti“ charizma, savita filosofija ir visada netikėta, spontaniška improvizacija“, ‒ taip gabųjį gargždiškį apibūdino Gargždų muzikos mokyklos Džiazo ir moderniosios muzikos skyriaus vedėjas.
Visų gargždiškių renginio organizatoriai maloniai lauks balandžio 27 d. 17.30 val.

Egidija JOKUBAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių