Gargždiškių grupės „Sankaba“ svajonė – išleisti albumą ir groti minioms

Trijų gargždiškių – vokalistės Auksės RIEKAŠIŪTĖS, bosistės Erikos PONTEŽYTĖS ir būgnininkės Patricijos ANTANAVIČIŪTĖS – roko grupė „Sankaba“ užkariauja ne tik vietinių širdis, bet po mažu beldžiasi ir į kitus Lietuvos miestus. Muzikiniame konkurse „X faktorius“ sužibėjusios merginos atskleidžia, kad smagiausia vykti į koncertus. Dabar didžiausio palaikymo grupei reikia balsuojant Jaunų grupių ir atlikėjų konkurse „Own the stage“, kurio nugalėtojai koncertuos ne tik „Karklės“ festivalyje, bet ir Raudonės pilies festivalyje. Už grupę „Sankaba“ balsuoti galite https://rc.lt/own-the-stage.

Asmeninio albumo nuotr.

Pavadinimą lengva įsiminti

– Kaip susikūrė Jūsų grupė ir kiek laiko jau grojate?

– Grupė „Sankaba“ susikūrė Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre prieš 5 metus. Pradinė grupės sudėtis buvo kitokia. Tada grupę sudarė aš, vokalistė-gitaristė Auksė, mano sesė Skaistė ir tėtis Saulius. Po kiek laiko grupėje norėjosi jaunesnio bosisto ir prie mūsų prisijungė mūsų dabartinė bosistė Erika. Po to, dėl tam tikrų priežasčių, grupę paliko mano sesuo ir reikėjo ieškoti naujos būgnininkės. Su didžiule baime parašiau Patricijai, nes niekada neteko su ja bendrauti anksčiau, nors ėjome į tą pačią mokyklą. Prieš tai buvau ją mačiusi grojant būgnais muzikos mokykloje ir mane ji labai sužavėjo. Prisijungus būgnininkei Patricijai pradėjome koncertuoti įvairiuose koncertuose, konkursuose bei festivaliuose, ir sudalyvavome televizijos projekte „X faktorius“, kuriame patekome į tiesioginius finalus. Su šia sudėtimi grojam pusantrų metų.

– Kaip kilo grupės „Sankaba“ pavadinimo idėja?

– Pamenu tą vakarą, kai sėdėjome su šeima terasoje ir galvojom įvairiausius pavadinimus. Norėdama pajuokauti pasakiau žodį „Sankaba”. Visiems šis pavadinimas patiko, jis buvo kažkuo išskirtinis. Visiems yra neįprasta, kai merginų grupė vadinasi automobilio dalimi, tačiau žmonės jį labai lengvai įsimena.

– Kaip vyksta naujų dainų kūrimo procesas? 

Dainas pagrinde rašome mes – Erika ir Auksė. Pirmąsias dainas parašiau aš, o naujausias – Erika. Visas dainos kūrimo procesas kiekvieną kartą prasideda skirtingai: vienąsyk pirmiau kyla dainos žodžių idėjos, būna parašome vieną posmą (kurį vėliau kartu išvystome, išplečiame) arba visą dainą ir pritaikome kokiai nors sukurtai melodijai. Kitais atvejais pirmiau sukuriam melodiją, įsivaizduojame, koks galėtų būti būgnų ritmas, pagal tai bandome kurti ir pritaikyti žodžius. Kai sudėliojame visą dainos struktūrą, įsirašome į kompiuterį dainų „demo“ versijas, o vėliau vykstame jų perrašyti į profesionalią studiją.

Gargždiškių palaikymas veda į priekį

– Ar kyla nesutarimų grupėje dėl dainų, jų atlikimo, kaip juos sprendžiate?

– Būna, kad iškyla. Kai dalyvavome televizijos projekte „X faktorius“, turėjome nuspręsti, kurią dainą atliksime. Rinkomės tarp savo kūrybos dainos ir Mia dainos „Apie tave”. Aš pasiūliau groti savos kūrybos kūrinį, tačiau Erika ir Patricija prieštaravo. Pamačiusi, kad nesusitariam pasakiau, jog galime groti dainą „Apie tave“, bet tai bus paskutinis kartas pasirodant kartu ant scenos. Dabar ši situacija kelia juoką. Sugrojom tą dainą ir tai, toli gražu, ne paskutinis mūsų pasirodymas kartu.

– Kas labiausiai patinka koncertuojant grupėje?

– Koncertuojant grupėje yra smagiausia keliauti į koncertus. Mašinoje mes dainuojam, linksminamės. Taip pat, vienas smagiausių momentų yra koncerto pabaigoje sugroti savo kūrybos dainą „Nerami”. Šios dainos pabaigoje atiduodam visas likusias jėgas ir nulipus nuo scenos jaučiamės viską atidavusios.

– Ką Jums reikštų laimėti konkursą ir koncertuoti „Karklės“ festivalyje?

– „Karklės“ festivalis mums būtų didžiausias, kuriame tektų sugroti. Labai didžiuojamės savo gimtuoju miestu Gargždais ir su dideliu užsidegimu jį garsiname. Tariame didelį ačiū mūsų miesto gyventojams ir mūsų gerbėjams už tokį didelį ir nuoširdų palaikymą atiduodant balsus. Ne kartą įsitikinome, kad su jų pagalba galime nueiti toli. Laimėti konkurso nesitikime, kadangi dalyvauja daug stiprių atlikėjų. Svarbiausia, norime sudalyvauti, gerai praleisti laiką, įgauti naujos patirties ir nuotykių.
– Kokia yra didžiausia Jūsų grupės svajonė?
– Mūsų grupės didžiausia svajonė yra išleisti albumą ir kad mūsų kūrybos dainas išgirstų didelė minia žmonių.

Kalbėjosi Gabrielė ČIUNKAITĖ

1 Komentaras

  • Šauni ir kūrybinga merginų grupė, kuri garsina Gargždus. Didelis dėkui vokalistės Auksės tėvams ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrui, nes jų dėka ši grupė gyvuoja 💖💖💖

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių