• 8 rugpjūčio, 2022
|

Gargždų autobusų stoties statybų aikštelėje laukiama darbininkų

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Rajono gyventojai domisi, kada gi Gargžduose turėsime naują autobusų stotį. Praėjusį mėnesį „Bangoje“ rašėme, kad ieškoma būdų, kaip kuo greičiau baigti Gargždų autobusų stoties statybas. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto nariai ir šį mėnesį domėjosi, kokia yra situacija. Savivaldybės atstovas informavo: jei bus sėkmingai užregistruotas subrangovas ir sutvarkyti dokumentai, tikimasi, kad statybų aikštelėje netrukus pasirodys statybininkai.


Turėtų priimti sprendimą
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Vaidotas Jasas ketvirtadienį nuotolinio Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto posėdžio metu patikino, kad visą mėnesį daug dirbta šiuo klausimu. Dar vasarį minėto komiteto posėdžio metu jis teigė, kad sutartyje yra tokių nuostatų, jog rangovas galėtų perleisti savo įsipareigojimus kitam rangovui, gavęs išankstinį Savivaldybės sutikimą. Tuomet V. Jasas sakė, kad tai būtų greitesnis būdas nei nutraukti sutartį ir skelbti naują konkursą. Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto posėdžio metu V. Jasas informavo, kad turėtų būti užregistruotas rangovo prašymas pasitelkti subrangovus šitame objekte. „Esame preliminariai patikrinę subrangovo dokumentus, jis atitinka visus keliamus kvalifikacinius reikalavimus. Planuojame netrukus priimti sprendimą dėl rangovo pasitelkimo ir atlikti techninius darbus: parengti papildomą susitarimą prie pagrindinės sutarties, taip pat sudaryti trišalę sutartį tarp rangovo, subrangovo ir Savivaldybės. Ir toliau tęsti darbus“, ‒ vardijo vedėjas. Jis užsiminė, kad dar ketvirtadienio rytą buvo gauta informacija, jog draudimo bendrovė išduos sutarties draudimą.


Tiki darbų pabaiga
Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Jonas Dumašius teiravosi, kada bus galima pamatyti darbininkus statybų aikštelėje. „Mes nesitikime, kad dabartinis rangovas kažką darys, jie turi daug bylų, ieškinių. Restruktūrizavimo procesas gali užtrukti iki metų, ‒ samprotavo Tarybos narys. ‒ Mums svarbiausia pabaigti darbus, kol įmonei paskelbs bankrotą.“
Teisės ir personalo skyriaus vedėjas atsakė, kad stengiamasi dirbti kuo operatyviau: „Yra mestos didžiulės pajėgos: dirbame ir mes, teisininkai, Statybos ir infrastruktūros bei Viešųjų pirkimų skyriai, pats Administracijos direktorius prisideda. Tikiuosi, kad kitos savaitės ant­roje pusėje galėsime pamatyti statybininkus.“
„Vaidotai, ar jūs asmeniškai tikite, kad subrangovai užbaigs stotį? Kada tai maždaug galėtų įvykti?“ ‒ teiravosi Tarybos narys Virgilijus Skuodas.
V. Jasas atsakė, esą jei netikėtų, turbūt ir nedirbtų prie šio projekto: „Nuoširdžiai tikiu ir tikiuosi, kad, kai ateis statybininkai į šį objektą ir jei viskas vyks sklandžiai, gal net per tris mėnesius jis galėtų, o ir turėtų būti pabaigtas.“ „Na, svarbiausia, kad stotį užbaigtų bent iki Kalėdų. Laukiame statybininkų“, ‒ apibendrino Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas J. Dumašius.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių