Gargždų autokroso trasoje – seniai regėtos lenktynės

Gargždų autokroso trasoje rugpjūčio 26 dieną, šeštadienį, vyks ketvirtasis Žemaitijos kroso taurės etapas. Varžybos čia sutrauks ne tik profesionalių sportininkų, bet ir autokroso mėgėjų, kadangi čia bus galima išbandyti trasą tiek sėdint keleivio sėdynėje, tiek prie asmeninio automobilio vairo.

Gargždų autokroso trasoje varžybos suburs visą Žemaitijos autokroso elitą. Čia organizuojamame ketvirtajame sezono etape dalyviai varžysis net aštuoniose klasėse. Šešios iš jų – 1600 J, 1600, 2000, 3000 RWD, OPEN 2500 ir „BuggyCup“ bus įskaitinės, o kaip papildomose įskaitose galės dalyvauti ir Lietuvos automobilių kroso čempionato „Super 2000“ bei „SuperCars“ klasėms paruoštą techniką vairuojantys dalyviai.

Kol kas dalyvauti čia norą pareiškė 24 sportininkai. Dauguma jų – Žemaitijos krašto lenktynininkai, dalyvaujantys visame sezone, tačiau kartais čia atvyksta ir sportininkų iš kitų regionų, kadangi Gargždų trasa pasižymi kokybe ir meistriškumo reikalaujančia konfigūracija.

Įdomu tai, kad šiose varžybose dalyvauti galės ir visi norintys išmėginti savo sugebėjimus bei savo automobilio galimybės tikroje 950 m ilgio autokroso trasoje. Tam organizatoriai subūrė „Palūtarkų“ klasę, kurioje galima startuoti standartiniais, „Weekend Grand Race“ varžybų serijos techninius reikalavimus atitinkančiais automobiliais. Tai reiškia, kad čia tinka standartinis automobilis. Tiesa, šios klasės dalyviams trasa bus kiek pakeista – bus įrengtos greičio gesinimo zonos.

Būtent ši klasė šiuo metu yra gausiausia ir jau subūrė 15 dalyvių. Organizatoriai skaičiuoja, kad „Palūtarkų“ įskaitoje bus galima priimti ne daugiau kaip 24 vairuotojus, tad visi norintys tapti šio renginio dalimi turėtų suskubti registruotis, nes vietos sparčiai tirpsta.

„Šiuo metu turime 39 dalyvius. Didžiąją jų dalį sudaro vadinamosios „Palūtarkų“ klasės atstovai. Džiugu, kad automobilių sporto gerbėjai, anksčiau buvę tik žiūrovais, patys išdrįsta išmėginti lenktyniavimą autokroso disciplinoje. Registracija vis dar vyksta, todėl tikimės, kad per likusį laiką „Palūtarkų“ klasė bus užpildyta maksimaliai, taip pat turėsime ir gausų būrį Žemaitijos kroso taurės dalyvių.

Džiaugiamės, kad turime ir partnerių, kurie padeda tiek tobulinant trasą, tiek ruošiantis varžyboms – UAB „Dėmesio srautas“, UAB „Vakarų švara“, UAB „Simuva“, UAB „Gargždų geležinkelis“, – sakė varžybų organizatorius, ASK „Žaibas“ atstovas Pavelas Ivanovas.

Visą informaciją apie Žemaitijos autokroso taurės ketvirtojo etapo ir „Palūtarkų“ klasės reikalavimus, registraciją ir kitus dokumentus galima rasti organizatorių puslapyje www.askzaibas.lt.

Be to, organizatoriai renginio metu žada ir daugiau įvairių staigmenų. Viena iš jų – planuojama galimybė žiūrovams autokroso trasoje pasivažinėti su profesionaliais vairuotojais, sėdint keleivio vietoje.

Žiūrovui įėjimas į renginį kainuos 10 eurų, tačiau organizatoriai ragina sekti jų „Facebook“ puslapį, nes bus organizuojami konkursai bilietams laimėti.

Pavelas IVANOVAS

ASK „Žaibas“

Organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių