Gargždų daugiafunkcio centro statyboje – simbolinė kapsulė

Simbolinę kapsulę statybvietėje įmūrijo rajono meras B. Markauskas ir UAB „Infes“ generalinis direktorius A. Markevičius.

Simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms, žyminti Gargždų daugiafunkcio sporto centro realių statybos darbų Dariaus ir Girėno gatvėje pradžią, įmūryta praėjusį ketvirtadienį. Tiesiogiai transliuotoje ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, Tarybos nariai, Gargždų seniūnijos atstovai, rangovai, svečiai.


Padėkota visiems padėjusiems
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas statybos darbų pradžios ceremonijoje akcentavo, kad būtina rajono žmonėms paskelbti gerą žinią ir padėkoti visiems, kurie stengėsi, kad itin laukiamo daugiafunkcio centro statyba virstų realybe.
Klaipėdos rajono savivaldybė prieš keturis mėnesius su generaliniu statybos rangovu UAB „Infes“ pasirašė 29,2 mln. eurų vertės sutartis dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybos. Šiuo metu statybvietėje jau atliekami žemės darbai, kasama duobė baseinui, ruošiamasi pamatų įrengimui bei atliekami kiti darbai. „Tikrai nenorime pasipuikuoti. Bet yra tokia statybininkų tradicija švęsti statybų pradžią, vainiko iškėlimą bei pabaigtuves. Tai mus motyvuoja dirbti sparčiai ir kokybiškai. Komanda yra suinteresuota pastatyti šį objektą kuo greičiau. Tikimės, kad visi kartu su Savivaldybe galėsime greitai priimti sprendimus, spręsti kylančius klausimus, užtikrinti finansavimą ir sparčiai judėsime pirmyn“, – kalbėjo daugiafunkcį statančios UAB „Infes“ generalinis direktorius Arvydas Markevičius.
Šiuo metu UAB „Infes“ įgyvendina dar vieną neeilinį ir ypač sudėtingą projektą – rekonstruoja Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą.
Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybos pradžią simbolizuojančioje kapsulėje ateities kartos ras renginio vedėjos Kristinos Kazlauskaitės-Kažukauskienės garsiai ceremonijoje perskaitytą laišką. Jame išdėstyta daugiafunkcio centro idėja, diskusijos dėl statybos vietos ir gargždiškių lūkesčiai.


Vyko diskusijos
Dėl Gargždų daugiafunkcio centro statybos vietos diskusijos vyko ne vienerius metus ir ne vieną Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos kadenciją. Praėjusioje kadencijoje visgi buvo priimtas sprendimas statyti Dariaus ir Girėno gatvėje. Tačiau 2019 m. po savivaldos rinkimų nutarta statyti prie parko, bet ir šis sumanymas neišsipildė. 2022 m., atsižvelgus ir į gyventojų nuomones, pagaliau priimtas galutinis sprendimas daugiafunkcį centrą statyti Dariaus ir Girėno gatvėje.
„Rajone labai trūksta sporto bazių, o baseino apskritai neturime. Tad Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybos gyventojai labai laukė. Rajono sportininkai turi turėti vietą treniruotis ir varžytis, mokiniai – mokytis plaukti, gyventojai – pailsėti po darbų“, – pranešime spaudai teigia Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.
Iškils šiuolaikiškas kompleksas
Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, šventindamas simbolinę kapsulę ir linkėdamas sėkmingų statybos pabaigtuvių, juokavo, kad nuo šiol tai jau tikrai turėsiantis svajonę sulaukti to momento, kada pagaliau galės pasimėgauti plaukimu baseine.
Planuojama, kad per pustrečių metų Dariaus ir Girėno gatvėje iškils šiuolaikiškas sporto ir pramogų kompleksas. Bus pastatyti du pastatai, sutvarkytas sklypas, įrengiant visas reikalingas komunikacijas, automobilių stovėjimo aikštelę, takus, viešąsias erdves. Viename pastate bus įrengtas baseinas su SPA zona. Baseinas turės keturis 25 m ilgio takelius, tribūnas, rūbines, administracines patalpas, SPA zoną su pirtimis, sūkurine vonia. Baseinas bus su pakeliamu dugnu, kad čia galėtų vykti ne tik plaukimo, bet ir šuolių į vandenį nuo tramplyno treniruotės bei varžybos. Baseino dugno gylis sieks iki 4 metrų. Kitame pastate bus įrengta universali sporto salė. Ji atitiks LKL reikalavimus, tad krepšinio komanda Gargždų „Gargždai“, iškopusi į LKL, turės savo namus, kur galės treniruotis bei žaisti namų varžybas. Čia taip pat treniruosis ir varžysis rajono tinklininkai, salės futbolo komanda ir kiti sportininkai. Rajono sporto gerbėjai turės galimybę stebėti aukščiausio lygio varžybas neišvykdami iš savo rajono.

Reda MILVYDIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių