Gargždų gimtadienio kūrybiškumas – tarsi upės tėkmė

Gargždiškiai ir svečiai švęs net 4 dienas

Gimtadienio programos pristatyme dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerai Vytautas Butkus, Jolanta Kitra ir Violeta Riaukienė, Tarybos narė Monika Vasylienė, Savivaldybės administracijos darbuotojai.

Gargždų parko amfiteatre antradienį pristatyta 771-ojo miesto gimtadienio programa „4 vandenų kraštas – upė“. Įvairūs renginiai miesto gyventojus ir svečius džiugins gegužės 30–birželio 2 dienomis. Birželio 1 d. vyks Mažoji dainų ir šokių šventė Minijos upės slėnyje.
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas susirinkusiems į pristatymą tardamas sveikinimo žodį pasidžiaugė artėjančiu miesto gimtadieniu ir jo laukimu. „Kiekvienais metais Gargždai jaunėja, gražėja ir gimtadienį švęsti yra malonu. Galbūt kažkam pritrūko garsaus atlikėjo programoje, bet, manau, kad daugeliui mūsų liaudies daina ir šokis yra labai svarbu, šie metai išskirtiniai – Lietuvos dainų šventės šimtmetis. Reikia daryti ir tai, ką privalome – reikia saugoti mūsų tautos palikimą, dainą, šokį“, – teigė meras.
Vicemerė Violeta Riaukienė dėkojo miesto gimtadienio organizatoriams. „Gimtadienio tema „4 vandenų kraštas – upė“, o upė yra čia ir ji neša daug: ir istorijos, ir vilčių, ir džiaugsmų. Kadangi tai Mažoji šokių ir dainų šventė, gimtadienis nepraeis be dainų, be šokių, be džiaugsmo, be gražios bendrystės“, – kalbėjo V. Riaukienė.
Amfiteatre Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, Gargždų krašto muziejus, Gargždų miesto bendruomenė, Gargždų sporto centras, automobilių sporto klubas „Žaibas“, Gargždų kultūros centras, prisidėję prie miesto gimtadienio renginių gausos, pristatė, kokių renginių net 4 dienas gali tikėtis Klaipėdos rajono gyventojai.
Gargždų miesto gimtadienį atidarys Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos paroda „Dainų šventė Gargžduose“. Laikinai direktorės pareigas einanti Aurelija Butkutė-Norkevičienė teigė, kadangi Gargždų miesto gimtadienis yra įkvėptas Dainų šventės tradicijos, ir biblioteka pakvies gegužės 30 d. į parodą. „Jau ankstyvą pavasarį kvietėme žmones dalintis ilgas tradicijas Gargžduose turinčios Dainų šventės nuotraukomis ir iš jų sukūrėme gražią parodą“, – pasakojo A. Butkutė-Norkevičienė.
Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė taip pat kvietė į įdomią parodą: „Muziejus, veikdamas Gargžduose 19 metų, buria aplink save istorijos mylėtojus, tyrinėtojus, kaupėjus. Labai smagu, kad šiemet prisikalbinome du kolekcininkus – Raimondą Jucių ir Algirdą Aužbikavičių – atverti savo privačias kolekcijas. Iš jų kuriame kilnojamąją parodą, kurioje matysite nematytus Gargždus. Nuotraukos iš senųjų Gargždų ir Klaipėdos rajono: kaip žmonės gyveno, kaip šventė. Išduosiu paslaptį, kad vienoje kolekcijoje turime eksponatą, kuris galėjo priklausyti 1941 metais sudegusiai Gargždų bažnyčiai, jos interjerui.“
Gargždų miesto bendruomenės valdybos pirmininkė Vida Anužienė pristatė bendruomenės Gargždų miesto gimtadienio proga jau trečius metus rengiamą iniciatyvą „Laiškas gargždiškiams“ kartu su Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturien­tais. „Abiturientai rašo rašinį Gargždams su palinkėjimais ar pasiūlymais, koks jų požiūris į Gargždus. Tai įdomūs ir gargždiškiams naudingi laiškai, kokią ateitį norėtų matyti į miestą grįžę vaikai“, – teigė V. Anužienė. Miesto bendruomenė taip pat rengs ir renginį, skirtą žemaičių kalbos puoselėjimui.

Gargždų 771-ojo gimtadienio programos pristatymą vainikavo Mažojoje šokių ir dainų šventėje dalyvausiančios Vėžaičių kultūros centro vaikų šokių studijos „Karuselė“ (vad. Ingrida Sutkienė) pasirodymas.


Gargždų sporto centro direktorius Vaidas Liutikas supažindino bendruomenę su artėjančiais sporto renginiais. „Sportas visada yra neatsiejama gimtadienio dalis Gargžduose. Ir visada mes kažką naujo prigalvojame, tai šiemet bus pristatomos 3 naujos sporto šakos: buriavimas Skaidriajame karjere, padelis ir piklbolas. Taip pat vyks tink­linio, krepšinio, stalo teniso, lauko teniso, diskgolfo, dviračių varžybos“, – dalijosi V. Liutikas.
Automobilių sporto klubo „Žaibas“ atstovas Dovydas Čeliauskas kvietė ir į kitokio sporto varžybas: „Visus kviečiu birželio 2 d. nusikelti ne tik prie Minijos slėnio, bet ir prie Skaidriojo karjero, kur vyks automobilių sporto šventė „Žemaitijos II etapo autokroso čempionatas.“
Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė pasidžiaugė Gargždų augimu: „Gargždai ir visas mūsų Klaipėdos rajonas iš tiesų be galo puošiasi, Gargžduose statomi nauji reikalingi ir ypatingi statiniai, kurie gerina mūsų gyvenimo kokybę, atverdami įvairias galimybes.“
Gargždų kultūros centro vaikų dailės studijos vadovė Nomeda Jokubaitienė pristatė, kokia paroda vyks Gargždų autobusų stotyje. „Gegužės 31 d. su vaikų dailės studija po visų renginių pakviesti į parodos „Miesto balandžiai“ atidarymą netradicinėje erdvėje – Gargždų autobusų stotyje. Juk koks miestas be balandžių? Tik mūsų balandžiai truputį sumiestėję, įdomūs, tai vaikų požiūris į mūsų gargždiškius balandžius. Bus ir vienas gargždiškis balandininkas Rimvydas Leonauskas, jis pristatys sportinius balandžius, skinančius laurus visame pasaulyje“, – teigė N. Jokubaitienė.
Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ vadovė Birutė Oželienė pasidžiaugė, kad Mažoji šokių ir dainų šventė šiemet sugrįžta į Minijos slėnį: „Be mūsų rajono kolektyvų, į Gargždus atvyksta kolektyvai iš Nidos, Klaipėdos, Palangos, Žemaičių Kalvarijos, Telšių, Kintų, Šilutės. Dalyvaus 28 šokėjų grupės ir net 457 šokėjai.“
Gargždų miesto gimtadienio pagrindinis organizatorius ir režisierius, Gargždų kultūros centro Meno skyriaus vadovas Vaidas Kvedaras priminė mero žodžius, kad smagiausias yra šventės laukimas. „Režisieriams – smagiausia pabaiga, kai viskas baigiasi, užgęsta šviesos ir mąstai, ar viskas gerai pavyko. Renginys yra toks dalykas, kur reikia tiesiog matyti, klausytis širdimi, protu ir siela. Vakarinėje dalyje suvažiuoja atlikėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, taip paminėsime įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį. Tęsime 4 vandenų krašto tradiciją ir kitąmet bus tema „4 vandenų kraštas – ežeras“, – pristatė V. Kvedaras.
Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių