Gargždų jubiliejinis gimtadienis kunkuliuos kūrybiška energija

Gargždų parko amfiteatre miesto 770-ojo jubiliejinio gimtadienio renginių organizavimo komanda pristatė išsamią birželio 1–4 d. šventinę programą. Ją galite rasti „Bangos“ laikraštyje, „Bangos“ internetinėje svetainėje www.gargzdai.lt. Gargždų seniūnė Indrė Žiedienė informavo, kad Gargždų miesto vėliavos bus padovanotos aktyviausiems rėmėjams, taip pat jos plazdės pagrindinėse miesto gatvėse: Klaipėdos, Kvietinių, Jono Basanavičiaus.

Gargždų parko amfiteatre pirmadienį pristatyta išsami miesto 770-ojo jubiliejinio gimtadienio prog­rama. Net keturias dienas truksiančioje šventėje kiekvienas galės ne tik susipažinti su miesto istorija, klausytis kokybiškos muzikos, stebėti meninius pasirodymus, bet net pašėlioti diskotekoje. Svarbiausias šventės akcentas – atnaujintas neoficialus miesto himnas, kurį sudainavo Gargždų kultūros centro darbuotojos.


Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė perskaitė šviesaus atminimo Vytauto Rimavičiaus dainos „Gargždai – mano miestas“ pirmąsias priedainio eilutes. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas sutiko su dainos mintimis, kad Gargždai tikrai gražūs ir juokaudamas pridūrė, jog nenori, kad šventės metu miestas būtų ramus kaip dainoje. „Manau, kad mūsų miestas kupinas kunkuliuojančios energijos. Gargždai esame mes visi, kurie kuriame, dirbame savo mieste, gražiname jį. Švęskime visi šį jubiliejų kartu, su artėjančia švente!“ – visus susirinkusius sveikino meras.


Kvies įvairios parodos
Jubiliejinio gimtadienio atidarymo renginys prasidės birželio 1 d., ketvirtadienį, 17 val., Gargždų krašto muziejuje. Jame bus atidaryta jungtinė tapybos ir miniatiūrų paroda „Gargždai mano kūryboje“. Gargždų krašto muziejus nuo kovo 1 dienos iki balandžio 28 dienos kvietė visų amžiaus grupių gargždiškius bei rajono gyventojus piešti miniatiūras, kuriose būtų vaizduojamas dabarties Gargždų miestas, jo istorija, kultūros paveldo objektai, heraldika. Parodoje bus eksponuojami ir profesionalios dailės, grafikos, tautodailės kūriniai. Ji veiks iki liepos 1 d. Pasak Gargždų krašto muziejaus vyriausiosios muziejaus rinkinių kuratorės Sandros Uktverytės, šiais metais minimas ne tik Gargždų 770-asis gimtadienis, bet ir 140-osios kunigo Mykolo Vaitkaus gimimo metinės. „Šis šviesaus atminimo kunigas kilęs iš Gargždų, todėl mes toliau sieksime supažindinti žmones su mūsų kraštiečiu. Nuo liepos mėnesio kviesime visus į parodą „Mykolas Vaitkus – gyvenimas ir kūryba“, surengsime ne vieną viktoriną, kurių metu dalyviai galės laimėti muziejaus įsteigtas atminimo dovanėles, o rugsėjo mėnesį organizuojame ekskursiją po Žemaitiją M. Vaitkaus keliais. Daugiau informacijos apie ją paskelbsime rudenį“, – sakė S. Uktverytė.


Penktadienis baigsis šokiais
Antroji miesto gimtadienio – birželio 2-oji – diena bus dedikuota vaikams ir jaunimui. Jau antrus metus iš eilės vyksta Gargždų bendruomenės abiturientų rašinių konkursas „Laiškas Gargždams“, geriausi šio konkurso rašiniai 15.30 val. bus garsiai perskaityti miesto parko amfiteatre. Minijos slėnyje vyks Klaipėdos rajono vaikų ir jaunimo festivalis „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“, kuriame šiemet dalyvauja 20 kolektyvų, renginio pabaigoje bus apdovanojami ir žaidimo „Meno ieškynės“ nugalėtojai. Vakare pasirodys jaunimo mėgstamos grupės – „2Kvėpavimas“, „Velvet“ ir „Sisters On Wire“. Gargždų kultūros centro režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė atskleidė, kad po vakarinių koncertų laukia net diskoteka. „Šios informacijos neskelbėme skelbimuose, nes norime, kad susirinktų tik tie, kurie nori šokti ir smagiai praleisti laiką, o ne ieškoti nuotykių“, – šypsodamasi pasakojo režisierė.


Persipins istorija ir šiuolaikiškumas
Birželio 2–3 d. Kvietinių gatvėje, kurioje eismas bus uždarytas, vyks šventinė mugė, joje yra pareiškę norą dalyvauti apie 140 prekiautojų.
Šeštadienį miesto parkas taps istorijos parku, kuriame bus pristatoma Renių dvaro istorija bei Žemaitija ir Mažoji Lietuva, veiks Kuršių gyvenvietė, LDK laikotarpio stovyklavietė. Birželio 3-iąją Minijos slėnis nuo 15 val. dvi valandas virs šokančiu slėniu.
Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos l. e. p. direktorė Aurelija Butkutė-Norkevičienė 15 val. pakvietė visus dalyvauti kraštiečių susitikime. „Mūsų miestas turtingas ne tik istorijos, bet ir žmonių, kurie čia gimė, užaugo ir toliau garsina savo gimtąjį miestą. Renginio metu skanausime ir gimtadienio torto“, – sakė A. Butkutė-Norkevičienė. Paskutinį kartą bus rodomas Šeiko šokio teatro spektaklis „Šmukulis“. Šis spektaklis buvo specialiai sukurtas Gargždų miestui.
Po kraštiečių susitikimo 17 val. Rinkos aikštėje prie ąžuoliuko bus atidengta memorialinė lenta, skirta jubiliejinei miesto sukakčiai.
Šeštadienį Minijos slėnyje nuo 19 val. skambės šventės svečių sveikinimai, vyks Gargždų miesto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Šiemet šis vardas suteikiamas žinomai kultūros profesionalei Lilijai Kerpienei.
Susirinkusiuosius stebins „Lietuvos“ ansamblio meninė išmonė, dainuos „Eurovizijos“ dalyvė Monika Liu. Džiaugsmo banga žiūrovus užlies stebint ne įprastus fejerverkus, o nuostabią Ugnies misteriją „Gargždai įkvėpti istorijos“. Būtent po jos visi šventės dalyviai bus pakviesti smagiai sudainuoti neoficialų Gargždų himną, kuriam eiles buvo parašęs šviesaus atminimo Vytautas Rimavičius, muziką sukūręs Bronius Rūtė, o dabar ją šiuolaikiniu stiliumi atnaujino R. Tamošauskas, o įdainavo Milda Šeškevičienė ir Erika Kripienė.
„Aš tikiuosi, kad visų, grįžusių iš gimtadienio renginių, širdys bus pilnos džiaugsmo ir gražių emocijų“, – sakė Vaidas Kvedaras, jubiliejinio Gargždų gimtadienio renginių režisierius.


Bėgikams trasa – 7,7 km
Sporto gerbėjai bei aktyviai mėgstantys leisti laisvalaikį gargždiškiai ir rajono svečiai šeštadienį savo jėgas galės išbandyti pirmą kartą mieste rengiamame ekstremaliame bėgime su kliūtimis po įvairias miesto vietas. Trasos ilgis – 7,7 km, joje kiekvienas turės įveikti 30 kliūčių. Jaunimo parke vyks krepšinio, tinklinio, diskgolfo varžybos, o teniso kortuose varžysis teniso sporto gerbėjai. Anot Gargždų sporto centro direktoriaus Vaido Liutiko, gimtadienyje vyks jau tradicija tapusi „Gargždų plento taurė 2023“, kuri vyks atkarpoje tarp Pėžaičių ir Veiviržėnų, o sekmadienį visi – tiek šeimos su vaikais, tiek profesionalūs dviratininkai – laukiami dviračių lenktynėse, kurios vyks Karaliaus Mindaugo gatvėje. „Gargždai ypač sportiškas miestas, todėl visus kviečiu miesto gimtadienį praleisti aktyviai“, – sakė V. Liutikas.
Šventinius Gargždų gimtadienio renginius sekmadienį 12 val. vainikuos šv. Mišios Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.


Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių