Gargždų ligoninės ateitis dar neaiški

„Bangoje“ ne kartą rašėme apie Lietuvoje planuojamą sveikatos įstaigų tinklo priežiūros reformą. Sveikatos apsaugos ministerija deklaruoja, kad  norima pacientams suteikti kokybiškesnes, lengviau pacientams prienamas paslaugas, efektyviai išnaudoti ne tik finansinius resursus, infrastruktūrą, bet ir žmogiškuosius išteklius. Minėta pertvarka yra vienas svarbiausių XVIII Vyriausybės programoje numatytų darbų. Įstaigų tinklą pertvarkyti planuojama iki 2025 metų, o su tuo susijusius projektus numatoma baigti įgyvendinti iki 2027 metų.

Dėl planuojamos pertvarkos Gargždų ligoninės ateitis vis dar neaiški.

Sausio 19 d. nuotolinėje spaudos konferencijoje Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys informavo, kad vis dar nėra aiškių, konkrečių Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų. „Mes pateikėme visą reikalingą informaciją ministerijai, o taip pat gruodžio mėnesį supažindinome su ja ir rajono Tarybos narius. Dabar yra laukimo etapas“, ‒ kalbėjo J. Ruškys.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė tikino, kad reforma vis tiek bus ir reikia ruoštis pokyčiams, tačiau patikino, kad bus atsižvelgiama į gyventojų poreikius. „Kol kas negalime spekuliuoti informacija. Mums, kaip geroje geografinėje padėtyje esančioje Savivaldybėje pokyčiai bus reikalingi. Planuojama šią sveikatos reformą svarstyti Seimo pavasario sesijoje. Po jos lauksime tikslesnių nurodymų“, ‒ minėjo R. Petrauskienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės Ligitos Liutikienės teigimu, Savivaldybė itin atsakingai žiūri į šią planuojamą sveikatos reformą. „Nenorime aklai skubėti ir priimti sprendimų. Didžiausias rūpestis buvo Gargždų ligoninėje išsaugoti aktyvaus gydymo lovas, nors minimalias – 18. Sieksime, kad naudą pajustų tiek pacientai, tiek medikų bendruomenė“, ‒ tikino L. Liutikienė.

Monika CALZONAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių