Gargždų šeimos medicinos klinika velkasi naują fasado rūbą

Gargždų šeimos medicinos klinikos pastato atnaujinimo darbus atlieka UAB „Palverkas“, rangos darbų sutarties vertė – 39,8 tūkst. eurų.

Skaičiuojama, kad Gargždų šeimos medicinos klinikos pastatas remontuotas buvo maždaug prieš 15 metų, tad dabar išorinės sienos vėl prašosi atnaujinimo. Ne vienas pastebėjo, kad darbininkai jau zuja, o pacientai teiraujasi, kas ir kada bus sutvarkyta.


40 tūkst. Eur – iš Savivaldybės
Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas „Bangą“ patikino, kad ankstesnis remontas buvo atliktas prieš maždaug 15 metų. Per tą laiką Gargždų šeimos medicinos klinikos pastato išorėje atšoko kai kur tinko danga, atskiros vietos jau buvo papildomai remontuotos, skyrėsi jų dažų atspalviai.
„Atsižvelgiant į tai šiems metams buvo suplanuoti ir šiuo metu atliekami Gargždų šeimos medicinos klinikos pastato išorės atnaujinimo darbai. Lėšas – 40 tūkst. eurų – pastato remontui skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė“, – informavo P. Serapinas. Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras skirs papildomai lėšų, jei nepakaks skirtų Klaipėdos rajono savivaldybės. Anot P. Serapino, darbus atlieka UAB „Palverkas“, rangos darbų sutarties vertė – 39,8 tūkst. eurų. Darbus numatyta baigti iki šių metų birželio mėnesio pabaigos. Paklaustas, ar remontas atsilieps ir pacientų aptarnavimo kokybei, atsakė: „Reikšmingos įtakos pacientų aptarnavimo kokybei remonto darbų vykdymo metu nebus.“


Spalvų paletę derino
UAB „Palverkas“ direktorius Vaclovas Urnikis pasakojo, kad darbininkai pradėjo darbuotis nuo kovo 20 d., tai jau daugiau nei mėnuo, kai pluša ties šiuo objektu. „Vyksta tinko remontas, fasado atnaujinimo darbai. Po mūsų išėjimo visas fasadas turėtų būtų atnaujintas“, – sakė jau beveik 30 metų gyvuojančios bendrovės direktorius V. Urnikis. Anot jo, fasado spalvos buvo derintos su Klaipėdos rajono savivaldybės vyriausiuoju architektu Gyčiu Kasperavičiumi. Gargždų PSPC vyr. gydytojo pavaduotojas ūkiui Stepas Stonkus su architektu ir derino spalvas, o mums duodavo tikslius kodus, pagal kuriuos ir atliekami dažymo darbai“, – paaiškino V. Urnikis. Jis sakė, kad parinktos spalvos yra pastelinės – šviesiai pilkšva, gelsva, tik pats įėjimas bus ryškesnis, o cokolis – tamsiai pilkas. „Bendras vaizdas derinamas prie Gargždų ligoninės, kuri taip pat dabar tvarkoma“, – pastebėjo pašnekovas.
UAB „Palverkas“ direktorius informavo, kad per mėnesį darbo pavyko nemažai pasistūmėti į priekį, tad iki numatyto termino – birželio mėnesio pabaigos – planuojama viską baigti. Įprastai vietoje dirba šeši darbininkai, kai reikia didesnį tinko gabalą uždėti, tuomet pasitelkiami dar kokie keturi darbininkai. „Pagrindinio įėjimo laiptai jau buvo išklijuoti plytelėmis pernai, mums liko sutvarkyti šoninį įėjimą. Žinoma, atliekant statybos darbus iškyla įvairių niuansų, tačiau mes džiaugiamės, kad su užsakovu vyksta geranoriškas bendradarbiavimas ir viską išsprendžiame. Iš kiemo pusės fasado darbus jau esame atlikę“, – kalbėjo V. Urnikis. Atliktų darbų garantija – 5 metai.


Pacientai tebelinksniuoja teletabių kalniukus
Gargždų šeimos medicinos klinikos šeimos gydytoja Nijolė Marija Kregždienė pasidžiaugė, kad pastatas keičiasi. Ji užsiminė, kad ir pacientai džiaugiasi, kad Šeimos medicinos klinika keičiasi, gražėja. Šeimos gydytoja Ina Karečkaitė „Bangai“ sakė, kad pastatas išties jau prašyte prašėsi remonto. „To atnaujinimo tikrai reikėjo, juk tai miesto centras, žmonių labai lankoma įstaiga. Žinoma, išorę susitvarkysime, tai būtų ne pro šalį ir vidų atnaujinti. Yra neblogai, tačiau kabinetų lubas, sienas kai kur irgi norėtųsi patvarkyti“, – kalbėjo I. Karečkaitė. Ji užsiminė, jei būtų jos valia, fasado spalvas būtų rinkusi kitokias, šiek tiek sodresnes. „Jau anksčiau pastatas buvo šviesus, turime ir daugiau mieste tokių šviesių pastatų, tačiau tenka pastebėti, kad jie labai neatsparūs mūsų oro sąlygoms, – dėstė medikė. – Tai tik mano tokia nuomonė.“
Šeimos gydytoja atvirai sakė, kad iš pacientų jokių replikų dėl atliekamų fasado darbų neišgirstanti, tačiau nesibaigianti tema – automobilių stovėjimo aikštelė prie Gargždų šeimos medicinos klinikos. „Kaskart klausome apie vadinamuosius teletabių kalniukus ir kaip žmonėms sudėtinga įsukti, rasti vietą automobiliui. Metai bėga, o ši tema tebėra vis aktuali“, – teigė I. Karečkaitė.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių