Gargždų „Spiečiuje“ ministrė kviečia telktis ir pradedančius, ir brandžius verslus

Verslumo programos skiriamos ne tik jauniems, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms

Gargždų centre trečiadienį dūzgė naujos galimybės – duris atvėrė Lietuvoje jau 15-asis bend­radarbystės centras „Spiečius“. Atidarymo renginyje lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Ministrė teigė, kad vieta naujajam bendradarbystės centrui pasirinkta neatsitiktinai – Klaipėdos rajone kasmet auga mažų įmonių skaičius, o verslūs gargždiškiai verslumo kompetencijų auginti neretai keliauja į Klaipėdos „Spiečių“.
Ministrė atsakė į „Bangos“ klausimus.
– Kokias matote „Spiečiaus“ galimybes regionuose?
– Džiaugiuosi, kad Inovacijų agentūra kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe Gargžduose atidarė bendradarbystės centrą „Spiečius“. Norime, kad Lietuvos regionų verslai būtų konkurencingi, žengtų koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis, o tam kartais reikia nedidelio postūmio ir paramos. Tad jau kitais metais ir Gargždų „Spiečiaus“ nariai galės teikti paraiškas norėdami gauti subsidijų. Vis dėlto finansinė parama nėra vienintelis priklausymo „Spiečiaus“ bend­ruomenei pranašumas. Šių bendradarbystės centrų programos yra labai įvairios – kiekvienas ras tinkamą.
„Spiečiaus“ idėja yra dirbti su pradedančiaisiais verslais, su žmonėmis, kurie galbūt niekada negalvojo kurti verslo, bet sumanė pabandyti. Klaipėdos rajone, Vakarų Lietuvos ir kituose šalies regionuose kuriame „Spiečius“ matydami, kad reikia paslaugų refrastruktūros ne tik jaunimui. Jauni žmonės gal drąsiau imasi kurti, bet padėti reikia ir vyresniems, pavyzdžiui, gal kas ryžtasi pradėti verslą ir 50 m. būdamas. Kalbant apie konkrečias „Spiečiaus“ programas, rekomenduočiau verslo akceleravimo programą, taip pat verslumo programą „Startuok nuo 50+“, kuri „Spiečiuose“ yra sėkmingai vykdoma. Tiesiog šiandien norėčiau pasinaudoti proga ir paskatinti vyresnio amžiaus žmones ateiti čia pasižiūrėti, išdrįsti, nebijoti. „Spiečius“ tiek Gargžduose, tiek kitur yra visiems jums. Tai ir yra idėja.
Svarbu akcentuoti, kad bendradarbystės centras „Spiečius“ veikia kaip erdvė, kurioje teikiamos nemokamos verslumo skatinimo paslaugos.
– Kokias perspektyviausias verslo sritis matytumėte, kokius reikėtų vystyti žiūrint į ateitį?
– „Spiečiai“ yra skirti bet kokiam, pačiam įvairiausiam verslui – nuo paprasčiausių idėjų iki skaitmeninių sprendimų, kurie reikalauja daugiau įvairių kompetencijų. „Spiečius“ yra skirtas ir tradiciniam, ir naujų idėjų verslui. Kartais verslo genialiausios idėjos ir yra labai paprastos. Yra paslaugų paketas, kurį ir Inovacijų agentūra siūlo, tikrai kviečiu pasidomėti.
Klaipėdos rajonas jau dabar šalyje atrodo labai neblogai, ir gyventojų skaičius nuolat auga, lyginant su Lietuva. Ta pati Klaipėda, matyt, kai kur gal ir galėtų pasimokyti šio bei to, tad mums norisi padėti tiems, kurie kruta ir kur yra to potencialo.
Manau, gargždiškiams būtų naudingi ir e. komercijos mokymai, kurie palengvintų verslams galimybę savo prekes ir pasaugas pasiūlyti platesnei Lietuvos ir užsienio rinkai.
Taip pat brandesniems verslams Inovacijų agentūra siūlo ir specializuotas konsultacijas, kurioms vienam verslui skiriama 2 val. aukšto lygio specialistų konsultacijų pagal individualų verslo poreikį.
– Ar „Spiečius“ turi mentorystės tradiciją?
– Girdime gerų žinių, kaip sėkmingai „Spiečiuose“ dirba mentoriai. Su jais galima pasikonsultuoti dėl realių jūsų verslui kylančių problemų ir kartu rasti sprendimus. „Spiečių“ tinklas turi jau daugiau kaip 100 mentorių.
– Koks Lietuvoje yra sėkmingiausias „Spiečius“ iš visų 15?
– Jie visi labai skirtingi. Klaipėdoje jis yra labai didelis, Kaune – skirtas tik jaunimui, bet irgi didelis, tad negalima lyginti. Regioninėse savivaldybėse „Spiečių“ yra itin įvairių: pavyzdžiui, Marijampolėje gerai veikia mentorystės programos. Žinoma, kai kur gal ir daugiau to judesio norėtųsi, tad linkiu, kad semtume visas galimybes, kurias turime ir čia, Gargžduose, Klaipėdos rajone. Patalpos yra Gargžduose, bet tikiuosi, kad žmonės atvažiuos iš viso rajono, gal kažkas truputėlį toliau gyvena, bet vis tiek pasirinks, išdrįs. Tuo labiau, kad „Spiečiuje“ galima būti 24 valandas per parą.
– Ar šalyje yra dėl vienokių ar kitokių aplinkybių „mirusių“ „Spiečių“?
– Ne, nėra. Kol mes būsime už tai atsakingi, nebus mirusių „Spiečių“.
– Atidarymo šventėje Gargždų „Spiečiui“ dovanojote palmę. Kodėl pasirinkote būtent šį augalą?
– Pati auginu tokią palmę, ji nereikalauja daug priežiūros. Tai reiškia, kad žmonės, kurie čia bus labai užsiėmę, galės kartais ir pamiršti ją palaistyti, o vis tiek viskas tai palmei bus gerai. Ji augs ir žaliuos (šypsosi – autorės past.).
Kalbėjosi Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių