„Gargždų švara“ prašo gyventojų supratingumo rūšiuojant žaliąsias atliekas

Praėjusią savaitę Gargždų miesto gatvės „nusidažė“ žaliųjų atliekų, daugiausia – obuolių, sultimis. Pasak VšĮ „Gargždų švara“ direktoriaus pavaduotojo Raimundo Daubario, prasidėjus obuolių ir kitų vaisių bei daržovių sezonui, šiukšliavežės talpa išbėgusiomis sultimis užsipildo itin greitai ir perteklius atsiduria gatvėje. Tad prašoma didelį kiekį žaliųjų atliekų vežti į Vėžaičių didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę.


Išdalinta 1 200 konteinerių
Kaip „Bangai“ teigė R. Daubaris, Gargždų mieste nuo kovo 18 d., kai buvo pradėti dalinti 240 litrų talpos žaliųjų atliekų konteineriai, jų išdalinta 1 200. Iš viso įsigyti 5 000 tokių konteinerių. „Jie yra skirti Klaipėdos rajono savivaldybės komunalinių atliekų rinkliavos mokėtojams – individualių namų savininkams. Gargždų miestui aprūpinti reikėtų išdalinti dar apie 1,3 tūkst. konteinerių. Žinoma, galbūt kiekvienam individualaus namo savininkui ir nereikia žaliojo konteinerio, nes kompostuoja ar turi mažiau atliekų“, – pasakojo „Gargždų švaros“ direktoriaus pavaduotojas.
Jis įvardijo, kad šiuo metu pagrindinė problema – žaliųjų atliekų konteinerių užpildymas obuoliais, pomidorais, agurkais. „Vienas konteineris, prikrautas obuolių, sveria apie 80 kg. Kai žaliųjų atliekų šiukšliavežės presas suspaudžia atliekas, iš obuolių išbėga apie 50 proc. sulčių. Jeigu mes prikrauname obuolių į 1 200 konteinerių, turime milžinišką kiekį sulčių. Po šiukšliaveže įrengta pritaikyta skysčių surinkimo talpa, kurios dydis – 150 litrų, tačiau tokio kiekio sulčių surinkti negali, todėl jos išbėga, – akcentavo R. Daubaris.
Anksčiau žaliosios atliekos buvo renkamos maišuose, tad konteineriai leidžia išvežti daugiau žaliųjų atliekų. 
„Obuoliai ar kiti vaisiai bei daržovės yra tinkamos atliekos, tačiau negalima prikrauti viso konteinerio, jis gali sulūžti, jį sunku išvežti. Tad norime atkreipti gargždiškių dėmesį – puiku, kad rūšiuojate, tačiau svarbu neužpildyti konteinerių vien tik obuoliais, kurių sultys išbėga ant gatvės, didelį kiekį galite pristatyti nemokamai į Vėžaičių atliekų surinkimo aikštelę, žaliųjų atliekų kiekio neribojame“, – sakė R. Daubaris.
Iš šiaurinės ir pietinės miesto dalies surinkti žaliųjų atliekų konteineriai gatves nudažė sultimis, nes buvo prikrauti itin dideliu kiekiu obuolių. „Matėme, kad reikia žaliųjų atliekų konteinerių. Galime pasidžiaugti, kad Gargždų miestas atliekas rūšiuoja puikiai, džiaugiasi dėl gautų konteinerių, tai palengvina situaciją. Tačiau prašome žmonių supratingumo, šiukšliavežės nepajėgios išvežti tiek obuolių ir iš jų išbėgusių sulčių“, – teigė R. Daubaris.


Atliekas rūšiuoja tinkamai
„Gargždų švaros“ vadybininkė-kontrolierė Agnė Zabrynaitė akcentavo, kad vykdė žaliųjų atliekų rūšiavimo patikrinimus, situacija gera. „Tačiau pasitaikė keletas atvejų, kai gyventojai metė netinkamų atliekų, pavyzdžiui, skardinių ar sauskelnių. Tie atvejai perduodami Viešosios tvarkos skyriui, kuris užfiksuoja atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą, už tai gresia baudos. Taip pat vežėjai, pastebėję netinkamų atliekų, žaliųjų atliekų konteinerių neveža bei užklijuoja lipduką, dėl kokios priežasties atliekos neišvežtos“, – pasakojo A. Zabrynaitė.
Ji atkreipė dėmesį, kad žaliųjų atliekų konteineriai nupirkti už rinkliavos mokėtojų pinigus. „Pirmąjį konteinerį išduodame nemokamai, jei jis sulūžta, kitą reiktų įsigyti, jo kaina – 34 eurai be PVM. Pasiimant konteinerį pasirašoma panaudos sutartis. Gyventojai taip pat gauna ir instrukciją, ką galima dėti į konteinerius.

Svarbi žaliųjų atliekų rūšiavimo informacija
Gargždų gyventojai žaliųjų atliekų konteinerius nemokamai atsiimti gali Gargždų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Statybininkų g. 9. Jie išduodami pasirašius panaudos sutartį ir pateikus aikštelės operatoriui asmens dokumentą.
Didelį įvairių žaliųjų atliekų kiekį gyventojai gali nemokamai atvežti į Vėžaičių didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę Ąžuolo g. 54, Vėžaičiai. „Gargždų švara“ patikino, kad žaliųjų atliekų kiekis gyventojams neribojamas. Darbo laikas: I–V 9–18 val. (pietų pertrauka 13–14 val.), VI 9–14 val., VII nedirba.
Į žaliųjų atliekų konteinerius galima mesti augalų lapus, nupjautą žolę, piktžoles, gėles, vazonų žemę, šiaudus, šieną, smulkias medžių ir krūmų šakas, medienos drožles, negyvūninės kilmės maisto atliekas, vaisius ir daržoves.
Į žaliųjų atliekų konteinerius negalima mesti mėsos, žuvies, riebalų, kaulų, pieno produktų, taip pat skerdienos atliekų, sergančių augalų, šunų ir kačių ekskrementų, buitinių atliekų, pakuočių atliekų, pavojingų atliekų bei degančių ar karštų atliekų.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių