Gargžduose Jaunimo parke medžių kol kas nekirs

Ne vieno gyventojo, mėgstančio pasivaikščiojimus po Jaunimo parką, akis patraukė ant kai kurių medžių atsiradusios ryškiai oranžinės žymos.
„Bangai“ pasidomėjus paaiškėjo, kad Energijos skirstymo operatorius (ESO) visus pažymėtus medžius užsimojo nukirsti, mat jie kelia pavojų elektros tinklams. Įmonės planus sužinojusi Gargždų seniūnija kol kas atsisakė duoti leidimą medžių kirtimui.
Anot Gargždų seniūnės Indrės Žiedienės, gyventojai seniūnijai pranešė apie Jaunimo parke pažymėtus medžius ir tai itin buvo nemaloni staigmena, nes ESO apie medžių žymėjimą nebuvo pranešusi nei Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai, nei seniūnijai. „Žinodami šios įmonės darbo braižą, kreipėmės į ESO ir gavome atsakymą, kad visoje Lietuvoje jie kerta medžius, kurie kelia pavojų elektros tinklams. Maža to, sužinojome, kad jau buvo nupirkti darbai medžių šalinimo darbams. Parke būtų nukirsta maždaug 20 medžių, įsivaizduokite, koks liktų Jaunimo parkas tiek medžių nukirtus? Ar toliau jis galėtų parku vadintis?“ – retoriškai klausė seniūnė.
Gargždų seniūnija raštu kreipėsi į ESO nesutikdama su įmonės drastišku sprendimu ir paprašė pažymėtus medžius ne kirsti, o genėti. Liepos mėnesį bendrovė atsiuntė elektroninį laišką, kuriame teigė, kad parke pažymėtų medžių nekirs. Visgi rašte akcentuojama, jeigu dėl šių medžių įvyks elektros įrenginių gedimas, žemės sklypo savininkas privalės atlyginti bendrovės patirtus tiesioginius nuostolius. I. Žiedienė „Bangai“ sakė, kad šį mėnesį seniūnijos darbuotojai rinksis į susitikimą su Klaipėdos rajono savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos nariais. „Susitikimo metu svarstysime pažymėtų medžių genėjimą. Norime ir parką išsaugoti, ir nekelti pavojaus elektros tinklams“, – kalbėjo I. Žiedienė.

„Bangos“ inf.
Augustės JAŠINAUSKIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių