• 28 lapkričio, 2021
|

Gargžduose – neišdygusi panikos sėkla

Gyventojai baiminasi dėl įtartinų asmenų

Gargžduose įsibėgėjęs pavasaris lepina ne tik saulės spinduliais, tačiau ir baugina it grybais po lietaus dygstančiais įtartinais asmenimis. Feisbukas ošia nuo savo patirtimis besidalijančių sunerimusių gargždiškių pasisakymų. Praėjusią savaitę jie sulaukė įkyrių nemokamą langų patikrinimą siūlančiųjų skambučių. O štai sekmadienį pasklido gandas apie bandymą pagrobti vaiką. „Bangai“ policija pripažino, kad rajone nusikalstamų veikų skaičius ženkliai išaugo, tačiau šie du atvejai galimai tėra išpūstas burbulas.

Siūlo nemokamą langų apžiūrą

Gargždiškių laidiniai telefonai praėjusią savaitę netilo. Jiems skambino esą kažkokios įmonės atstovai ir siūlė nemokamą langų apžiūrą. „Moteris kalbėjo labai greitai, tai nelabai supratau nei patikrinimo tikslo, nei įmonės pavadinimo. Šiais laikais daug sukčių, nesinori į namus bet ko įsileisti“, – dalijosi feisbuke komentatorė. Įtarimą gyventojams sukėlė ir kita versija, kai pokalbio pradžioje skambinusieji kvietė dalyvauti esą vykdomoje apklausoje dėl langų būklės. Tačiau vos po keleto klausimų siūlėsi už 15 minučių atvykti ir atlikti nemokamą langų patikrinimą. „Pasakė, kad šiandien jie yra Gargžduose, nors net nebuvo klausę, kur gyvenu. Bandė įtikinti, kad pasižiūrėčiau internete, kad jų įmonė išties egzistuoja“, – rašė gargždiškė.

Neaiškią nemokamą paslaugą siūlančiųjų akiratin pateko ir Gintaro gatvės gyventojai. Štai Linos šeimai jie skambino darbo metu, kai jos senyvo amžiaus mama namuose buvo viena. Senolei pasiūlyta nemokama langų sandarumo patikra. Iš pradžių ji su nepažįstamaisiais telefonu sutarė, kad šie atvažiuotų apie 15–16 val. Tačiau vėliau pagyvenusiai gargždiškei kilo įtarimas. „Sulaukiau mamos skambučio. Ji papasakojo apie šį įvykį. Sutartu laiku pati grįžau namo. Skambinusieji asmenys atvyko pilku „Volkswagen“ automobiliu, tačiau jį pasistatė atokiau nuo mūsų namų. Vėl suskambo laidinis telefonas. Šįkart ragelį pakėliau aš. Išgirdęs nebe senyvo amžiaus žmogaus balsą, vyriškis sutriko. Kai atsisakiau paslaugų, jis sėdo į mašiną ir išmovė neatsigręždamas“, – „Bangai“ pasakojo Lina.

Policijoje tik vienas pranešimas

Gyventojų, kurie sulaukė gudriųjų langų tikrintojų skambučių, feisbuke pasisakė ne viena dešimtis. Tačiau, kaip „Bangą“ informavo Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rasa Jonauskaitė, į policiją kreipėsi tik vienas asmuo. Visgi ji skatino būti budrius ir neįsileisti į namus nepažįstamųjų. „Legalūs langų priežiūros paslaugų teikėjai skelbiasi spaudoje, tad esant poreikiui – daug saugiau skambinti nurodytais telefonais ir tartis dėl apžiūros patiems. Būtina žinoti, kad darbuotojai privalo dėvėti specialią aprangą, turėti darbo pažymėjimus. Kiekvieną kartą atėjus bet kokiems specialistams, gyventojams derėtų paprašyti juos parodyti“, – patarė R. Jonauskaitė ir ragino apie įtartinus asmenis informuoti policiją bendruoju pagalbos telefonu 112. Pasiteiravus, kokių prevencinių priemonių bus imtasi, pareigūnė užtikrino, kad policija ieškos efektyviausių būdų patikrinti įkyriuosius siūlytojus.

Sunerimo dėl vaikų saugumo

Panikos sėkla sekmadienio vakare pasėta Gargžduose, Vytauto gatvėje. „Saugokite vaikus!“ – bauginanti žinutė pasklido feisbuke. Mat apie 20 val. vakare daugiabučio kieme pasirodė įtartinas „Audi A3“ automobilis. „Įvažiavo du vyrai ir pasistatė mašiną už aukštų krūmų. Mano sūnus nubėgo jų link. Tada vyresnio amžiaus vyras išlipo iš automobilio ir pradėjo eiti mano vaiko link. Tačiau pamatęs mane staigiai apsisuko, šoko į mašiną ir išvažiavo. Vairuotojas buvo iki 30 metų, kitas vyras – apie 40–50 metų. Esu šoke. Ačiū Dievui, kad buvau šalia vaiko“, – istoriją socialiniame tinkle dėstė 3 metukų vaiko mama.

Pasak Klaipėdos rajono vyriausiojo policijos komisariato viršininkės Rasos Stasiulaitienės, grobimo fakto tikrai neužfiksuota. „Ši situacija labai neapibrėžta. Juk jei mūsų link artėja žmogus, nemanome, kad nori pagrobti? Galimai šiek tiek perspausta“, – komentavo ji ir pabrėžė, kad informacijos trūkumas neleidžia imtis tikslinių priemonių įvykiui tirti. „Viskas, ką turime, – laikas, vieta ir gyventojos versija. Nežinome nė mašinos valstybinio numerio“, – pridūrė ji ir pastebėjo, kad vaikų apsauga kiemuose – tėvų pareiga. Tad ypač vėlyvu metu jie savo atžalas neturėtų palikti be priežiūros.


  • Kovo pabaiga ir balandžio pradžia rajone ypač įtempta. Atšilę orai pažėrė puokštę nusikalstamų veikų. Vien per savaitgalį pareigūnai skubėjo į apie 80 iškvietimų. Ypač padaugėjo konfliktinių situacijų dėl alkoholio vartojimo. Dėl smurto artimoje aplinkoje vien šeštadienį pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai. Policija dirba visu pajėgumu. Prie kiekvieno namo po pareigūną nepastatysime. Skambinant bendruoju pagalbos telefonu būtina nurodyti kuo daugiau ir tikslesnės informacijos“, – „Bangai“ pirmadienį komentavo policijos viršininkė R. Stasiulaitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių