Geltonieji autobusiukai – saugiam rajono vaikų pavėžėjimui

Klaipėdos rajone vaikus į ugdymo įstaigas veža 28 geltonieji autobusiukai. Dalis jų gauti pagal „Geltonųjų autobusų“ programą iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, dalis – pirkti iš Savivaldybės biudžeto, prisijungiant prie bendro ministerijos pirkimo.

Dar praėjusį mėnesį prasidėjusios intensyvios diskusijos su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tęsiasi ir toliau bei duoda rezultatų. Sprendžiami įvairūs švietimo bendruomenei aktualūs klausimai. Vienas jų – geltonųjų autobusiukų parko atnaujinimas.

Nauji autobusai – ir iš Savivaldybės biudžeto

Klaipėdos rajone vaikus į ugdymo įstaigas veža 28 geltonieji autobusiukai. Dalis jų gauti pagal „Geltonųjų autobusų“ programą iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, dalis – pirkti iš Savivaldybės biudžeto, prisijungiant prie bendro ministerijos pirkimo.

„Praėjusios savaitės pradžioje susitikome su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleriu. Buvo aptarti labiausiai skaudantys klausimai. Vienas jų – dėl geltonųjų autobusiukų. Visi puikiai žinome, kad dabartinė autobusų būklė nėra pati geriausia, dalies, greičiausiai, nepavyks ir suremontuoti, todėl būtina pirkti naujus autobusiukus, kad mokiniai mokyklas pasiektų saugiai ir patogiai“, teigė mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Kancleris patikino, kad „Geltonųjų autobusų“ programa bus tęsiama kitąmet ir Savivaldybė galės prisijungti prie bendro pirkimo bei reikalavimus atitinkančius autobusiukus nusipirkti mažesne kaina Savivaldybės biudžeto lėšomis.

„Valdančioji dauguma vieningai sutaria, kad švietimas – vienas svarbiausių prioritetų ir nuosekliai daro visus žingsnius, kad realiai būtų sprendžiami aktualiausi klausimai. Prisijungus prie ministerijos pirkimo, jau kitąmet galėsime bent kelias mokyklas pradžiuginti naujais geltonaisiais autobusiukais, kuriuos, ko gero, pavyks nupirkti mažesne kaina nei perkant savarankiškai. Mums svarbiausia – rezultatas, o švietimo bendruomenei reikia ne skambių žodžių, bet saugiai mokinius vežančių geltonųjų autobusiukų“, – sako vicemerė A. Balnionienė.

Siūloma keisti autobusų skirstymo savivaldybėms kriterijus

Buvo aptarti ir rodikliai, pagal kuriuos Savivaldybėms paskirstomi autobusai. Ministerija šiuo metu, skirstydama autobusus, atsižvelgia į keletą kriterijų, tarp kurių – mokinių pavėžėjimas iš pertvarkytų mokyklų, specialiųjų poreikių vaikų pavėžėjimas ir tik tuomet senų autobusų atnaujinimas.

„Vienas iš Savivaldybės siekių – pasinaudoti visomis galimybėmis gauti autobusus pagal „Geltonųjų autobusų“ programą, taip siekiant ne tik gauti daugiau autobusų mokykloms, bet ir taupyti biudžeto lėšas. Mes siūlome ministerijai į kriterijus įtraukti ir pavežamų mokinių skaičių. Taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad mokyklinio autobuso metai nebūtinai nurodo jo būklę. Ten, kur autobusai nuolat važiuoja žvyrkeliais, veža didelį kiekį mokinių, važiuoja didesnius atstumus – jų nusidėvėjimas yra didesnis. Būtent tokia situacija ir mūsų rajone. Autobusus būtina atnaujinti pagal realią jų būklę“, sako A. Balnionienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių