Gerų žmonių priglaustą katytę pašovė be gailesčio

Asociatyvi nuotr.: gyvūnai yra juslios būtybės, kurios jaučia skausmą, kenčia, turi savo poreikių. Lietuvoje 2022-ieji yra paskelbti Gyvūnų gerovės metais. Tokį sprendimą priėmė Seimas, atsižvelgęs į pastaraisiais metais atskleistus žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, išaiškintas nelegalias veisyklas, gyvūnų teisių pažeidimus namų ūkiuose, privačiuose zoologijos soduose, siekdamas šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą ir kurti jai palankią aplinką Lietuvoje.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinėje pranešta, kad spalio 16 d. apie 12.32 val. gautas pranešimas, kad Klaipėdoje į Liepų g. veterinarijos kliniką atvežtos katės kojoje, atlikus rentgeno tyrimą, buvo rastos, kaip įtariama, dvi kulkos. Gyvūno savininkė sužalotą augintinę rado kieme. Pradėtas tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.


Tikslina aplinkybes
Klaipėdos apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė pirmadienį patikslino „Bangai“, kad, Klaipėdos m. PK reagavimo skyriaus pareigūnų duomenimis, sužalota katė į Liepų g., Klaipėdoje, esančią veterinarijos kliniką atvežta iš Gargždų. Gyvūnas neišgyveno – teko užmigdyti. Ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais pradėję policijos pareigūnai dar tikslina įvykio aplinkybes.
Klaipėdos rajono PK Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, bendruomenės pareigūnė Diana Pipirienė „Bangai“ sakė, kad įvykių, susijusių su gyvūnais, rajone pasitaiko retai. Praėjusiais metais vykę 3 ikiteisminiai tyrimai Klaipėdos apskrityje, iš jų 1 tyrimas Klaipėdos rajone, o 2022 m. iki minėto žiauraus įvykio rajone dar nebuvo užfiksuota tokių atvejų.
Už žiaurų elgesį su gyvūnais baudžiama LR BK 310 str.: „Tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.“ ANK 346 str. 18 dalyje numatoma, kad „žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 900 iki 3 200 eurų.“


Kreipėsi atviru laišku
Katės savininkė Jurga Valantinienė, gyvenanti Gargžduose, Saulažolių kvartale, savo feisbuko paskyroje pasidalijo atviru laišku „šauliui“, nušovusiam katytę. „Prie savo namų radome sužalotą savo katytę. Ji nevaldė galinės kūno dalies, kojyčių. Pirma mintis, kad partrenkė mašina. Deja, rentgeno nuotraukos parodė dviejų kulkų vietas. Vilčių pagydyti ją nebuvo. Koks tu žmogus, jeigu gali pakelti ginklą prieš gyvūną? Ar išvis žmogus gali tai padaryti?.. Kokia tavo siela, jei nejauti jokios empatijos gyvūnams? Ar bent suvoki, ką padarei ir kaip nuskriaudei gyvūnėlį, kaip sužeidei man širdį, vyrui, mano vaikam, kurie ją mylėjo“, ‒ apeliuodama į žiauriai pasielgusiojo jausmus ir moralę feisbuke kreipėsi gyvūnėlio savininkė.


Priklydėlę priėmė į namus
Antradienį „Bangai“ telefonu Jurga papasakojo, kad žiemą į jų kiemą priklydo katytė, kurią priglaudė savo namuose. Simboliška, jog priklydėlė pasirodė moters gimimo dieną. Naujoji augintinė buvusi labai sumani, protinga, energetiškai stipri. „Galvojome, kokį vardą jai išrinkti. Pirmąkart ją pavadinome katyte, tad ir vardas jai toks ir liko, kviesdavome ją „Katyte, katyte!“ – jautriai prisiminė Jurga.
Moteris dar negalinti patikėti tokiu kažkurio žmogaus žiaurumu, brutalumu: „Kas toliau? Kokioje visuomenėje gyvename? Dabar pašauta katytė – tai kitą kartą šuo trukdys? O jei koks vaikas pasitaikys ne laiku ir ne vietoje? Saugokime savo augintinius, nes, pasirodo, šalia mūsų vaikšto „valytojai“, kuriems gyvenimas tampa geresnis, kai niekas nebeperbėga jiems kelio.“

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių