„Giesmės tautai“. Vydūno muzikinės kūrybos vakaras

Klaipėdos etnokultūros centras balandžio 6 d. 17.30 val. kviečia į Vydūno muzikinės kūrybos vakarą. Programa „Giesmės tautai“ pristato Vydūno muzikinę kūrybą, atskleidžia jo, kaip muziko ir poeto talentą. Skambės dainos, sukurtos maždaug prieš 100 metų, bet nenustojančios žavėti bei būti aktualios ir šiandieną. Jose atsispindintys jausmai, žmogaus dvasios būsenos ir Tėvynės grožis – šiandien yra tokie pat, kaip ir XIX–XX a. sandūroje.

Programą atlieka Roberta Daugėlaitė (sopranas), Ramunė Balčiūnienė (sopranas), Laura Lukenskienė (mecosopranas).

„Giesmės tautai“ – tai Vydūno sukurtos giesmės ir dainos chorams. Vydūnas, regis, geriausiai žinomas kaip filosofas, bet jis buvo ir chorvedys, repertuaro kūrėjas chorams. Ko gero, muzika filosofui buvo svarbiausia iš visų menų. Vydūno muzikinę kūrybą galima pavadinti pirmuoju lietuvišku postfolkloru. Vydūnas, kurdamas repertuarą chorams, naudojo lietuvių liaudies dainas, jas aranžavo (harmonizavo), o taip pat rašė tekstus melodijoms. Nors kūriniai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti keisti, jie yra visiškai lietuviški – sudaryti iš lietuvių liaudies motyvų, persipinančių intonacijų bei frazių.

Amžininkai pasakoja, kad Vydūno choras visuomet atrodydavo šiek tiek mistiškai. Iš tiesų, atliekant šiuos kūrinius, susidaro įspūdis, tarytum kiekviena daina būtų himnas. Tai – himnai Lietuvai, jos gamtai, tėvų namams, šeimai, meilei.

***

Renginių metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų, dėvėti respiratorius. Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose, šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medija priemonėse.

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių