Gražiausią Kalėdų miestą Lietuvoje užplūdo lankytojai iš Latvijos

Nors didžiausias Baltijos regione žiemos festivalis veiks dar du savaitgalius, pasak jo organizatorių, jau dabar galima įžvelgti šių metų pramogų tendencijas. Pakruojo dvaro komandos teigimu, nepaisant rekordiškai didelės konkurencijos tarp festivalių ir kitų renginių, lankytojų srautas, lyginant su praėjusia žiema, augo.

„Šviesų festivalius žiemą organizuojame jau 6-erius metus, tačiau jų mūsų šalyje dar niekada nėra vykę tiek daug, kaip šiemet. Tad, norėdami pasiūlyti išskirtinę patirtį, išplėtėme jo koncepciją: sujungėme teatrą, šou, muziką, šviesų festivalį ir įkūrėme tikrą Kalėdų miestą.

Vertindami gruodžio rezultatus, matome, kad šis sprendimas pasiteisino: lyginant su praėjusiu sezonu, lankytojų skaičius išaugo maždaug 30 proc. Turint omenyje Lietuvoje šią žiemą vykstančių festivalių kiekį, tai reiškia, kad vis daugiau mūsų šalies gyventojų atranda tokias pramogas visai šeimai“, – teigia žiemos festivalio „Kosminė Kalėdų stotis“ organizatoriai.

Lankytojų geografija – plati, praleisti pusdienį Kalėdų pasakoje šeimos atvyksta iš visos Lietuvos. Tačiau organizatoriai vertina, kad didžioji lankytojų dalis šią žiemą – iš aplinkinio Aukštaitijosregiono ir Žemaitijos krašto. Visgi dešimtys tūkstančių vilniečių bei kauniečių taip pat renkasi praleisti porą valandų kelyje ir aplankyti tikrąjį Kalėdų miestą.

Pakruojo dvaro komandos teigimu, ypatingą dėmesį iki sausio vidurio veiksiančiam festivaliui šįkart parodė ir svečiai iš Latvijos.

„Kadangi iš Rygos esame lengvai pasiekiami, esame įpratę, kad kas trečias mūsų svečias būtų iš kaimyninės valstybės. Visgi šiame festivalyje latvių, ypač – atvykstančių su turistinėmis grupėmis, buvo bent keliais procentais daugiau. Kol kas sunku vertinti, ar šis augimas – ilgalaikis, tačiau Lietuvos turistinių objektų populiarumo augimas tarp kaimynų visada džiugina.

Keičiasi požiūris

Pakruojo dvaro komanda teigia pastebėjusi ir dar vieną įkvepiančią lankytojų tendenciją.

„Didžiuosius savo festivalius organizuojame autentiškoje XIX amžiaus dvaro sodyboje. Ji – didžiausia Lietuvoje, joje išsaugota ir atkurta daugiau nei 40 dvaro pastatų, verda tikras dvaro gyvenimas: išsaugotos senosios tradicijos, dirba senuosius papročius iš kartos į kartą perduodantys amatininkai.

Labai norime, kad visa tai pamatytų jaunoji mūsų karta – pasidžiaugusi festivalio grožiu, tuo pačiu paragautų ir istorijos, todėl bene visos dvaro veiklos festivalio svečiams – atviros ir kviečia užeiti. Anksčiau dauguma lankytojų apsiribodavo šviesų skulptūromis ir proginiais renginiais, tačiau pastebime kasmet vis augantį smalsumą autentikai ir istorijai“, – sako festivalio organizatoriai.

Jų teigimu, gyva ir įtraukianti edukacija – viena iš svarbiausių dvaro užduočių.

Festivalyje – Kalėdų pasaka

Vos įžengus į dvaro teritoriją, kiekvieną pasitinka tūkstančiais lempučių išpuoštų eglučių miškas bei akimirksniu įtraukianti šventinė atmosfera. Kalėdų namuose verda gyvenimas. Šiaurinės žvaigždės pašte rašomi laiškai Kalėdų Seneliui, kuriam juos gabena vaikų numylėtinis paštininkas – kupranugaris Bučkis. Jaukiai šviečiančiais langeliais apsilankyti kviečia daugybė nykštukų dovanų manufaktūrų, o aplink šurmuliuoja gėrybių kupina šventinė mugė.

Dar nespėjus atsidžiaugti pirmais įspūdžiais, užsukti į arbatinę ar aplankyti puošniosios Kalėdų Senelio svetainės, svečių dėmesį prikausto įspūdingas lazerių, šviesų ir muzikos šou, pasakojantis Visatos susikūrimo istoriją bei vainikuojamas įspūdingo kosminio Kalėdų Senelio atvykimo, lydimo nykštukų ir net baltųjų lokių. Profesionalių aktorių pasirodymai ypač patinka vaikams, tačiau prie pagrindinės renginio scenos kaskart susiburia ir šimtai smalsių suaugusiųjų.

„Žinomų režisierių kurti pasirodymai, muzikos ir šviesos šokis, dangų nudažantys lazeriai ir juos lydintys profesionalūs aktoriai, tarp kurių – visame pasaulyje žinomas klounados meistras iš Italijos Camilo – visa tai yra mūsų dovana dvaro svečiams. Žinome, kad nieko panašaus jie nepatirs ar nepamatys niekur kitur, todėl norėjome padovanoti tai, kas brangiausia – nepamirštamas emocijas bei patirtis“, – teigia organizatoriai.

Šis tikrų tikriausias Kalėdų miestas – tik įžanga į begalinį šviesų parką, kuriame galima praleisti ištisas valandas keliaujant po Visatą ar nardant tolimiausiose vandenynų gelmėse. Milžiniškos, dešimtis metrų siekiančios šviečiančios skulptūros leidžia pasijusti kitame pasaulyje, visiškai atitrūkus nuo kasdienybės.

„Kalėdų kosminė stotis“ svečių laukia penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais iki sausio 14 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių