Griūvančiame pastate auginami talentai

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro patalpos – apverktinos būklės, įstaiga iki šiol dirbo net be higienos paso. Tikras stebuklas, kad čia pavyksta privilioti vaikų. Centrą lanko apie 300 ugdytinių. Gegužės pabaigoje jie entuziastingai dalyvavo tradiciniame renginyje – ugdytinių padėkos ir apdovanojimų šventėje.

Pastebėti aktyvūs ir savarankiški

Anot Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorės Skaidros Karalienės, vaikams, baigusiems įvairias programas, buvo įteikti neformaliojo švietimo pažymėjimai. „Taip pat apdovanojome tuos, kurie per mokslo metus kažką pasiekė, išsiskyrė iš kitų. Tai nebūtinai laimėję konkursuose vaikai, juk jie ir taip apdovanojami. Šiuo atveju labiau atkreipiamas dėmesys į tuos, kurie įgijo vertingų įgūdžių, tapo aktyvūs, savarankiški“, – dėstė S. Karalienė. Anot jos, šventėje pasirodė patys žinomiausi Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro kolektyvai: dainininkai, breikeriai, kolekcijų kūrėjai. „Buvo demonstruojami ir kiti darbai, per metus gauti apdovanojimai. Atvykusiems tėvams dėkojome už tai, kad suteikia savo vaikams galimybę lankyti mūsų įstaigą“, – pasakojo Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė.

Dirbo be higienos paso

S. Karalienė akcentavo, kad tik neformaliojo švietimo mokytojų pastangomis pavyksta pritraukti vaikų į centrą. Jie iš kailio neriasi, kad sudomintų vaikus, jaunimą. Juk ne kiekvienas nori mokytis apgailėtinos būklės pastate. „Dirbome be higienos paso – būtina tvarkyti sanitarinius mazgus, keisti grindų dangą, investuoti į apdailą. Žiemą būdavo labai šalta. Iki šiol visas skyles pridangstydavome vaikų darbais, tačiau jau buvo išties nebe smagu. Norisi to jaukumo, tvarkingų patalpų“, – prisipažino Laisvalaikio centro direktorė S. Karalienė.

Pagal Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos pateiktą projektą buvo gauta lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų – 437 700 Lt. Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo Mindaugo Šatkaus, dar 40 tūkst. Lt prisidėjo Savivaldybė ir 77 300 Lt – valstybė. Bus pakeistas įstaigos stogas, apšiltintos sienos ir sutvarkyta dalis rūsio, kuris drėko.

Reikia dar 314 tūkst. Lt

„Tačiau pastato vidui lėšų trūksta, reikėtų apie 300 tūkst. Lt. Tikimės, kad pinigai bus skirti. Pastatą apžiūrėti buvo atvykę Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai. Regis, viskas krypsta teigiama linkme“, – viliasi S. Karalienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius informavo, kad dėl papildomų 314 tūkst. Lt skyrimo Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrui rekonstruoti, o politikai apsispręs jau šį mėnesį vyksiančiame Tarybos posėdyje. „Jei neskirtų, susiklostytų tokia situacija, kad turėtume gražų pastatą iš išorės, o į vidų negalėtume įeiti, ten nėra net normalaus tualeto“, – pastebėjo A. Petravičius.

Svarbu!

Šiuo metu Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro pedagogai išsikraustė į kitas patalpas – jaunimo atvirą erdvę (Klaipėdos g. 74). „Dirbsime visą vasarą. Jei kažkam kyla klausimų, gali užeiti ar paskambinti, telefonas nėra pasikeitęs“, – informavo įstaigos direktorė S. Karalienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių