Gundantys Drevernos eglutės „meduoliukai“

Drevernoje prie kultūros namų antradienį nušvitęs šventinis kiemas su originaliai papuoštomis eglutėmis traukia akį, džiugina širdį. Tą vakarą čia susirinkę dreverniškiai pajuto švenčių dvelksmą, šėliodami, šokdami, dainuodami bent trumpam pamiršo nesibaigiančius rūpesčius.

„Turėjome svajonę pastatyti Drevernoje aukščiausią, gražiausią eglę Klaipėdos rajone, bet nepavyko, – linksmai dėstė Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių organizatorė Virgina Asnauskienė. – Nusprendėme pasisodinti ir užsiauginti tokią, kokios norime. Neseniai ūkininko Evaldo Vasiliausko dovanotą eglutę pasodinome Drevernos kultūros namų kiemelyje. Mūsų žaliaskarė – apie 3 metrų aukščio, tikriausiai mažiausia iš visų rajone papuoštų augančių eglių, betgi ji užaugs.“

Drevernos eglutė išsiskiria ne tik savo dydžiu, bet ir papuošalais – Nomedos Jokubaitienės, Gargždų kultūros centro dailės studijos vadovės, autoriniais darbais. Jos sukurti skirtingų formų „meduoliukai“ tokie tikroviški, kad ne vienas smalsuolis apsiriko. Šalia augančios žaliaskarės pastatytos keturios mažesnės eglutės, kurios papuoštos megztais raudonais „obuoliukais“, viliojančiais iš tolo. Į šventinį kiemelį sugrįžo būrys pernykščių besmegenių, papuoštų dreverniškių megztomis kepurėmis ir šalikais.

V. Asnauskienei ir Aldonai Stasiukėnienei įrengti šventinį kiemelį padėjo dreverniškiai Algimantas Kvasys, Vytautas Grauslys, net iš Svencelės atvykęs elektrikas Arūnas Venckus. „Bendromis pastangomis sukūrėme šį stebuklą“, – patenkinta kalbėjo V. Asnauskienė.

Tą vakarą renginio dalyviams dainavo „Žvejytės“, įtraukė juos į žaidimus, šokius. Šėliodami, linksmindamiesi dreverniškiai bent trumpam nutolo nuo slegiančių rūpesčių. „Įžiebėte gerą kalėdinę emociją“, – sakė renginyje dalyvavusi Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Drevernos skyriaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių