Gyventojai nepajėgūs tvarkytis su lapų antplūdžiu

Gargždiškiai, gyvenantys Vingio gatvėje, kreipėsi į „Bangą“ prašydami pagalbos: seniūnija pamiršta pasirūpinti skverelio teritorija, esančia prie „Saulutės“ lopšelio-darželio. „Darželis labai gražiai tvarkosi, tačiau už tvoros esanti teritorija jau priklauso ne šiai švietimo įstaigai, o miesto seniūnijai, kuri delsia sutvarkyti ir į mūsų sodybas vėjo atpučiamus lapus. Savo namų plotus mes susitvarkome, savo lapus susigrėbstome, tačiau vėjas vėl suneša iš seniūnijos netvarkomos teritorijos“, – pasakojo telefonu redakcijai pašnekovė.

Ne kartą kreipęsi į seniūniją Vingio g. gyventojai sako, esą pagalbos nesulaukia: ir rudenį, ir pavasarį nuo skverelyje esančių medžių krenta lapai, o seniūnija operatyviai nepasirūpina jų tvarkymu. Ilgametė gatvės gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. pastaba) „Bangai“ pasakojo, kad patys gyventojai tvarkosi, tačiau gatvėje gyvena nemažai senjorų – nėra lengva. „Net žiemą ant sniego prikritę lapų. O per šv. Velykas ėjome patys ir grėbėme. Kita problema, kad nėra kur išmesti sugrėbtų lapų – tam reikia specialių konteinerių. Taigi, turime naudoti savo automobilį ir benziną, kad išvežtume sugrėbtus ne savo sodybos, o miesto teritorijai priklausančius lapus.“ Gyventoja teigia, kad ne kartą kreipėsi į seniūniją dėl šios problemos. Tiesa, buvusią problemą dėl medžių šakų, kurios krisdavo ant automobilių, seniūnija sutvarkė, tačiau gausiai krentančiais lapais visgi nepasirūpina.

Lina Petrauskienė, „Saulutės“ lopšelio-darželio direktorė, „Bangai“ sakė, kad įstaiga savo teritoriją nuolat ir atsakingai susitvarko – lapus sugrėbia, deda į maišus ir pasirūpina išvežimu. Tačiau problema kyla, kai iš skvero, už darželio teritorijos, vėjas suneša lapus ir juos vėl tenka grėbti. „Nuo rudens niekas skvere netvarkė lapų, tai dabar tenka juos grėbti ir vėl ieškoti, kas išveš už įstaigos pinigus.“ L. Petrauskienė minėjo, kad ir darželis dar rudenį kreipėsi į seniūniją, atkreipė dėmesį, kad skverelyje negrėbstomi lapai, tačiau rezultatų nebuvo. „Šį pavasarį ir vėl turime susidėję maišų su lapais – dabar jie atkeliauja iš netvarkomo parkelio“, ‒ komentavo L. Petrauskienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistė Rita Rapalienė pirmadienį po redakcijos kreipimosi dėl lapais apkritusio skvero netvarkymo „Bangą“ informavo, kad penktadienį, balandžio 9 d., lapai buvo išvežti, o tvarkybos darbai ilgiau užtruko dėl darbų atlikimo pirkimo procedūrų.

Monika CALZONAITĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių