Gyventojai už šilumą ir karštą vandenį mokės be PVM, jų nesumokėtą dalį padengs valstybė

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pasikeitus teisiniam reglamentavimui[1] už gyventojų suvartotą šilumos energiją ir karštą vandenį apskaičiuotas 9 proc. PVM laikinai bus dengiamas iš valstybės biudžeto. Mažesnių sąskaitų iš šilumos tiekėjų gyventojai sulauks už kovą ir balandį, patikslinti bus ir ankstesnio šių metų laikotarpio mokesčiai.

VMI Teisės departamento vadovė Rasa Virvilienė.

„Gyventojai už gyvenamųjų patalpų šildymą ir karštą vandenį realiai PVM nemokės, tai kompensuos valstybė. Šilumos tiekėjai privalės sumažinti šilumos energijos kainą gyventojams 9 proc. PVM tarifo dydį atitinkančia suma. Dėl kompensacijos gyventojams niekur kreiptis nereikės. Kadangi pakeista tvarka taikoma nuo šių metų sausio 1 d. iki balandžio 30 d., atkreipiame įmonių dėmesį, kad jos turės naujai skaičiuoti ne tik būsimo laikotarpio, bet ir perskaičiuoti sausio – vasario mokesčius gyventojams bei atitinkamai patikslinti sąskaitas“, – sako VMI Teisės departamento vadovė Rasa Virvilienė.

Kaip šilumos tiekimo įmonės turės užpildyti mokestinio laikotarpio PVM deklaracijas (FR0600 forma) ir kur kreiptis norint, kad joms apskaičiuotas ir gyventojų nesumokėtas PVM būtų padengtas iš biudžeto, visa tai VMI paaiškino parengdama klausimus – atsakymus, juos rasti čia, VMI šilumos tiekėjus informavo asmeniškai per Mano VMI.

VMI primena, kad visą aktualią informaciją apie mokesčius gyventojai ir įmonės gali rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, o prireikus konsultacijos mokesčių specialistai konsultuoja trumpuoju telefonu 1882.


[1] 2022 m. kovo 17 d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo Nr. IX-751 papildymo 1252 straipsniu ir 1252 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių