Gyvsidabrį valė dulkių siurbliu

Švystelėjus pavasario saulei – pirmosios ugniagesių gelbėtojų išvykos gesinti žolę Rimkuose ir Mazūriškiuose. Jų pagalbos taip pat prireikė Šlapšilės kaime sudaužius gyvsidabrio termometrą. Praėjusį sekmadienį teko gesinti Gargžduose užsidegusį garažą.


Praėjusį šeštadienį du kartus ugniagesiai skubėjo gesinti degančią žolę Rimkuose ir Mazūriškiuose. Išdegė 10 arų ir 30 arų plotai.
Sekmadienio vakare ugniagesiams buvo pranešta apie gaisrą Gargžduose, Pušyno take. Išdegė garažo vidus, sugadinti ten sukrauti daiktai. Gaisro priežastys tiriamos.
Penktadienį Šlapšilės kaime sudaužę termometrą šeimininkai dalį gyvsidabrio išvalė dulkių siurbliu. „Betgi to negalima daryti, nes patekęs į dulkių siurblį šis sušyla, pradeda garuoti – per kitą pusę išpučiami garai, kurie užteršia aplinką“, – akcentavo Gargždų PGT vyriausiasis specialistas Arūnas Armalis. Atvykę ugniagesiai surinko gyvsidabrį ir apie įvykį pranešė Visuomenės sveikatos centrui.
Pernai Gargždų PGT užregistruoti 4 atvejai dėl sudaužyto gyvsidabrio termometro. Pasitaikė, jog kilimą nuo šios pavojingos medžiagos taip pat bandė išvalyti dulkių siurbliu. Tačiau tai neįmanoma – atvykę ugniagesiai išpjovė jame užterštą lopą. Buvo atvejis, kai gyvsidabrį sukratė į krosnį. Šis įkaitęs išgaravo – atlikus matavimus paaiškėjo, kad aplinka stipriai užteršta.
Pernai Gargždų PGT gavo pranešimą, kad ties Antkopčio kaimu, autobusų stotelėje, šiukšlinėje yra indas su gyvsidabriu. Apie tai pranešė kelių priežiūros specialistai. Nedidelis indas su šiuo sunkiuoju metalu svėrė 5 kg. Jis buvo saugiai išvežtas į pavojingų medžiagų utilizavimo aikštelę. Gerai, kad neišmetė į patvorį – kokia didžiulė žala būtų buvusi gamtai.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių