Higiena Slaugos skyriuje: kokia tvarka?

Į „Bangos“ redakciją paskambinusi moteris (vardas, pavardė redakcijai žinomi) sakė nenorinti kažkam kenkti, kažką skųsti, tačiau šįkart esą negalinti nutylėti. Ją papiktino Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus darbas. Aiškinomės, ar yra tam pagrindo.

Nemaloniai nustebo

Moteris pasakojo, kad jos vyras Gargždų ligoninėje gulėjo ir prieš metus, tuomet viskas buvo gerai. „Lankydavau jį kas tris dienas, tikrai jokių priekaištų dėl jo priežiūros nebuvo, ligoninės personalas dirbo gerai“, – prisiminė pašnekovė. Šįkart ji turėjo išvažiuoti, tad vyrą vėl paguldė į Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių, nes vienas būti namuose po ligos jis jau nepajėgus. „Prieš mėnesį išvežiau į ligoninę visą „iščiustytą“ kaip ir priklauso, o praėjusią savaitę parsivežiau – man buvo šokas: nepraustas, neskustas. Gal aš per daug pedantė, tačiau juk yra elementari higiena. Plaukai apžėlę, o juk nuvežiau visą švarų. Nežinau, ką jie ten veikia, ar tiek daug darbo turi, ar čia dėl COVID-19“, – svarstė paskambinusi moteris.

Ji atvirai sakė pati skambinusi į skyrių, teiravusis, kodėl taip yra. Esą buvo paaiškinta, kad prižiūri pagal galimybes: maudo vienąkart ar dukart per mėnesį. „Man kažkas baisaus. Kojos visos purvinos, pridėjau ir drabužių, apatinio trikotažo, kojinių, niekas nekeista. Tik vienos apatinės kelnaitės. Kai paskambinau, man paaiškino, kad vietiniais rūbais rengia, bet kokiais drabužiais išvežiau, tokiais parsivežiau. O žmogus juk po insulto nesusivokia. Jis ir vaikščiojo, tik nekalbėjo. Pridaviau einantį, o pasiėmiau vežimėlyje. Dabar po kambarį jis vos pavaikšto, kur anksčiau laisvai vaikščiojo“, – dėstė moteris, kuri prašė komentaro dėl šios situacijos, kad būtų paaiškinta viešai, kaip prižiūrima gulinčiųjų Slaugos skyriuje higiena.

Atlikti procedūrų neleisdavo

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė „Bangai“ akcentavo, kad pacientų priežiūra įstaigoje vykdoma vadovaujantis patvirtintomis tvarkomis. „Pagal skyriuje patvirtintą tvarką, pacientai maudomi kas 10 dienų, jei nėra sveikatos sutrikimų (karščiavimo, antibiotikų terapijos ir kita). Asmens higiena pacientams atliekama kasdien. Minimas pacientas buvo savarankiškai galintis judėti, dalinai apsitarnauti. Atlikti asmens higienos procedūras (praustis, skustis barzdą ir kita) pacientas pageidavo atlikti pats, personalui atlikti šių procedūrų neleisdavo, išskyrus nagų kirpimą. Maudytis su personalo pagalba atsisakydavo, reikalaudavo artimųjų (pacientų lankymas ligoninėje draudžiamas). Plaukų kirpimo paslaugų ligoninė neteikia“, – paaiškino situaciją vyr. gydytoja V. Ruškienė.

Anot jos, Slaugos skyriuje besigydantiems pacientams naudojami skyriuje turimi rūbai, kurie skalbiami ligoninės skalbykloje. Pacientų rūbai nuolat keičiami ir skalbiami. Išrašant pacientą į namus, aprengiamas savais rūbais, kurie skyriuje nebuvo naudojami.

„Ligonis iš skyriaus iki automobilio (pastatyto prie PSPC) buvo palydėtas neįgaliojo vežimėliu (pacientui dėl įvairių susirgimų judėti buvo sunku)“, – sakė V. Ruškienė.

Agota BENDORAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių