Į jorkšyrą kibęs šuo turės reikalų policijoje

Naminių gyvūnų priežiūrą kiekvienas supranta savaip – tuo įsitikino gargždiškė, kurios miniatiūrinius šunelius užpuolė kaimynystėje gyvenantis agresyvus terjeras. Laimingo atsitiktinumo dėka keturkojai liko gyvi ir švenčia antrąjį gimtadienį. Po patirto šoko dar neatsigavusi moteris pirmiausia kreipėsi į policijos pareigūnus ir yra pasiruošusi į protą atvesti piktybinių šunų augintojus.

Deizę apsaugojo striukė

Du Jorkšyro terjerus auginanti Birutė Tičiuvienė jau anksčiau neramiai į lauką vesdavo savo numylėtinius, tačiau po sekmadienį patirto košmaro pasivaikščiojimai malonumo išvis nebekelia. Netoli IKI prekybos centro gyvenanti moteris apie 22 val. su augintiniais jau buvo sukanti namų link, kai pamatė nuo parduotuvės parskuodžiantį didelį šunį. Vieną jorkšyrą ji spėjo pakelti, o antrąjį šuo pastvėrė ir ėmė draskyti. „Pradėjau rėkti, spyriau tam šuniui, bet tai negelbėjo – žieminiai batai minkšti, jis net nepajuto. Laimei, iškart su pavadėliu rankoje parbėgo šuns šeimininkas. Bet ir jam nesisekė atplėšti savojo“, – susijaudinusi pasakojo gargždiškė.

Tačiau Savivaldybės specialistai neturi kada šunų šeimininkų gainiotis. „Viešosios tvarkos skyrius neturi galimybės specialiai patruliuoti, kadangi dirbame dviese – aš ir viena specialistė. Dirbame pagal gyventojų skundus“, – pripažino viešosios tvarkos sergėtojas E. Kuturys. Jis akcentuoja, kad šunų šeimininkai turi elgtis atsakingai ir užtikrinti aplinkinių saugumą. „Vestis nepririštą šunį griežtai draudžiama, tačiau antsnukiai visiems šunims nebėra privalomi – juos turi dėvėti tik agresyvių veislių šunys“, – priminė pašnekovas.

Iš keleriopai didesnio šuns išvaduota vos 2 kilogramų Jorkšyro terjero kalytė liko gyva. Šeimininkė neabejoja, kad augintinę apsaugojo šilta žieminė striukė – šuns dantys susmigo į ją. „Deizei vis kartoju, kad ji švenčia savo antrąjį gimtadienį. Tačiau veterinaras liepė stebėti kalytę, nes gali būti pažeisti vidaus organai“, – rūpinosi šeimininkė.

Policija ieškos šeimininko

Gretimame daugiabutyje laikomą agresyvų šunį B. Tičiuvienė ne kartą buvo apkalbėjusi su kitais šunų augintojais. „Kai šeimininkai jį vedasi pavadėliu, šuo piestu stojasi pamatęs bet kokią katę ar šunį. Visada baiminomės, kad tik jis nepasileistų. Šeimininkas vėliau man ir vyrui aiškino, kad jo šuo turi dokumentus ir nėra priskiriamas agresyviai veislei. Atseit šunį jis vedėsi pririštą, tik tas išsinėrė. Jei jau nemoki prisirišti, tai bent antsnukį reikėtų uždėti“, – širdo gargždiškė.

Vedžiodama augintinius moteris jau susitaikė su šunų rujos laiku, kai gatvėse padaugėja palaidų šunų. „Vyras į lauką mus yra lydėjęs su strypu rankoje. Palaidas vilkšunis kartą manęs vos nepargriovė – letenas uždėjo kone ant pečių“, – prisiminė B. Tičiuvienė. Ji stebisi šeimininkais, kurie neįvertina savo šuns agresijos praeiviams.

Gargždiškė jau kreipėsi į Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnus. Prevencijos poskyrio tyrėja, aptarnaujanti Gargždų apylinkę, Šarūnė Barkutė „Bangai“ antradienį pa­tvirtino, kad ruošiamasi nustatyti šeimininką ir jį nubausti administracine tvarka – įspėti arba skirti baudą iki 57 eurų. Jei šeimininkas tvarkos nesilaiko ne pirmą kartą, bauda šokteli iki 150 eurų.

Pernai nubaudė 100

Kilus incidentams dėl gyvūnų netinkamo laikymo, Klaipėdos rajono gyventojai gali kreiptis į policijos pareigūnus arba Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių. Anot policijos tyrėjos Š. Barkutės, abi tarnybos turi vienodą galimybę nubausti pažeidėjus, o kur kreiptis – nukentėjusiojo valia.

Griežtą gyvūnų globos ir laikymo kontrolę numato Klaipėdos rajono savivaldybėje patvirtintos specialios taisyklės. Pernai abi instancijos užfiksavo 100 pažeidėjų. Klaipėdos rajono PK šunų šeimininkus pernai gėdino kaip reikiant: surašyti 74 ATP protokolai dėl netinkamo naminių gyvūnų laikymo. Anot Prevencijos poskyrio viršininko Giedriaus Gumuliausko, 7 šunų šeimininkai nubausti pakartotinai, 15 atvejų šunys įkąsdami padarė žalą žmogaus sveikatai ar turtui. Pareigūno teigimu, didžiausia palaidų ir netinkamai prižiūrimų šunų bėda – „Dituvos“ sodininkų bendrijoje.

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai pernai surašė 16 ATPK protokolų pagal 110 straipsnio 1 ir 4 dalis. Dar dešimčiai šeimininkų baudas skyrė Savivaldybėje veikianti Administracinė komisija. Šešiems skirtos 200–400 Lt, trims – 500 Lt ir vienam 750 Lt baudos. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Edgaras Kuturys tik patvirtino, kad problemiškiausi sodininkų šunys. „Visais atvejais šeimininkai nustatyti, tad ir protokolus buvo kam surašyti“, – sakė E. Kuturys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content