Į Lietuvą atvykę ukrainiečiai sulaukia pagalbos

Asociatyvi nuotr.

Lietuvoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos suteikė pagalbą 12 686 nuo karo siaubo pabėgusiems ir mūsų šalyje prisiglaudusiems ukrainiečiams. Jau yra išdalinta 11 715 humanitarinių paketų, 8370 maisto paketų, emocinę ir psichosocialinę paramą gavo 1 tūkst. vaikų iš Ukrainos, kitą pagalbą gavo 300 ukrainiečių vaikai.

Per organizacijas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugiją, Lietuvos Caritą, Maltos ordino pagalbos tarnybą, organizaciją „Gelbėkit vaikus“, Maisto bankas į pagalbos Ukrainos pabėgėliams teikimą įsijungė daugiau nei 3 tūkst. savanorių.

„Dėkoju šalies gyventojams už vienybę ir solidarumą su Ukrainos žmonėmis, iniciatyvas ir susitelkimą ištiesiant pagalbos ranką nuo karo siaubo bėgantiems ukrainiečiams. Dėkoju nevyriausybinėms organizacijoms už svarbų indėlį,  savanoriams – už skiriamą laiką priimant brolius ir seseris ukrainiečius“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Maisto daviniai ir higienos paketai į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams dalinami registracijos centruose Alytuje, Marijampolėje, Vilniuje, Klaipėdoje, nuo kovo 15 d. Kaune ir Šiauliuose, taip pat dalinami savivaldybėse, kuriose apsistoja ukrainiečiai, nevyriausybinių organizacijų centruose.

Lietuvos savivaldybėse įsikūrusiems ukrainiečiams pagalbą teikia Lietuvos raudonojo kryžiaus draugijos, Lietuvos Carito, Maltos ordino pagalbos tarnybos, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ mobiliosios komandos. Šių komandų savanoriai pagelbsti jei reikia būtiniausių paslaugų ar daiktų, pagalbos ieškant darbo, surandant vaikams ugdymo įstaigas. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ komandos padeda vaikams ir nėščiosioms.

Vyriausybei pritarus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai iš viso  skirta 3 mln. 272 tūkst. eurų, iš kurių nevyriausybinių organizacijų mobilių komandų veiklai užtikrinti – 152 tūkst. eurų, maitinimui organizuoti – 1 mln. 965 tūkst. eurų, higienos, kitiems asmens reikmenims ir medikamentams įsigyti – 880 tūkst. eurų, trijų dienų maisto daviniams įsigyti – 275 tūkst. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių