Informacija apie užfiksuotą oro taršą perduota Aplinkos apsaugos departamentui

Klaipėdos apylinkės prokuratūrai atlikus ikiteisminį tyrimą dėl galimos oro taršos, nustatytas nežymus teršalų rodiklių viršijimas, už kurį atsakinga AB „Grigeo Klaipėda“, tačiau tokie taršos kiekiai baudžiamosios atsakomybės bendrovei neužtraukė. Tyrimui vadovaujanti prokurorė Gina Skersinskytė priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Tyrimas buvo pradėtas 2020 metų rugpjūtį, kai į prokuratūrą kreipėsi kelios uostamiestyje veikiančios asociacijos. Pareiškėjai prašė įvertinti bendrovės „Grigeo Klaipėda“ į orą leidžiamų teršalų poveikį žmogui ir gamtai bei aplinkos apsaugos pareigūnų, kontroliavusių įmonės taršos leidimų išdavimą, veiksmus. Tyrimas buvo pradėtas pagal baudžiamojo kodekso 229 straipsnį („Tarnybos pareigų neatlikimas“) bei 270 straipsnio („Aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas“) 1 dalį.

Siekiant nustatyti kokie yra naudojamų medžiagų padariniai aplinkai ikiteisminio tyrimo metu pagal prokuratūros užduotį buvo atliekama bendrovės oro taršos šaltinių išmetamų teršalų kontrolė. Taip pat buvo vertinti Aplinkos apsaugos departamento pateikti duomenys apie Aplinkos apsaugos agentūros atliktus įmonėje oro taršos patikrinimus.

Gauta duomenų, kad Klaipėdoje veikianti bendrovė ne kartą pažeidė teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos taisykles, t. y. išleido į orą didesnes koncentracijas teršalų, taip pat išleido teršalus, nenurodytus Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidime, tačiau išleistų teršalų koncentracija nedidelė ir tik nežymiai viršija normas. Tokio masto pažeidimai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais,  užtraukia administracinę, o ne baudžiamąją atsakomybę.

Įvertinus gautų duomenų visumą, nėra pagrindo manyti, jog šie pažeidimai kelia pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai arba dėl to galėjo būti padaryta didelės žalos orui, ar atsirasti kitų sunkių padarinių aplinkai. Tyrimo metu tirti aplinkosaugininkų, kontroliavusių įmonę, taip pat išdavusių TIPK leidimą, veiksmai buvo įvertinti kaip atitinkantys tuo metu buvusį teisinį reglamentavimą.

Tyrimo metu surinkti duomenys perduoti Aplinkos apsaugos departamentui, kur bus sprendžiama dėl administracinės atsakomybės taikymo bendrovei.

Primename, kad šių metų sausį teismui buvo perduota prokurorės G. Skersinskytės vadovaujama byla dėl Kuršių marių taršos, kurioje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų pareikšti minėtajai akcinei bendrovei ir 14-ai esamų bei buvusių šios įmonės darbuotojų.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content