Narkotinių medžiagų platinimu bei jų pirkimu kaltinamiems asmenims – teisiamųjų suolas

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje leidimą gyventi Lietuvoje turinčiam Rusijos Federacijos piliečiui bei vienam Kauno gyventojui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Šioje byloje kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pareikšti ir dviem šilutiškiams.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis Rusijos Federacijos pilietis beveik pusę kilogramo narkotinės medžiagos – kanapių – galėjo įsigyti pernai lapkritį iš Kaune gyvenančio pažįstamo asmens. Po Kauno mieste įvykusio neteisėto sandorio vyras automobiliu vyko namo, tačiau pakeliui buvo sustabdytas policijos pareigūnų, kurie jo automobilyje rado gabenamus kvaišalus. Įtariama, kad šias narkotines medžiagas jis ketino platinti kitiems asmenims. Pareigūnai, patikrinę kaltinamojo automobilį bei atlikę kratą jo namuose rado ir daugiau kvaišalų – apie 30 gramų neteisėtai laikomų kanapių.

Užsieniečio nuo naujų nusikalstamų veikų darymo tai neatbaidė. Tyrimo metu atlikus neviešo pobūdžio veiksmus, buvo gauta duomenų, kad iš minėto vyro šių metų kovą kvaišalų galėjo įsigyti du Šilutėje gyvenantys vyrai. Remiantis tyrimo duomenimis, vienas jų galimai įsigijo daugiau nei 20 gramų, o kitas – beveik 15 gramų kanapių.

Policijos pareigūnai, 2022 metų kovo mėnesį atlikę kratą Rusijos Federacijos piliečio namuose, rado neteisėtai laikomos narkotinės medžiagos – kanapių. Kratos metu taip pat rastas ir šaunamasis ginklas bei didelis kiekis – 130 vnt. – šaudmenų, kuriems laikyti leidimo kaltinamasis neturėjo.

Užsienio šalies piliečiui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.) bei dėl neteisėto jų disponavimo be tikslo platinti (BK 259 str. 2 d.). Jis taip pat privalės atsakyti ir dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis (BK 253 str. 2 d.). Kaune gyvenančiam vyrui kaltinimai pareikšti pagal BK 260 str. 1 d., o abiems šilutiškiams – pagal BK 259 straipsnio 1 d.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių