Intensyviai tvarkoma Dovilų karjerų teritorija – ruošiamasi vasaros sezonui

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius J. Ruškys ir Dovilų seniūnijos seniūnė N. Ilginienė neabejoja, kad gyventojai teigiamai įvertins investicijas į Dovilų karjerų teritorijos vystymą.

Karjerų teritorija Doviluose jau seniai tapo traukos centru ne tik doviliškiams, bet ir gargždiškiams, klaipėdiškiams ir kitų aplinkinių vietovių gyventojams. Todėl nieko nenustebino, kad Klaipėdos rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto konkurse Dovilų karjerų teritorijos infrastruktūros vystymo projektas, kaip ir praėjusiais metais, vėl sulaukė balsuojančiųjų palankumo. Tiek 2021-aisiais, tiek 2022-aisiais infrastruktūrai atseikėta iš dalyvaujamojo biudžeto po 100 000 Eur.


Nugalėtojai aiškūs
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys „Bangai“ pasakojo, jog daug kas, kai tik sužinojo, kad doviliškiai pateikė projektą dalyvaujamajam biudžetui dėl karjerų teritorijos tolimesnio vystymo, vienareikšmiškai sakė, jog nugalėtojai aiškūs. „Nieko keisto, tai traukos vieta, žmonės čia atvyksta praleisti laisvalaikį, pailsėti gamtoje. Belieka džiaugtis bendruomenės iniciatyva ir toliau nuosekliai vystyti infrastruktūrą“, – „Bangai“ pirmadienį sakė J. Ruškys.
Praėjusiais metais pagal projektą „Dovilų karjero pritaikymas rekreacinei, turizmo ir sportinei veiklai“ buvo įrengtas pontoninis lieptas, atsirado vaikų žaidimų ir gimnastikos komplekso įranga, pagaminta suoliukų, įrengta laužavietė, išpjautos nendrės, išrauti krūmai ir t. t. „Šį projektą mes galėjome įgyvendinti per dvejus metus, tačiau darbus pavyko atlikti per metus. Tuo labai džiaugiamės“, – kalbėjo Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė. Nors šių metų pavasaris šiltais orais nelepina, gyventojai jau aktyviai naudojasi sukurta infrastruktūra. Pirmadienį gargždiškiai Agnė, Edvinas ir dukrytė Emilė gardžius pietus ruošė įrengtoje laužavietės teritorijoje: „Labai džiaugiamės, kad investuojama į poilsio teritorijas, galime turiningai laiką praleisti rajone, pasidžiaugti, kad vyksta toliau darbai gyventojų labui.“

Pirmadienį gargždiškiai Agnė, Edvinas ir dukrytė Emilė gardžius pietus ruošė įrengtoje laužavietės teritorijoje.

Plečiamos rekreacinės erdvės
Šiuo metu karjerų paplūdimyje – darbymetis, krantai maitinami smėliu. Seniūnijos darbininkai tvarko aplinką, geni medžius, šienauja. „Pagal šiems metams laimėtą projektą „Karjerų teritorijos Doviluose pritaikymas rekreacinei, sporto ir turizmo veiklai“ bus pailgintas ir išplatintas pontoninis lieptas. Jis bus pritaikytas žvejybai, ypač, kas norės pažvejoti su vaikais. Infrastruktūra bus pritaikyta neįgaliesiems, bus lengviau įlipti į valtį ir pan. Turėsime ir specialią kabiną, pritaikytą ir neįgaliesiems, kur jie galės persirengti“, – dėstė Dovilų seniūnijos seniūnė N. Ilginienė.
Anot jos, pasimokyta ir iš potvynio, tvinusių teritorijų, tad turėtų atsirasti pontonai, kurie apsaugotų sukurtą infrastruktūrą nuo užliejimo. „Bus suformuota aikštelė, kurioje veiks lauko muzikiniai instrumentai. Jais skambinti labai smagu ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Jau turime ir krepšinio aikštelę, bus įrengta dar viena žaidimų aikštelė iš kitos pusės – už šių erdvių realizavimą esame labai dėkingi Gargždų sporto centrui, direktoriui Vaidui Liutikai, kuris padėjo viską įgyvendinti. Šiemet turi atsirasti ir riedučių parkas, kuris sudarys galimybę leisti laisvalaikį aktyviai“, – informavo pašnekovė. Jau dabar teritorijoje yra nuomojami vandens dviračiai, tai privataus sektoriaus iniciatyva. Vasarą vyks prekyba vaisvandeniais, įvairiais užkandžiais.


Stebima vaizdo kameromis
Šiai teritorijai sutvarkyti lėšos skiriamos ne tik pagal dalyvaujamojo biudžeto konkursą, bet ir atskira Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto eilute. Pasak N. Ilginienės, apie 62 tūkst. Eur skirti karjerų priežiūrai, tad bus tvarkomi takai, automobilių stovėjimo aikštelės, nupirkti ir pastatyti dviračių stovai, du biotualetai (vienas pritaikytas žmonėms su negalia (prie Skaidriojo karjero), lieptas prie šunų vedžiojimo aikštelės, įrengtas apšvietimas. Kaip tik šį pirmadienį pirmąkart įjungti 6 įrengti šviestuvai, tad teritorija ir pritemus bus žymiai jaukesnė, šviesesnė. Vyksta stebėjimas vaizdo kameromis, kad būtų užtikrintas infrastruktūros saugumas. Šiukšliadėžių yra pakankamai, tad apeliuojama ir į žmonių sąmoningumą, kad nemėtytų bet kur atliekų, o tvarkingai jas paliktų šiukšliadėžėse arba išsivežtų. Dar vienas svarbus darbas – nendrynų valymas, nendres atitinkamose vietose ne tik svarbu nupjauti, bet ir specialia metodika išrauti.
Administracijos direktorius J. Ruškys pasidžiaugė, kad atsirado apšvietimas ir J. Basanavičiaus gatvės tąsoje nuo Gargždų iki Dovilų. Šio kelio atkarpoje yra suprojektuoti ir du sustojimo paviljonai, kuriuose žmonės galėtų saugiai laukti transporto, kursuojančio maršrutu Gargždai–Dovilai. Seniūnė N. Ilginienė pridūrė, kad šią vasarą pradės kursuoti maršrutinis autobusas Dovilai–Gargždai, kuris, planuojama, per dieną važiuos tris kartus.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

1 Komentaras

  • Jūs geriau pasidomėkite kodėl Dovilų gatvės nėra tvarkomos. Visos gatvės baisios, šaligatvių nėra. Prieš kokius 5 metus išasfaltavo Žaliosios g. atkarpą, kurioje 5 namai ir viskas. O pvz. Minijos g., kur gyventojų daug, siaubinga, siaura, šaligatvių nėra ir niekam neįdomu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių