• 20 gegužės, 2022
|

Investiciniam rajono patrauklumui didinti – priemonių įvairovė

Vis didesnį dėmesį Klaipėdos rajono savivaldybė skiria verslo kūrimuisi ir plėtrai rajone. Skatinant gyventojų verslumą, prisidedant prie nedarbo mažinimo bei užimtumo didinimo, Savivaldybė Smulkiojo verslo rėmimo programai šiemet skiria didžiausią iki šiol numatytą sumą – 50 tūkstančių eurų. Verslas skatinamas ir kitomis priemonėmis – suteikiamos mokesčių lengvatos, organizuojami aktualūs mokymai.

Parama naudojasi aktyviai

„Programa įgyvendinama nuo 2006 metų. Per šį laikotarpį net 130-čiai Klaipėdos rajone veikiančių verslo įmonių paskirstyta beveik 135 tūkst. eurų. Šiemet lėšas programai didiname nuo 34 iki 50 tūkstančių eurų. Poreikis didinti lėšas – akivaizdus. Jei 2017 metais pasinaudoti finansine parama paraiškas pateikė 4 verslai, tai pernai sulaukėme net 26 prašymų“, – sako mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Gautą paramą galima panaudoti įmonės įregistravimo išlaidoms padengti, dalyvavimui parodose, konferencijose ir kvalifikacijos kėlimo kursuose, darbo įrangai ir priemonėms įsigyti, interneto svetainei sukurti ir kitais atvejais.

„Daugiausia paraiškų sulaukiame dėl įrangos ir darbo priemonių įsigijimo bei negyvenamųjų patalpų nuomos išlaidų kompensacijų. Šiuo metu, lyginant su ankstesniais metais, yra žymiai supaprastintos paraiškų formos bei sumažintas reikalingų papildomų dokumentų pateikimas, todėl prašymą pateikti tapo daug lengviau“, – sako vicemerė.

Pandemija koregavo pagalbos priemones

Didelio susidomėjimo sulaukė rajone prieš pandemiją du kartus organizuotasverslo idėjų konkursas „Verslumo manija“. Bendrai buvo gauta daugiau nei 100 paraiškų – naujo verslo idėjų. Idėjai nugalėtojai skiriami 5 tūkst. eurų.

„Tai tik įrodo, kad Klaipėdos rajone gyvena verslūs ir įvairiomis verslo kūrimo ir plėtros galimybėmis besidomintys žmonės. Už šios iniciatyvos įgyvendinimą Savivaldybės administracija tapo viena iš Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuoto konkurso „Regionai: atradimų žemėlapiai“ laureate“, – pasakoja mero pavaduotoja.

Nuo 2016 metų iki pandemijos rajone organizuotas Savivaldos ir verslo forumas. Forumo metu siekiama pasidalinti naujausiomis Lietuvos ir pasaulio verslo tendencijomis, užmegzti ir plėtoti gerus savivaldos ir verslo santykius bei skatinti įvairias iniciatyvas.

„Tiek verslo idėjų konkursas, tiek forumas dėl COVID-19 keliamų grėsmių pernai ir užpernai nebuvo organizuojami, todėl nepanaudotos lėšos buvo skirtos iš dalies kompensuoti verslo patirtoms išlaidoms bei organizuoti e. rinkodaros bei e. prekybos mokymus. Iš mokymuose dalyvavusių verslininkų atsiliepimų matome, kad idėja pasiteisino. Pandemijos akivaizdoje smulkiam verslui itin svarbu būti matomam ir internetinėje erdvėje“, – sako mero pavaduotoja A. Balnionienė.

Taikomos mokesčių lengvatos

Verslas rajone skatinamas ir kitomis priemonėmis. 2019 metais ir vėliau Klaipėdos rajono teritorijoje naujai įregistruotos įmonės trejiems metams yra atleidžiamos nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

Pernai Savivaldybės taryba patvirtino Investicijų ir verslo plėtros skatinimo Klaipėdos rajono savivaldybėje tvarkos aprašą. Naujai Klaipėdos rajone besikuriantiems investuotojams arba jau veikiantiems ir naujas darbo vietas kuriantiems verslams, remiantis aprašu, gali būti taikomos žemės ir valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos arba kitos investicijas ir verslo plėtrą skatinančios priemonės.

Nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatos suteikiamos ir tiems juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie rajone remia sporto, kultūros ir mokslo veiklas.

Prekybos leidimai – nemokami

Siekiant palengvinti mokestinę naštą,nuo vasario 1 iki birželio pabaigos visi, kurie prekiauja ar teikia paslaugas Klaipėdos rajono savivaldybės nustatytose viešosiose vietose, atleidžiami nuo mokesčio už prekybos leidimus.

„Toks sprendimas inicijuotas siekiant paremti verslą, kad bent iš dalies padėtume sumažinti per pandeminį laikotarpį patirtus nuostolius. Apskaičiuota, kad į Savivaldybės biudžetą nebus surinkta apie 5 tūkst. eurų, tačiau šiuo metu svarbiau padėti atsitiesti smulkiesiems verslininkams“, – sako mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Nuo mokesčio už leidimus prekybininkus Savivaldybė atleidžia nebe pirmą kartą. Pirmąsyk tai buvo padaryta praėjusių metų balandį, po to, kai vykdyti prekybos lauko erdvėse žmonės negalėjo daugiau nei 4 mėnesius.

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių