Iš Gargždų kilęs T. Lamanauskas paskirtas aukštu pareigūnu

ITU generalinio sekretoriaus pavaduotojas T. Lamanauskas su susisiekimo ministru M. Skuodžiu Bukarešte.

Ketvirtadienį Bukarešte (Rumunija) vykstančioje Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) plenarinėje sesijoje išrinkta nauja ITU vadovybė – generalinio sekretoriaus pavaduotoju 2023–2026 metų kadencijai tapo Tomas Lamanauskas.


Tai pirmas kartas šalies istorijoje, kai Lietuvos atstovas išrenkamas į tokias aukštas pareigas Jungtinių Tautų Organizacijoje. Naująja ITU generaline sekretore išrinkta amerikietė Doreen Bogdan-Martin.
Į šią poziciją kartu su T. Lamanausku taip pat kandidatavo Pietų Korėjos ir Samoa atstovai.
Iš Gargždų kilęs T. Lamanauskas baigė Vilniaus universitetą, mokėsi Harvarde, Londono verslo mokykloje ir kt. Jis yra sukaupęs išskirtinę daugiau kaip 20 metų tarptautinę patirtį informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje. Jis anksčiau vadovavo ITU korporatyvinės strategijos padaliniui, pastaraisiais metais šioje organizacijoje dirbo specialiuoju patarėju krizių strategijai ir partnerystės iniciatyvoms. T. Lamanauskas taip pat buvo Bahreino Karalystės telekomunikacijų reguliavimo tarnybos generalinio direktoriaus pavaduotoju, Didžiosios Britanijos Mergelių Salų telekomunikacijų reguliavimo komisijos generaliniu direktoriumi ir valdybos nariu, po to tapo Vanuatu Respublikos premjero tarnybos IRT politikos patarėju.
„Esu dėkingas už ITU narių išreikštą pasitikėjimą tokiu atsakingu momentu. Ši pergalė galėjo įvykti tik visų Lietuvos institucijų sutelktų pastangų ir visos Lietuvos dėka. Artimiausiu metu laukia svarbūs darbai, susiję su tarptautine informacinių technologijų ir telekomunikacijų plėtra visame pasaulyje, ITU efektyvumo, skaitmeninių inovacijų ir tvarumo skatinimu“, – teigia T. Lamanauskas.
Lietuvos kandidato dalyvavimas ir laimėjimas tokio aukšto lygio rinkimuose yra beprecedenčio tarpinstitucinio bendradarbiavimo ir susitelkimo rezultatas.
Šioje plenarinėje sesijoje naująja ITU generaline sekretore, įveikusi Rusijos kandidatą, išrinkta amerikietė D. Bogdan-Martin.
Lietuva yra viena pirmaujančių pasaulyje pagal šviesolaidinio ryšio tinklo ir interneto spartą. 65 proc. Lietuvos ploto padengęs ryšys šią savaitę pasiekė apie 80 proc. šalies gyventojų. Planuojama, kad iki 2025 m. 5G atsiras tarptautiniuose sausumos transporto koridoriuose, valstybinės reikšmės magistralėse, oro ir jūrų uostuose.
Kartu su Lietuva ITU priklauso 193 valstybės ir daugiau nei 800 privataus sektoriaus ir akademinės bendruomenės organizacijų.


Pagal pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių