Išaiškinta ir teismui perduota pataisos namų pareigūno ir dviejų nuteistųjų bendradarbiavimo schema

Kauno apygardos prokuratūros prokurorė su kaltinamuoju aktu teismui perdavė bylą, kurioje Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pareigūnas ir du šios įkalinimo įstaigos nuteistieji kaltinami piktnaudžiavimu bei neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu bendrininkų grupėje.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Įtariama, jog bausmę Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje atliekantis H. R., veikdamas su kitu nuteistuoju S. B. bei pataisos namų pareigūnų D. V. organizavo narkotinių ir psichotropinių medžiagų, mobilaus ryšio telefonų bei anabolinių steroidų patekimą į įkalinimo įstaigą ir šių draudžiamų turėti daiktų platinimą nuteistųjų tarpe.

Remiantis ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuteistasis H. R. minėtų pataisos namų pareigūnui D. V. pasiūlė už atlygį paimti iš laisvėje esančio asmens paketą su draudžiamais turėti daiktais ir juos neteisėtai įnešti į įkalinimo įstaigą.

Įtariama, kad H. R. su laisvėje buvusiems asmenims nurodė į tuščias šokolado dėžutes sudėti 9 telefonus, į kavos pakuotes įdėti 4 buteliukus su anaboliniais steroidais ir maišelį su narkotine medžiaga – LSD. Siuntinyje taip pat buvo supakuoti ir 950 eurų, kurie buvo skirti pataisos namų pareigūnui D. V., kaip atlygis už bendradarbiavimą.

Pataisos namų pareigūno įneštus draudžiamus turėti daiktus turėjo paimti nuteistasis S. B. – jis dirbo sandėlyje, todėl D. V. buvo patogu ten palikti siuntą, o nuteistajam H. R. ją vėliau pasiimti.

Pataisos namų pareigūnas D. V. kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos. Jis, būdamas statutiniu valstybės tarnautoju ir piktnaudžiaudamas teise bei galimybe be patikros patekti į pataisos namų teritoriją, nuteistiesiems įnešė draudžiamus turėti daiktus – mobiliojo ryšio telefonus, psichotropines bei dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytas medžiagas.

Didžiausia už šias nusikalstamas veikas numatoma bausmė – laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų. 

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui. 

LR prokuratūros informacija

Kalėjimų departamento nuotrauka (kratos metu paimti telefonai, kavos pakuotėje slėpti steroidai ir pinigai, skirti pataisos namų pareigūnui).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių