Išankstinis balsavimas rajone nesutriko

Ketvirtadienį ryte, prieš 7 val., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pranešė, kad, vykstant savivaldos rinkimų antrojo turo išankstiniam balsavimui, sutriko Elektroninių valdžios vartų veikla. Kilo nesklandumų prisijungiant prie VRK informacinės sistemos, tačiau tai išankstinio balsavimo proceso Lietuvoje ir rajone nesustabdė. Po kelių valandų gedimas buvo pašalintas.


Rinkimų komisijoms buvo išsiųsta popierinė išankstinio balsavimo lakšto forma, kurią rinkimų komisijos galėjo naudoti pildydamos balsuoti atvykusių rinkėjų duomenis ir balsavimą toliau vykdyti įprasta tvarka. Tačiau, Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininko Zigmo Bitino teigimu, mūsų Savivaldybės rinkimų komisija buvo vienintelė Lietuvoje, kuri sugebėjo įprastu elektroniniu būdu dirbti net sutrikus Elektroninių valdžios vartų veiklai.

„Gal šiek tiek kiekvienam rinkėjui procesas keliomis minutėmis pailgėjo, bet viskas vyko sklandžiai ir jokios įtakos balsavimo eigai neturėjo“, – „Bangai“ penktadienį akcentavo rajono Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas. Jis pastebėjo, kad antrajame ture išankstinio balsavimo dienomis rinkėjų srautas buvo tolygus. Antradienį balsavo 547 rinkėjai, trečiadienį – 696, ketvirtadienį – 620. Pirmajame ture iš anksto per tris dienas buvo balsavę 1 820 rinkėjų, dabar – 1 863.

Kovo 17–18 d. balsuojama specialiuose punktuose ir namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji ir juos slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat sulaukę 70 ir daugiau metų rinkėjai. Per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią merų rinkimų antrajame ture Lietuvoje pareiškė kiek daugiau nei 83 tūkst. arba 6,25 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys. Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro.

„Bangos“ inf.

Vitos VITAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių