Išankstinis balsavimas rinkimuose – jau ateinančią savaitę

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose kovo 5 d., kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose iki rinkimų dienos. Klaipėdos rajone išankstinis balsavimas vyks įprastu adresu: Klaipėdos g. 2, Gargždai, Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos salėje.
Balsavimas iki rinkimų dienos bus organizuojamas vasario 28, kovo 1 ir kovo 2 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro. Visas balsavimo iš anksto vietų sąrašas skelbiamas VRK svetainėje.
Balsuoti iš anksto rinkėjai galės bet kurioje šalies savivaldybėje. Tie rinkėjai, kurie kovo 5 d. neturės galimybių atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę, galės tai padaryti balsavimo iš anksto dienomis bet kurioje savivaldybėje visoje Lietuvoje.
Klaipėdos rajono rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas akcentavo, kad išankstinis balsavimas vyks įprastoje vietoje: Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos salėje (Klaipėdos g. 2, Gargždai).
Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 m. sausio 4 d., rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.
Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose.
Kovo 1–3 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.
Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat – rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID–19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.
Pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.

Klaipėdos rajono rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas akcentavo, kad išankstinis balsavimas vyks įprastoje vietoje: Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos salėje (Klaipėdos g. 2, Gargždai).


Balsavimas užsienyje savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose neorganizuojamas.
VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas ir pan.
Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių.
VRK maloniai prašo rinkėjų ateiti į pagalbą rinkimų organizatoriams – praleisti į eilės priekį į balsavimo apylinkes atvykusius senolius, neįgaliuosius, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.
Taip pat prieš einant balsuoti rinkėjai kviečiami pasidomėti jų savivaldybės kandidatais į merus ir savivaldybės tarybos narius. Išsami ir patikima informacija apie kandidatus skelbiama VRK svetainėje.
Klaipėdos rajono rinkimų komisijos pirmininkas Z. Bitinas „Bangą“ informavo, kad komisija dirba intensyviai, sulaukia nemažai rinkėjų skambučių dėl įvairių klausimų, be to, komisija yra gavusi 8 skundus dėl politinės kampanijos dalyvių išorinės reklamos. „Šiemet kaip niekada anksčiau visose rajono vietovėse yra labai daug politinės reklamos plakatų. Gaunamuose skunduose teiraujamasi, ar yra raštiški sutikimai juos kabinti atitinkamose vietose. Skundus atidžiai nagrinėjame, dar ne visi sprendimai priimti, tačiau kol kas pažeidimų nenustatyta“, – pasakojo Z. Bitinas.

„Bangos“ inf.
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių