Italijos scenoje laurus pelnė seserys iš Gargždų

Seserys Greta ir Ugnė su fortepijono mokytoja V. Jokubaitiene Italijoje.

Gargždiškes seseris Gretą Grikšaitę (12 m.) ir Ugnę Grikšaitę (10 m.) rajono gyventojai jau ne kartą girdėjo dainuojančias miesto, rajono įvairiuose renginiuose. Tačiau visai neseniai merginos grįžo ir iš Italijos, kur savo lakštingalų balsais pakerėjo vykusio konkurso komisiją, pelnė po kelias prizines vietas, tapo laureatėmis. Groti fortepijonu abi mokosi Gargždų muzikos mokykloje pas mokytoją Violetą Jokubaitienę, o vokalo – Gargždų kultūros centro studijoje „RiverVoices“ pas Eriką Kripienę. „Tai nuostabios mokytojos, kurioms esame labai dėkingos“, – sakė seserys.


Muzikalumą paveldėjo
Mergaičių mama Agnė „Bangai“ pasakojo, kad tiek Greta, tiek Ugnė Gargždų muzikos mokyklą pradėjo lankyti dar būdamos darželyje. „Mokytojai sakydavo, kad gražūs balsai. Greta lankė ir chorą, jai skirdavo ir solinių partijų, tad ieškojome, kur galėtume dar tobulinti būtent solinį dainavimą. Taip mergaitės atsidūrė vokalo studijoje „RiverVoices“. Susipažinusios su jaunatviška, linksma vadove Erika net nesuabejojo savo pasirinkimu“, – pasakojo mama Agnė.
Greta dėstė, kad nuo mažumės mėgo muziką, šokį, dainavimą. Ugnė taip pat išsiskyrė muzikalumu. Meilė muzikai paveldėta. Mergaičių tėtis Mindaugas Grikšas – daugeliui rajono gyventojų žinomas ortopedas, traumatologas, kuris pats du kartus baigė Gargždų muzikos mokyklą: pirmiausia klarneto specialybę, vėliau – akordeono. Visada iš kitų išsiskyrė gera nuotaika, muzikalumu. „Jis labai skatina dukras mokytis muzikos subtilybių, džiaugiasi jų pasiekimais. Tačiau, žinoma, muzika kaip ir jam, taip ir dukroms turbūt visą gyvenimą liks kaip pomėgis. Kita vertus, negali žinoti“, – svarstė Agnė. Ji lydi mergaites į pasirodymus, kai tik gali, visada prisijungia ir tėtis Mindaugas.


Ir dainavo, ir grojo
Priešpaskutinę rugpjūčio savaitę skristi į Italijos miestą Pesarą ir dalyvauti viename iš ryškiausių kultūros renginių – VI tarptautiniame festivalyje-konkurse „Grand festival“ II ture mergaitėms pasiūlė fortepijono mokytoja Violeta. „Sutikome, kartu skrido ir pati mokytoja. Pesaras yra kompozitoriaus Džoakino Rosinio gimtasis miestas. Tad buvo daug edukacinių, pažintinių išvykų. Lankėmės ir San Marine, kur vaizdai atėmė žadą. Savaitę gyvenome viešbutyje ant jūros kranto, mergaitės daug maudėsi, tad, prisipažinsiu, buvo nerimo, kad neužkimtų ir pan. Laimei, viskas buvo gerai“, – atvirai pasakojo mama.
Daugiažanris konkursas, „Gala“ koncertas ir apdovanojimų ceremonija vyko Liberta aikštėje, stebint miestiečiams ir poilsiautojams. Seserys scenoje ir dainavo, ir grojo fortepijonu, tad varžėsi keliose kategorijose. Jos buvo vienintelės atstovės iš Lietuvos. Greta atliko dvi nuostabias dainas: „One perfect moment“ (miuziklas), su kuria pelnė 1-ąją vietą, ir „Isn’t she lovely“ (pop), su kuria iškovojo 2-ąją vietą ir kvietimą į „Galą“ koncertą. Ugnė su prancūziška daina „Chante“ (pop) užėmė 2-ąją vietą. Skambindamos pianinu merginos taip pat užėmė prizines antrąsias vietas ir Ugnė buvo pakviesta į „Gala“ koncertą skambinti savo kūrinį.


Dėkingos mokytojoms
Tiek mama, tiek mergaitės akcentavo, kad mokytojų indėlis didžiulis. „Mokytoja Erika neseniai susilaukė kūdikio, tačiau kone iš gimdymo namų jau kvietė į repeticijas. Atsidavimas begalinis. Fortepijono mokytoja lygiai taip pat nuoširdžiai dirba, pati geriausia“, – dėkodama mokytojoms kalbėjo mama su dukromis. Ugnė džiaugiasi, kad mokytoja Erika leidžia dainas pasirinkti. Italijoje sėkmę jai pelnė būtent prancūzų kalba atlikta daina. „Mokytoja dainą išvertė ir po posmelį mokėmės. Dabar lygiai taip pat dirbame su itališka daina“, – pasakojo iššūkių nebijanti dešimtmetė Ugnė. Greta jau baigė muzikos mokyklą, tačiau dabar lankys tik grojimą. O Ugnė yra penktoje Gargždų muzikos mokyklos klasėje.
Mergaičių koncertines suk­neles pasiuva… mama! „Ji baigusi farmaciją, bet laisvalaikiu siuva. Kartu aptariame spalvas, detales, o mama mūsų idėjas realizuoja“, – paaiškina Greta. „Dainavimas, dalyvavimas konkursuose mums suteikia daug teigiamų emocijų, taip išreiškiame save“, – kalbėjo balsingosios pašnekovės. Paklaustos, ar nebaisu uždainuoti prieš didelę auditoriją, atsakė: „Kuo daugiau praktikos, tuo mažiau baimės.“ Nors mokslo metai jau prasidėjo, Gretą ir Ugnę kartas nuo karto dar užplūsta prisiminimų jūra iš Italijos, kur tiek pamatyta, tiek su kitais konkurso dalyviais susidraugauta.


Agnė ADOMAITĖ
Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių