Įvažiavimą į kiemą valstybinėje žemėje tvarko gyventojas?

Į „Bangos“ redakciją kreipęsis gyventojas piktinosi, jog Gargžduose asfaltuojamoje Palangos g. netinkamai atliekami darbai, mat gyventojo įvažiavimas į kiemą yra 5,5 m, o trinkelėmis bus išklotas tik 4 m ilgio ir pločio įvažiavimas. Gyventojas teiravosi, kas atsakingas už likusį 1,5 m įvažiavimą, kuris yra valstybinėje žemėje.
Palangos g. gyventojas ir pats kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybę, klausė, kodėl įvažiavimas nebus sutvarkytas iki pat ten, kur prasideda gyventojo sklypas. Vyrui buvo pasiūlyta susimokėti 35 Eur + PVM už 1 m2, kad būtų trinkelėmis išklotas įvažiavimas iki pat vartų. „Kodėl aš turiu mokėti už trinkelių klojimą valstybinėje žemėje?“ – klausimą kėlė vyras.
Su šia užklausa kreipėmės į Savivaldybę. Statybos ir infrastruktūros skyrius informavo, kad rangovas UAB „VVARFF“ darbus Palangos g. vykdo pagal projektą „Klaipėdos rajono Gargždų miesto Gedimino g. (Nr. KL8051), Palangos g. (Nr. KL8052), Saulažolių g. (Nr. KL8053), Vytenio g. (Nr. KL8054), Gargždupio g. (Nr. KL8055) ir Žibučių g. (Nr. KL8056) rekonst­ravimas“, kuris buvo viešinamas, patikrintas ekspertų, gautas statybą leidžiantis dokumentas. „Kadangi įvažiavimų į privačius sklypus rekonstruojamose gatvėse ilgiai skiriasi nuo 3 m iki 20 m, projekte buvo numatyta įrengti 4 m ilgio ir 4 m pločio įvažiavimus, įskaitant šaligatvį, visiems vienodai“, – teigė Statybos ir infrastruktūros skyriaus atstovai. Pasak jų, gyventojui taip pat buvo pranešta, kad įvažiavimai į sklypus yra valstybinėje žemėje, todėl gyventojai, pageidaujantys įsirengti ilgesnius trinkelių dangos įvažiavimus nei numatyta projekte, tai gali padaryti savo lėšomis pagal savo namo projektą arba parengę schemą, ją suderinę su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriumi ir gavę Nacionalinės žemės tarnybos sutikimą.
Gyventojas taip pat teiravosi, kodėl kairėje gatvės pusėje yra klojamas siauras šaligatvis, kai kitoje gatvės pusėje planuojamas platus pėsčiųjų takas bei kodėl pėsčiųjų take ruošiantis trinkelių klojimo darbams dar stovi seni elektros tinklų stulpai. Statybos ir infrastruktūros skyriaus atstovai komentavo, kad kairėje gatvės pusėje bus įrengiama gatvės eksploatavimo juosta – gat­vėms valyti ir prižiūrėti skirtas šaligatvis. O seni elektros stulpai bus pakeisti naujais lapkričio mėnesį. Tose vietose, kur stulpai patenka į šaligatvį, bus paliktas trinkelėmis neišklotas tarpas.


Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių