Įvertins pavyzdingas daugiavaikes motinas

Nuo sausio pradžios seniūnijose bei rajono Savivaldybės administracijos keliuose skyriuose darbuotojai įtemptai dirba tvarkydami daugiavaikių motinų, pretenduojančių gauti antrojo laipsnio valstybinę 400 Lt pensiją už užaugintus 5 ir daugiau vaikų, dokumentus. Socialinės paramos skyrius gavo 210 daugiavaikių motinų prašymų. Praėjusią savaitę Savivaldybės administracijos komisija pirmajame posėdyje apsvarsčiusi 6 teikimus, dokumentus perdavė komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuri priims sprendimą dėl šios pensijos skyrimo.

Svarstė pirmąją šeimą

Vėžaičių seniūnijoje 21 daugiavaikė moteris jau pateikusi dokumentus antrojo laipsnio valstybinei pensijai gauti. Pasak vyresniosios specialistės Stasės Grykšienės, dar turėtų kreiptis keliolika. Dauguma besikreipusiųjų – garbaus amžiaus moterys: vyriausioji – devyniasdešimtmetė, o jauniausiai – 62 metai.

„Didžiausias darbymetis mūsų seniūnijoje: rūpestingai tvarkome pretenduojančiųjų gauti valstybinę pensiją dokumentus. Bet ne visi juos išsaugoję. Trukdo ir tai, kad dokumentuose neretai pasitaiko netikslumų – tenka kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrių, kad ištaisytų, – kalbėjo S. Grykšienė. – Reikia rašyti charakteristikas mamoms, taip pat vaikams, kurie nedirba arba gauna socialinę pašalpą.“

Ji teigė, kad visos pretendentės doros, darbščios moterys, stengėsi gerai auklėti savo vaikus iki pilnametystės. „Bet ne visos motinos drįsta prisipažinti, kad vaikai piktnaudžiauja alkoholiu. Visgi ir šie turi gerų savybių – padeda motinoms tvarkytis ūkeliuose. Paslysti gyvenime pasitaikė ne vienam iš pretendenčių vaikų, tačiau nusikaltėlių nebuvo, – teigė specialistė. – Tačiau netikėtumų gali pasitaikyti: gal mamos nežino tiesos apie vaikus, gyvenančius užsienyje? Rajono Savivaldybės administracijos komisija jau svarstė mūsų pirmąją šeimą – dalyvavau posėdyje. Mama pavyzdinga, visi vaikai dirba, gerai charakterizuojami – buvo gera širdyje klausantis.“

Veiviržėnų seniūnijos vyresnioji specialistė Aldona Dėringienė sakė, kad gauti 25 daugiavaikių motinų dokumentai antrojo laipsnio valstybinei pensijai gauti, tačiau dar ne visos pretendentės juos pateikė.

Darbščios ir rūpestingos

Agluonėnų seniūnijoje kreipėsi 11 daugiavaikių motinų, prašančių skirti valstybinę pensiją. „Visos tvirtino užauginusios gerus vaikus. Mamas mes pažįstame. Vyresnės kartos moterys sunkiai dirbusios ir vaikus auginusios. Kadaise juk nebuvo vaiko auginimo atostogų. Visos pretendentės vertos šios pensijos“, – kalbėjo seniūnijos socialinė darbuotoja Marytė Ruigienė, pridūrusi, jog vyriausiai – beveik 87-eri metai. Jos nuomone, valstybinė pensija – 400 litų būtų nemaža paspirtis nebe stiprios sveikatos moterims.

Priekulės seniūnijos socialinė darbuotoja Ilona Žilienė pasakojo, kad 16 daugiavaikių mamų pateikė prašymus antrojo laipsnio valstybinei pensijai gauti, tačiau turėtų kreiptis dar daugiau. „Sutvarkytus dokumentus perdavėme rajono Savivaldybės administracijos komisijai. Atrodo, visos pretendentės atitinka kriterijus, kad ją gautų: pavyzdingos, gerai auklėjusios vaikus. Bet pastarųjų mes nepažįstame. Buvome paskelbę, jog nesikreiptų nusikaltimus padariusiųjų motinos“, – kalbėjo I. Žilienė.

Sprendimą priims komisija

Praėjusią savaitę rajono Savivaldybės administracijos sudaryta komisija, kuriai vadovauja mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, posėdyje svarstė pirmuosius teikimus dėl antrojo laipsnio valstybinės 400 Lt pensijos skyrimo. Šešių motinų – 3 gargždiškių, vėžaitiškės, doviliškės ir veiviržėniškės dokumentai išsiųsti komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

„Pretendentės atitiko reikalavimus, keliamus šios pensijos gavėjams, – teigė Socialinės paramos skyriaus vedėja, komisijos narė Dalia Gumuliauskienė. – Mes akcentuojame, kad šią pensiją gaus ne visos motinos, kurios pagimdė 5 ir daugiau vaikų, bet tos, kurios juos užaugino gerais, dorais žmonėmis ir pačios elgėsi nepriekaištingai.“ Į dažnai pasitaikantį klausimą, ar motinos atsakingos už suaugusius vaikus, ji atsakė: „Moraliniai pagrindai dedami vaikystėje. Girdime atsiliepimų, kad žmonės džiaugiasi, jog pagaliau bus įvertintos geros mamos.“

Socialinės paramos skyrius gavo 210 daugiavaikių motinų prašymų antrojo laipsnio valstybinei pensijai skirti. D. Gumuliauskienė pasakojo, kad gavus pretendenčių dokumentus, kreipiamasi į Vaiko teisių apsaugos skyrių, kad patvirtintų, jog vaikai buvo auginami ir globojami šeimoje. Be to, klausiama Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos dėl šeimos narių teistumo. „Pagal dokumentų duomenis pateikėme savo išvadas ir motyvus, kodėl šioms daugiavaikėms motinoms turėtų būti paskirta antrojo laipsnio valstybinė pensija. Galutinį sprendimą priims komisija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, – kalbėjo D. Gumuliauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių