Jakų šventėje – unikalaus lauko darželio „Koriukas“ atidarymas

Šešių kupolų darželis – netradicinis architektūrinis sprendimas.

Jau šį šeštadienį, per Jakų vasaros šventę „Čia gera sugrįžti“, bus iškilmingai atidarytas unikalus kupolų komplekso lauko darželis „Koriukas“. 4 ha teritorijoje mažiesiems ugdytiniams bus įrengtos patirčių erdvės, mokymasis vyks per pojūčius. O išskirtinai iš ekologinių medžiagų pastatytame kupolų komplekse vaikai galės sušilti, išsimiegoti. Atidarymo dieną registruojantiesiems vaikus taikoma 50 Eur mėnesinės įmokos nuolaida!


Išskirtinė konstrukcija
Lauko darželio vadovas, Jakų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Dvarionas informavo, jog darželio idėjos realizavimui buvo gauta lėšų iš Vietos veiklos grupės. „Projekto tikslas – skatinti bendruomenių verslumą. Klaipėdos rajone turime gerą pavyzdį – Brožių bendruomenę, kuri jau yra įdarbinusi, jei neklystu, apie 17 žmonių. Puikiai sekasi. Jų pavyzdžiu seks ir Jakai“, – neabejoja K. Dvarionas.
„Koriuko“ darželyje numatoma sukurti 7,5 darbo vietas. „Pradžioje, žinoma, pradėsime mažesniais skaičiais, tačiau po to, tikiu, įsivažiuosime. Kupolo komplekso idėją pamačiau pas japonus. Jie statosi tokius kupolus gyvenimui. Jei šeima padidėja, prasipjauna angą ir dar vieną kupolą prisistato“, – kalbėjo K. Dvarionas. Nuo rugsėjo 1 d. pavaduotoja ugdymui dirbsianti Audronė Grigišienė pastebėjo, kad apvalios pastato formos pasirinktos neatsitiktinai: „Čia lauko darželis. Kai gyvūnai kuria savo guolį, kampų taip pat nėra. Tiek meška įsisuka taip, kad atsikėlus būna apvalu, tiek paukščiai suka apvalius lizdus. O mes norime būti kuo arčiau gamtos. Šeši kupolai sulipdyti tarsi korys, tad ir pavadinimas „Koriukas“.“
Pasak K. Dvariono, dėl tokio unikalaus pastato teko konsultuotis su lenkais, išsiaiškinti, kaip dėliojama konstrukcija, formulės ir pan. „Buvome nuvykę pas vieną, kurio kupole sienos drėbtos storu molio sluoksniu, tai jame net interneto ryšys dingo. Mes taip pat naudojome molį, tačiau ne tokį storą sluoksnį. „Koriukas“ pastatytas iš išskirtinai ekologiškų medžiagų – medinių konstrukcijų, kurios apšiltintos. Įrengta šildymo sistema, todėl darželis veiks bet kuriuo metų laiku“, – užtikrino Jakų kaimo bendruomenės pirmininkas.

Jakų bendruomenės pirmininkas K. Dvarionas džiaugiasi, kad darželio teritorijoje jau 3 bičių aviliai, rudenį turėtų būti natūralaus medaus vaikams.

Platus veiklų spektras
Darželyje „Koriukas“ laukiami 3–6 metų vaikai. Numatoma komplektuoti 4 mišraus amžiaus vaikų grupes. Bus taikoma netradicinio ugdymo koncepcija, yra parengta programa. „Orientuojamasi į pokyčius švietimo sistemoje. Teikiamas prioritetas vaiko ugdymui per patirtis“, – dėstė švietimo sektoriuje jau seniai dirbanti būsima „Koriuko“ pavaduotoja ugdymui A. Grigišienė. Ji turi ikimokyklinio pradinio ugdymo magistro išsilavinimą, yra apsigynusi metodininkės kvalifikaciją. Užtenka tiek kompetencijų, patirties, tiek noro dirbti taip, kad „Koriukas“ klestėtų.
„Vaikai, lankantys mūsų darželį, visą laiką leis gamtoje. Į kupoliukus grįšime tik pavalgyti, pamiegoti ir čia būsime tik tuo atveju, jei lauke bus labai prastas oras. Tačiau turime didžiulį parką ir stengsimės kiekvieną dieną išnaudoti jo privalumus. Laikysime bites, planuojame turėti gyvūnų, taip pat sodinsime vaistažoles, uogas, auginsime daržoves. Vaikai gyvens gamtoje ir su gamta. Pati labai myliu gamtą, todėl šis projektas taip užkabino“, – kalbėjo A. Grigišienė. 4 ha teritorijoje bus ir hamakų, ir smėlio, ir purvo virtuvėlė. Jakų bendruomenės pirmininkas K. Dvarionas džiaugiasi, kad teritorijoje jau dūzgia ir 3 aviliai, rudenį jau turėtų būti natūralaus medaus. „Japonai darželiuose jau seniai yra įvedę praktiką, jog vaikui per dieną priklauso vienas natūralaus medaus šaukštelis. Moksliškai yra įrodyta jo nauda. Bitininkų sąjungai teikėme tokį siūlymą, kad ir Lietuvoje ši iniciatyva būtų realizuota“, – sakė pats bitininkyste užsiimantis ir Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenei „Midutis“ priklausantis K. Dvarionas. Planuojamas darželio teritorijoje ir bičių terapijos namelis, kuris harmonizuoja apsilankiusiojo būseną, energiją.
Ar nesugels bitės vaikų? Išgirdęs tokį klausimą K. Dvarionas šypsosi: „Aviliai pastatyti per gana tolimą atstumą nuo veiklų. Be to, šios bitės ne tokios, kad iškart geltų, tai ne miško bitės, o jau išveistos atitinkamos rūšys.“
„Bus gera lauke prisilaksčius, pasiskynus vaistažolių grįžti į kupolus ir pasidaryti arbatos su šviežiu medučiu“, – neabejoja būsima pavaduotoja ugdymui.

Lauko darželio „Koriukas“ būsima pavaduotoja ugdymui A. Grigišienė įsitikinusi, kad vaikai, daug laiko praleidžiantys gamtoje, yra žymiai imlesni, greičiau ugdantys įvairias kompetencijas ir, žinoma, sveikesni.

Suskubusiesiems – nuolaida
Per VVG finansuojamas projektas gavo 150 tūkst. Eur europinių lėšų. Dar apie 7 800 Eur buvo Klaipėdos rajono savivaldybės pirminis prisidėjimas. „Tačiau pataikėme į tą laiką, kai kainos kyla drastiškai, tad prašėme dar Klaipėdos rajono savivaldybės paramos, gavome apie 39 tūkst. Eur papildomai. Dabar kreipėmės į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl baldų įsigijimo“, – pasakojo K. Dvarionas. Anot jo, kolektyvą surinkti nebus sudėtinga, norinčiųjų nemažai, tačiau dabar svarbiausia, kad tėvai registruotų savo atžalas. Rudenį planuojama darbą pradėti su 1–2 grupėmis.
Kiekviena grupė, kaip minėta, turės po savo kupolą, 40 kv. m, o viduryje vienas kupolas yra 80 kv. m, jis skirtas visų bendroms veikloms, čia bus ir mini virtuvėle. Atskiras kupolas numatytas buities reikmėms, persirengimui, asmens higienai. Visus kupolus vienija tai, kad jų viršuje įrengti stoglangiai, užvertus galvą matyti dangus. Kupolų viduje išskirtinė ir akustika.
Lankančiųjų darželį mėnesinė įmoka numanoma 450 Eur (250 Eur Klaipėdos rajono gyventojams kompensuoja Klaipėdos rajono savivaldybė). Besiregistruojantiesiems darželio atidarymo dieną, šį šeštadienį, numatomas 400 Eur įkainis. Papildomai tėvams dar kainuos maitinimas, jis bus tiekiamas arba naujai pastatytoje Jakų mokykloje, arba atvežtinis.
Tiek K. Dvarionas, tiek A. Grigišienė visus kviečia atvykti šeštadienį ir apžiūrėti unikalų darželį, susipažinti su čia planuojamomis veiklomis. Atidarymo šventėje žada dalyvauti ir Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių